Elektryczne wózki widłowe – czy warto je kupić lub wynająć?

  Wybór wózka widłowego to bardzo trudne zadanie, ponieważ na rynku oferowanych jest wiele rodzajów i typów. Okazuje się, że jednym z najczęściej wybieranych modeli jest elektryczny wózek widłowy, który świetnie sprawdza się w przestrzeniach otwartych lub zamkniętych.

  Elektryczne wózki widłowe – czy warto je kupić lub wynająć?

  Dlaczego warto kupić elektryczny wózek widłowy?

  Elektryczny wózek widłowy, nazywany także akumulatorowym, to sprzęt zasilany baterią podobną do akumulatora w samochodzie. Taki wózek widłowy może pracować tylko wtedy, gdy bateria zostanie naładowana. Właściciele magazynów, hal produkcyjnych oraz innych tego typu miejsc są zwykle zdania, że to właśnie elektryczne wózki widłowe najlepiej sprawdzają się w miejscu pracy. Pojazdy te są nie tylko niezwykle wytrzymałe, lecz także bardziej ekologiczne niż tradycyjne wózki spalinowe. Przedsiębiorstwa, którym zależy na jak najlepszej konkurencyjności oraz dopasowaniu się do zmieniających się warunków rynkowych, powinny skoncentrować się na dostosowywaniu do nowoczesnych rozwiązań. Świetnym pomysłem jest zakup innowacyjnego wózka widłowego elektrycznego, który bardzo dobrze sprawdzi się w magazynach oraz halach. Taki model pozwala na pracę w ramach systemu wielozmianowego, a więc np. na dwie lub trzy zmiany. Ponadto, elektryczne widłaki charakteryzuje cichy tryb pracy, niebrudzące opony, a także brak spalin, których wdychanie mogłoby być niezdrowe dla klientów oraz pracowników firmy. Dodatkowo wózki elektryczne łączą w sobie wysoką jakość pracy i bardzo dobre parametry techniczne. W ten sposób przedsiębiorstwo może cechować wysoki poziom konkurencyjności oraz innowacyjności. Warto zaznaczyć, że w elektrycznych wózkach widłowych łatwo i bezproblemowo można wymienić części na nowe. Nie ma więc konieczności zakupu nowego urządzenia. Na koniec należy dodać, że w przypadku elektrycznych wózków widłowych konieczne jest uzyskanie pozwolenia na ich prowadzenie, a więc ukończenie odpowiedniego kursu i zdobycie certyfikatu. 

  Zakup czy wynajem – co się bardziej opłaca?

  Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy lepiej zdecydować się na zakup, czy też na wynajem elektrycznego wózka widłowego. Oba rozwiązania mają bowiem zarówno zalety, jak i wady. W przypadku firm, które na co dzień potrzebują wózków widłowych do pracy, np. do przenoszenia paczek lub palet, niezbędny jest zakup urządzenia. Natomiast w sytuacji, gdy sprzęt będzie używany tylko sporadycznie, można rozważyć jego wypożyczenie. Ta opcja zmniejsza koszty przedsiębiorstwa, a także sprawia, że to na firmie, która użycza sprzętu, ciąży odpowiedzialność za serwisowanie oraz naprawy. Ważne jest więc dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do potrzeb przedsiębiorstwa, a także jego sytuacji na rynku i w danej branży. 

  Poprzedni artykułGrundfos wprowadza nową strategię 2025
  Następny artykułPrzyciski uruchamiające do WC w stylowej matowej czerni – nowa odsłona serii Viega Visign for Style

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj