Elektroniczne baterie SCHELL XERIS E i E-T – unikatowy design i przyszłościowe funkcje

Oferta designerskich baterii XERIS zaprojektowanych przez Uwe Spannagela specjalnie dla marki SCHELL obejmuje aż 27 modeli elektronicznych różniących się między sobą rozmiarami, mechanizmami regulacji temperatury i sposobem zasilania. Elektroniczne baterie SCHELL XERIS oferują przestrzeniom sanitarnym pełny zakres nowoczesnych funkcji, które zapewniają komfort, higienę i bezpieczeństwo użytkowania instalacji.

Bateria SCHELL XERIS E-T z wbudowanym termostatem Fot. SCHELL
Bateria SCHELL XERIS E-T z wbudowanym termostatem Fot. SCHELL

Wyposażenie nowoczesnych łazienek uzyskuje zwykle formy wskazujące na ich funkcję, a wyznacznikiem luksusu stało się stosowanie wysokiej jakości materiałów, jak marmurowe blaty, drewniane podłogi, a także lśniące akcenty srebra i miedzi. Zaprojektowana przez niemieckiego designera Uwe Spannagela armatura XERIS E z wysokogatunkowego mosiądzu o chromowanym wykończeniu doskonale wpisuje się w te trendy, dzięki subtelnemu designowi o harmonijnym, lekko ściętym kształcie. Innowacyjna, elektroniczna technologia zapewnia natomiast higienę, bezpieczeństwo, najwyższy komfort obsługi i kontrolę nad zużyciem wody.

– Przystępując do pracy, projektant przemysłowy już na bardzo wczesnym etapie bierze pod uwagę wiele kategorii, takich jak design, ergonomia i estetyka. Musi opracować koncepcję, która odpowiada wymaganiom technologii, a jednocześnie na tyle uniwersalną, by można ją było zastosować do kompletnej linii produktów. Zaprojektowanie trwałego, a jednocześnie eleganckiego produktu, który kryje w sobie złożone funkcje to prawdziwe wyzwanie. Z linią XERIS nam się to udało – to projekt, który łączy wartości marki SCHELL z dyskretnym i bardzo eleganckim designem – mówi projektant.

Bateria SCHELL XERIS E z mieszaczem regulowanym za pomocą subtelnej dźwigni Fot. SCHELL
Bateria SCHELL XERIS E z mieszaczem regulowanym za pomocą subtelnej dźwigni Fot. SCHELL

Bezobsługowo, inteligentnie, bezpiecznie

Nowoczesne łazienki są obecnie projektowane w taki sposób, aby ich użytkownicy mogli się w nich czuć przede wszystkim komfortowo. Podstawowym wymogiem w tym przypadku jest nowoczesność wyposażenia oraz utrzymanie sterylnej czystości, a to pozwalają zapewnić rozwiązania elektroniki. Każdy element może być wyposażony w czujnik ruchu, temperatury czy wilgotności powietrza. Chodzi o to, by wyposażenie było maksymalnie łatwe w obsłudze dla użytkownika i gwarantowało pełne bezpieczeństwo. W bateriach elektronicznych XERIS E dopływ wody jest otwierany automatycznie w momencie zbliżenia rąk do fotokomórki, a zamykany w określony (indywidualnie nastawiany) czas po ich oddaleniu, w zakresie od 0,6 do 60 sekund. Dzięki automatycznemu mechanizmowi zamykania dopływu wody, można zwiększyć ekonomikę użytkowania pomieszczeń sanitarnych. Armatura jest również dostępna w wykonaniach z mieszaczem, które pozwalają na indywidualne dostosowanie parametrów wody. Po prawej stronie obudowy umieszczono ergonomiczny uchwyt, za pomocą którego użytkownik może regulować jej temperaturę. Baterie SCHELL XERIS E kryją jeszcze więcej zalet, które sprawdzą się w większych instalacjach.

Bateria SCHELL XERIS E-T z termostatem Fot. SCHELL
Bateria SCHELL XERIS E-T z termostatem Fot. SCHELL

Technologia zaawansowanej higieny

Elektroniczne baterie SCHELL XERIS E-T zostały wyprodukowane z wysokiej jakości mosiądzu. Są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzają się w obiektach publicznych, półpublicznych czy komercyjnych. Elegancka obudowa kryje w sobie innowacyjną ścieżkę wodną z tworzywa sztucznego, która separuje wodę pitną od metalowej obudowy, gwarantując tym samym maksymalną higienę. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – zewnętrzna powierzchnia obudowy nie przejmuje temperatury wody i jest zawsze zbliżona do temperatury otoczenia. Tak jak wszystkie baterie elektroniczne marki SCHELL, model XERIS posiada program antystagnacyjny zapobiegający rozwojowi drobnoustrojów w instalacji wodnej. Odstępy pomiędzy kolejnymi przepłukiwaniami można ustawić indywidualnie w przedziale od 1 do 240 godzin, a czas wypływu na poziomie od 5 do 600 sekund. Wszystkie elektroniczne baterie linii XERIS zostały ponadto zaopatrzone w specjalny moduł elektroniczny, który umożliwia komunikację z centralnym systemem zarządzania budynkiem za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania SCHELL SWS, które umożliwia łączenie armatur w grupy i zdalne zarządzanie ich pracą. Dzięki temu armatury mogą być programowane zdalnie na regularne przepłukiwania czy dezynfekcję termiczną, nawet za pomocą tabletu czy smartfonu. Automatyczne przeprowadzanie tych czynności w stałych odstępach czasowych znacznie ułatwia eksploatację instalacji oraz gwarantuje jej higieniczną czystość.

Armatura w rozmiarze „L” z mieszaczem i przedłużonym korpusem Fot. SCHELL
Armatura w rozmiarze „L” z mieszaczem i przedłużonym korpusem Fot. SCHELL

Swoboda wyboru

Armatura występuje w trzech rozmiarach: „S”, „M” i „L”, które różnią się między sobą wysokością korpusu i wylewki. Najmniejsza z nich będzie idealnym rozwiązaniem dla mniejszych łazienek, gdzie ceni się kompaktowość wyposażenia. Zastosowana wraz z umywalką o niewielkich wymiarach pozwala na komfortowe mycie rąk. Z kolei wysoka bateria umywalkowa w rozmiarze „L” podkreśli prestiżowy charakter tak obecnie modnych umywalek nablatowych. Aby dopasować baterię do umywalki, wystarczy zastosować wykonanie z korpusem przedłużonym o 14 cm. Tak szeroka gama wykonań pozwala na perfekcyjny wybór modelu najlepiej dopasowanego do indywidualnego projektu łazienki. Wszystkie baterie SCHELL XERIS E są dostępne w wariantach zasilanych sieciowo lub na baterie alkaliczne, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia okablowania tam, gdzie jest to kłopotliwe lub niemożliwe. W ten sposób linia zapewnia dużą łatwość instalacji bez względu na to, czy jest to obiekt nowy, czy modernizowany.

Temperatura bezpieczeństwa i komfortu

W bateriach elektronicznych XERIS zastosowano unikatowe połączenie sterowania na podczerwień w wersji E i zintegrowanego termostatu w wersji E-T, co sprawia, że seria ta gwarantuje najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo obsługi nawet w łazienkach użytkowanych przez dzieci, osoby starsze czy z ograniczeniami ruchowymi. W wersji z termostatem po prawej stronie obudowy umieszczono ergonomiczny uchwyt, za pomocą którego można ustawić komfortową temperaturę wody, która pozostaje na niezmiennym poziomie. Jednocześnie ograniczenie do 38°C skutecznie zapobiega oparzeniom rąk gorącą wodą. Dodatkowym zabezpieczeniem jest automatyczne odcinanie dopływu w razie braku dostawy zimnej wody, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania nawet w nieprzewidzianych sytuacjach.

Nagrodzona przez kapitułę konkursu German Design Award bateria SCHELL XERIS E-T to wynik współpracy firmy SCHELL z designerem Uwe Spannagelem Fot. SCHELL
Nagrodzona przez kapitułę konkursu German Design Award bateria SCHELL XERIS E-T to wynik współpracy firmy SCHELL z designerem Uwe Spannagelem Fot. SCHELL

Baterie SCHELL XERIS E-T z nagrodą German Design Award 2018 i Iconic Award 2017

Wzornictwo i nowoczesne funkcje armatur zostały docenione w ostatnich latach przez jury najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów. W 2018 roku Niemiecka Rada Wzornictwa nagrodziła serię sterowanych na podczerwień baterii XERIS E-T prestiżową nagrodą German Design Award w kategorii „Bath and Wellness”. Znak German Design Award jest rozpoznawalny na całym świecie. W ramach konkursu produkty oceniane są w oparciu o wiele zróżnicowanych kryteriów, jak m.in. stopień innowacyjności, jakość designu, funkcjonalność i aspekty ekologiczne. Szansę na wygraną mają tylko rozwiązania, które można uznać za przełomowe pod względem technologii i wzornictwa. Natomiast w 2017 roku linia uzyskała nagrodę Iconic Award w kategorii „Produkt”.

Więcej na stronie: www.schell.eu

Poprzedni artykułJak dobrać ogrzewanie do projektu domu?
Następny artykułArtykuły BHP niezbędne w każdej pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here