Firma Wilo Polska już w nowej siedzibie!

  20 czerwca firma Wilo Polska zaakcentowała swoją światową pozycje lidera w produkcji pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych podczas uroczystego otwarcia swojej nowej siedziby. Nowa inwestycja o wartości 20 mln zł, to obiekt biurowo-magazynowy zlokalizowany w Lesznowoli.

  firma wilo polska juz w nowej siedzibie - Firma Wilo Polska już w nowej siedzibie!Siedziba Wilo Polska, Lesznowola

  W uroczystości otwarcia nowej siedziby udział wzięło ponad 200 gości, w tym Jan Opländer – członek rodziny założycieli firmy Wilo, który ku zaskoczeniu organizatorów i gości przemawiał w języku polskim. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Eric Lachambre – COO Wilo SE oraz reprezentanci władz lokalnych z wójt gminy Lesznowola Marią Jolantą Batycką-Wąsik, licznie zebrani partnerzy biznesowi Wilo Polska, przedstawiciele mediów branżowych oraz pracownicy firmy. Wyjątkowy charakter uroczystości został podkreślony przez nietypowy toast, wzniesiony kieliszkami szampana, powiązanymi jedną 300-metrową wstążką. Ten niecodzienny charakter toastu oddał intencję gospodarzy – ideę współpracy „ręka w rękę”, docenianą przez firmę Wilo Polska, rezydującą teraz nomen omen przy ul. Jedności 5. Dla gości przygotowano wiele atrakcji – m.in. specjalny „szyty na miarę” spektakl światła, dźwięku i tańca nowoczesnego z premierowym multimedialnym pokazem wielkoformatowej grafiki w technice mapping 3D (wyświetlanie animacji na trójwymiarowym obiekcie z użyciem efektów specjalnych za pomocą najnowocześniejszych technik grafiki komputerowej) na fasadzie budynku Wilo Polska.

  firma wilo polska juz w nowej siedzibie 1 - Firma Wilo Polska już w nowej siedzibie!Jarosław Stachurski, Prezes Wilo Polska

  Goście wieczoru mieli możliwość zwiedzenia nowej siedziby Wilo Polska i bezpośredniego poznania poszczególnych zastosowań technicznych i logistycznych, zwłaszcza w części serwisowej. Dzięki przewodnikom Wilo, goście zapoznali się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem stacji pomiaru i kontroli pomp czystych, stacji pomiarów i prób pomp zatapialnych, a także podziwiali doskonale wyposażoną salę szkoleń, umożliwiającą ćwiczenia na „pracującej” pompie (dokładniejszy opis budynku Wilo Polska w załączonym backgrounderze).

  W trakcie budowy nowej siedziby firmy Wilo wykorzystano łącznie 106 000 kg stali, 550 m2 szkła elewacyjnego, 480 m2 okładziny elewacyjnej i ponad 1000 m3 betonu konstrukcyjnego. Wewnątrz budynku zamontowano 26 500 m kabli i przewodów elektrycznych, blisko 10 000 m rozmaitych rurociągów, zamontowano także 74 sztuki pomp decentralnych systemu Geniax produkcji Wilo – najnowocześniejszej technologii pomp montowanych bezpośrednio przy grzejnikach, umożliwiających dostosowanie ilości dostarczanego ciepła do realnych potrzeb użytkownika w danym momencie w danym pomieszczeniu, w wyniku czego możliwa jest oszczędność aż do 20% energii pierwotnej. Jest to pierwszy w Polsce obiekt wyposażony w ten system.

  Przed siedzibą Wilo Polska zainstalowano fontannę o okrężnym obiegu wody, element charakterystyczny dla wszystkich budynków Wilo w świecie (fontanna o średnicy 1872 mm dla upamiętnienia roku 1872 – założenia firmy Wilo). Przed budynkiem można także zobaczyć piękną sosnę – symbol akcji ekologicznej Wilo Polska „Prezent dla Ziemi”, w ramach której od 2010 roku firma posadziła już blisko 30 000 drzew.

  Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych i do zastosowań komunalnych, który działa na rynku od 141 lat. Firma, której historia sięga 5-ciu pokoleń rodziny Opländer, posiada 60 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma zatrudnia ponad 6.200 pracowników na całym świecie.

  firma wilo polska juz w nowej siedzibie 2 - Firma Wilo Polska już w nowej siedzibie!Wilo pompa Geniax

  Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

  Źródło: Wilo

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here