Esbe wprowadza energooszczędne termoregulatory

Firma ESBE oferuje bogatą gamę zaworów, siłowników i układów regulacyjnych do instalacji grzewcznych i systemów chłodzących. Dostarcza produkty i rozwiązania, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. ESBE zaprezentuje LTC200 podczas marcowych targów w Nordbygg w Szwecji, MCE w Mediolanie oraz INSTALACJE w Poznaniu. W skład zestawu wchodzi zawór z wbudowaną energooszczędną pompą klasy A. Produtkt spełnia ważną Europejską Dyrektywę Eco‐Design (2009/125/EC), dla ErP, która będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2015 r.

Esbe wprowadza energooszczędne termoregulatory do kotłów na paliwo stałe

Częścią naszej misji jest ciągły rozwój i poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań, tak szybko jak stają się one dostępne. W porównaniu do naszego pioniera, popularnego produktu LTC100, nowy LTC200 zapewnia mniejsze zużycie energii elektrycznej do 70 %, w związku z tym redukuje wpływ na środowisko a także zmniejsza rachunki za energię elektryczną dla użytkownika” mówi Product Manager Per Thunberg. Dyrektywa określa znormalizowane wymagania dotyczące skuteczności energetycznej dla zintegrowamych bezdławicowych pomp i określa maksymalny indeks EEI (Wskaźnik efektywności energetycznej) do 0,23. Dyrektywa ma na celu zmniejszenie wpływu oddziaływania na środowisko niektórych produktów, w tym redukcję zużycia energii w ciągu całego cyklu życia produktu. Duża oszczędność energii i redukcja gazów cieplarnianych będzie osiągnięta przez użycie wysoko sprawnych pomp o niskim zużyciu energii elektrycznej.

Unikalną cechą nowych termoregulatorów LTC200 jest regulowana prędkość pompy. Umożliwia to ustawienie prędkości pompy zgodnie z wymogami systemu i optymializuje ładowanie zbiornika akumulacyjnego oraz całego cyklu spalania” kontynuuje Per Thunberg.

REKLAMA


W porównaniu to innych marek, termoregulator ESBE automatycznie i wydajnie zasila zbiornik akumulacyjny oraz chroni kocioł na paliwo stałe przed zbyt niską temperaturą powrotu, co może powodować spadek sprawności i skrócenie czasu eksploatacji kotła.

«
»

Dodaj komentarz