Energooszczędna technologia dla komfortowego klimatu wnętrza

Od ponad 75 lat urządzenia wentylacyjne są, obok grzejników i promienników sufitowych, znaczącym komponentem systemowej oferty Zehnder. Producent ten osiągnął pozycję jednego z czołowych dostawców komfortowych systemów wentylacji z odzyskiem ciepła. Jest to wynik coraz większej świadomości wśród właścicieli domów – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych – nowych oraz modernizowanych, obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także efekt najwyższej jakości rozwiązań w portfolio produktów wentylacyjnych Zehnder.

Fot. 1. Zehnder ComfoAir 350 + ComfoFond L.Fot. 1. Zehnder ComfoAir 350 + ComfoFond L.

Zdrowy klimat pomieszczeń

Systemy komfortowej wentylacji firmy Zehnder gwarantują przytulny klimat wnętrza dzięki wydajnej i higienicznej wymianie. System dystrybucji powietrza gwarantuje nieprzerwaną dostawę świeżego powietrza – całkowicie wolnego od zapachów, wilgoci, zabrudzeń i kurzu, osobno dla każdego pomieszczenia. Za sprawą zaawansowanej technologii i doskonale dopasowanych do siebie komponentów Zehnder Comfosystems dostarcza powietrze, które jest nie tylko czyste, ale także – w zależności od pory roku – wstępnie schłodzone lub ogrzane, dzięki czemu zapewnia optymalny klimat wnętrza. Zehnder ComfoFresh, czyli systemy dystrybucji powietrza OnFloor (kanały płaskie, owalne) oraz InFloor (kanały okrągłe) zapewniają idealne dopasowanie do konstrukcji budowlanych. Elastyczne kanały można z łatwością umieścić podczas montażu w zabudowie pod stropem lub na ścianie, w warstwie izolacji nad stropem oraz bezpośrednio w wylewanym betonie. Posiadają certyfikaty SKZ, które świadczą o bardzo dobrej wytrzymałości i jakości komponentów zastosowanych przy ich produkcji, a także Atest Higieniczny PZH, potwierdzający spełnienie wszelkich wymogów higieny użytkowania. Zastosowanie kanałów musi być zgodne z przepisami dotyczącymi danego obiektu. Elementy te wyposażone są w ochronną warstwę Clinside®.

Rozwiązania kompletne dla każdego obiektu

Od małych urządzeń, przeznaczonych do mieszkań czy domów jednorodzinnych, po duże jednostki dla obiektów komercyjnych – Zehnder oferuje produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Kompleksowy system wentylacji, montowany zgodnie z wymaganiami klienta, obejmuje przede wszystkim centralną jednostkę wentylacyjną Zehnder ComfoAir. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, bardzo dobrym sprężem dyspozycyjnym, zaawansowaną automatyką oraz sprawnością. Dzięki tym cechom stopień odzysku ciepła jest niezwykle wysoki i wynosi do 95%, przy optymalnym zużyciu energii. Zalety te zostały potwierdzone przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Urządzenia o wydajności do 6000 m3 posiadają certyfikat PHI, natomiast typoszereg jednostek ComfoAir o wydajnościach 350–550 m3/h spełnia wymagania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na życzenie klienta firma Zehnder udostępnia certyfikaty, które potwierdzają spełnienie standardów NF 40 oraz restrykcyjnych NF 15 dla domów jedno- i wielorodzinnych.

REKLAMA


Fot. 2. System dystrybucji powietrza Zehnder.Fot. 2. System dystrybucji powietrza Zehnder.

Zehnder posiada także w swojej ofercie glikolowy, gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond L, stosowany jako zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej przy niższych temperaturach zewnętrznych. Wstępne podgrzewanie oraz schładzanie czerpanego powietrza, a także w pełni automatyczne sterowanie przez jednostkę Zehnder ComfoAir zapewnia całkowity komfort w wentylowanych pomieszczeniach. Niekwestionowane zalety ComfoFond L to kompaktowa budowa, higiena, zamknięty oraz szczelny układ.

Z myślą o przebudowie

Mając na uwadze szczególnie obiekty modernizowane Zehnder Comfosystems oferuje systemy dystrybucji powietrza, które łatwo dają się zintegrować z planem przebudowy. W tym przypadku system instalowany jest pod sufitem podwieszanym lub w szybie instalacji. Kanały wentylacyjne można poprowadzić również po zewnętrznej ścianie budynku, a następnie przykryć płytami izolacyjnymi. Systemowo zaprojektowane elementy Zehnder Comfosystems pozwalają opracować rozwiązanie „na miarę”, możliwe do zastosowania w niemal każdym projekcie.

Design

Ponieważ atrakcyjny wygląd jest nieodłączną częścią przyjemnego klimatu wnętrza, Zehnder ma w swej ofercie również kratki wentylacyjne o wyszukanym wzornictwie. Szeroka paleta modeli umożliwia dostosowanie do wnętrz w najprzeróżniejszych stylach: od minimalistycznych po rustykalne. Dla użytkownika jest to praktycznie jedyny widoczny element systemu wentylacji. Kratki dostępne w wykonaniach ze stali szczotkowanej lub w  bieli przeznaczone są do montażu w ścianie, podłodze lub suficie. Zarówno modele okrągłe, jak i kratki czworokątne, umożliwiające montaż w pionie lub w poziomie, harmonijnie dopasowują się do każdego pomieszczenia.

Fot. 3. Zehnder Comfosystems -kompletny, energooszczędny system komfortowej wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła, tworzący zdrowy klimat wewnątrz budynku.Fot. 3. Zehnder Comfosystems -kompletny, energooszczędny system komfortowej wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła, tworzący zdrowy klimat wewnątrz budynku.

Innowacje

W nowoczesnych laboratoriach Zehnder nieprzerwanie poszukiwane są innowacyjne rozwiązania i prowadzone prace nad urządzeniami najnowszej generacji. Badaniom przyświeca jeden cel: optymalizacja konstrukcji i wydajności cieplnej przy jeszcze większym zmniejszeniu i tak już niskiego zużycia energii.

Usługi „na miarę”

Od planowania, przez instalację, po konserwację – zarówno przedstawiciele handlowi, jak i serwis techniczny Zehnder, służą pomocą deweloperom, architektom, projektantom i instalatorom we wszelkich kwestiach związanych ze szczegółami technicznymi produktu oraz serwisem.

Zehnder Comfosystems to niekwestionowane korzyści: zdrowie, optymalny klimat w pomieszczeniu, komfort i przyjemność. Ponadto są to rozwiązania kompletne dla wszystkich obszarów zastosowań i każdego budżetu, a przy tym niezwykle funkcjonalne.

Paweł Kozyra
Zehnder Polska Sp. z o.o.

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *