Firma Wilo Polska już w nowej siedzibie!

20 czerwca firma Wilo Polska zaakcentowała swoją światową pozycje lidera w produkcji pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych podczas uroczystego otwarcia swojej nowej siedziby. Nowa inwestycja o wartości 20 mln zł, to obiekt biurowo-magazynowy zlokalizowany w Lesznowoli.

Siedziba Wilo Polska, LesznowolaSiedziba Wilo Polska, Lesznowola

W uroczystości otwarcia nowej siedziby udział wzięło ponad 200 gości, w tym Jan Opländer – członek rodziny założycieli firmy Wilo, który ku zaskoczeniu organizatorów i gości przemawiał w języku polskim. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Eric Lachambre – COO Wilo SE oraz reprezentanci władz lokalnych z wójt gminy Lesznowola Marią Jolantą Batycką-Wąsik, licznie zebrani partnerzy biznesowi Wilo Polska, przedstawiciele mediów branżowych oraz pracownicy firmy. Wyjątkowy charakter uroczystości został podkreślony przez nietypowy toast, wzniesiony kieliszkami szampana, powiązanymi jedną 300-metrową wstążką. Ten niecodzienny charakter toastu oddał intencję gospodarzy – ideę współpracy „ręka w rękę”, docenianą przez firmę Wilo Polska, rezydującą teraz nomen omen przy ul. Jedności 5. Dla gości przygotowano wiele atrakcji – m.in. specjalny „szyty na miarę” spektakl światła, dźwięku i tańca nowoczesnego z premierowym multimedialnym pokazem wielkoformatowej grafiki w technice mapping 3D (wyświetlanie animacji na trójwymiarowym obiekcie z użyciem efektów specjalnych za pomocą najnowocześniejszych technik grafiki komputerowej) na fasadzie budynku Wilo Polska.

Jarosław Stachurski, Prezes Wilo PolskaJarosław Stachurski, Prezes Wilo Polska

Goście wieczoru mieli możliwość zwiedzenia nowej siedziby Wilo Polska i bezpośredniego poznania poszczególnych zastosowań technicznych i logistycznych, zwłaszcza w części serwisowej. Dzięki przewodnikom Wilo, goście zapoznali się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem stacji pomiaru i kontroli pomp czystych, stacji pomiarów i prób pomp zatapialnych, a także podziwiali doskonale wyposażoną salę szkoleń, umożliwiającą ćwiczenia na „pracującej” pompie (dokładniejszy opis budynku Wilo Polska w załączonym backgrounderze).

REKLAMA


W trakcie budowy nowej siedziby firmy Wilo wykorzystano łącznie 106 000 kg stali, 550 m2 szkła elewacyjnego, 480 m2 okładziny elewacyjnej i ponad 1000 m3 betonu konstrukcyjnego. Wewnątrz budynku zamontowano 26 500 m kabli i przewodów elektrycznych, blisko 10 000 m rozmaitych rurociągów, zamontowano także 74 sztuki pomp decentralnych systemu Geniax produkcji Wilo – najnowocześniejszej technologii pomp montowanych bezpośrednio przy grzejnikach, umożliwiających dostosowanie ilości dostarczanego ciepła do realnych potrzeb użytkownika w danym momencie w danym pomieszczeniu, w wyniku czego możliwa jest oszczędność aż do 20% energii pierwotnej. Jest to pierwszy w Polsce obiekt wyposażony w ten system.

Przed siedzibą Wilo Polska zainstalowano fontannę o okrężnym obiegu wody, element charakterystyczny dla wszystkich budynków Wilo w świecie (fontanna o średnicy 1872 mm dla upamiętnienia roku 1872 – założenia firmy Wilo). Przed budynkiem można także zobaczyć piękną sosnę – symbol akcji ekologicznej Wilo Polska „Prezent dla Ziemi”, w ramach której od 2010 roku firma posadziła już blisko 30 000 drzew.

Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych i do zastosowań komunalnych, który działa na rynku od 141 lat. Firma, której historia sięga 5-ciu pokoleń rodziny Opländer, posiada 60 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma zatrudnia ponad 6.200 pracowników na całym świecie.

Wilo pompa GeniaxWilo pompa Geniax

Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

Źródło: Wilo

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *