ESBE wprowadza Zestawy Solarne Premium do optymalizacji zużycia energii

Firma ESBE oferuje bogatą gamę zaworów, siłowników i układów regulacyjnych do instalacji grzewcznych i systemów chłodzących. Dostarcza produkty i rozwiązania, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. ESBE zaprezentuje zesatwy solarne VMD300 i VMD500 podczas marcowych targów MCE w Mediolanie. Zestawy solarne Premium zapewniają możliliwe nawyższy komfort i oszczędność energii najwyższej precyzji regualcji.

ESBE wprowadza Zestawy Solarne Premium do optymalizacji zużycia energii

Produkt Mendżer Per Thunberg wyjaśnia „W przypadku niewystarczającej ilości energii słonecznej do celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, niezbędny jest alternatywny system jej przygotowania, taki jak gazowy kocioł grzewczy. Solar kit optymalizuje przepływ wody w zależności od aktualnego zapotrzebowania na dodatkową moc grzewczą do jej podgrzania, jednocześnie utrzymuje temperaturę c.w.u. na bezpiecznym poziomie. A to wszystko w jednym prostym w montażu urządzeniu – Solar kit. Urządzenie zbudowano wyłącznie z elementów termostatycznych (brak el. elekt.) tym samym uzyskano urządzenie niezależne i proste w instalacji”

“W celu ograniczenia strat energii cieplnej Solar kit dostępny będzie z izolacją termiczną. Zastosowanie izolacji termicznej zmniejsza straty cieplne do 65% w stosunku do niezaizolowanego systemu.” Mówi dalej Per Thunberg.

REKLAMA


VDM300 i VDM500 posiadają te same funkcje, jednak VDM500 wyróżnia większa wartość kvs, która wynosi 1,9m3/h. Daje to możliwość zastosowania urządzenia w większych systemach.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *