Geberit BIM – maksymalne bezpieczeństwo projektowania

W celu zapewnienia optymalnego wsparcia inwestorom, architektom, inżynierom i projektantom, Geberit oferuje do wszystkich istotnych produktów dane parametryczne BIM. Są one dostępne bezpłatnie do pobrania i wspomagają najbardziej rozpowszechnione na świecie rozwiązanie dotyczące oprogramowania BIM – AutoDesk Revit.

geberit bim maksymalne bezpieczenstwo projektowania - Geberit BIM - maksymalne bezpieczeństwo projektowania

Dzięki danym BIM udostępnionym przez Geberit można wirtualnie wizualizować instalacje sanitarne w budynkach. To duża pomoc w projektowaniu, instalacji i konserwacji.

Building Information Modelling (BIM) jest metodą służącą do optymalizacji projektowania, wykonania i zagospodarowania budynków przy pomocy programów komputerowych. W tym celu wszystkie istotne informacje o produktach zamontowanych w budynku są na bieżąco zbierane, łączone i wprowadzane do sieci. W ten sposób powstaje baza danych, która dzięki ciągłemu bilansowaniu stale dostarcza wszystkim zainteresowanym kompleksowe i aktualne informacje o danym obiekcie.

geberit bim maksymalne bezpieczenstwo projektowania1 - Geberit BIM - maksymalne bezpieczeństwo projektowania

Technika sanitarna w centrum

Instalacje sanitarne należą w prawie wszystkich budynkach do centralnych elementów instalacji wewnętrznych, a prace projektowe w tym zakresie prowadzone są często już na wczesnym etapie. Z tego powodu Geberit postanowił zgromadzić pliki BIM dla wszystkich istotnych produktów i udostępniać je bezpłatnie.

W 2016 roku dostępne są pliki dla następujących grup produktów:

  • systemy wodociągowe (Geberit Mepla, Geberit Mapress C-Stahl, Geberit Mapress E-Stahl, Geberit Mapress Kupfer)
  • systemy kanalizacyjne (Geberit HDPE, Geberit Silent-PP).

Pliki można pobrać ze strony www.geberit.pl/BIM

W najbliższym czasie pakiet Geberit BIM zostanie poszerzony o Geberit Silent-db20. Systemy instalacyjne będą udostępniane sukcesywnie w 2017 roku.
Powstaje baza danych, która dzięki ciągłemu bilansowaniu stale dostarcza wszystkim zainteresowanym kompleksowe i aktualne informacje o danym obiekcie.

Geberit oferuje swoje dane BIM w postaci pakietów dostosowanych do konkretnych wymagań rynku. Odpowiadają one wymaganiom LOD 400 i wspomagają bez dodatkowych pluginów od innych usługodawców rozwiązanie programistyczne BIM o nazwie AutoDesk Revit. Regularne aktualizacje gwarantują, że zarówno nowości produktowe, jak i uzupełnienia asortymentu, są zawsze uwzględniane w tych pakietach danych.

geberit bim maksymalne bezpieczenstwo projektowania2 - Geberit BIM - maksymalne bezpieczeństwo projektowania

Wartość dodana dla całego cyklu życia

BIM umożliwia już na etapie projektowania i planowania optymalną wymianę informacji między architektami, projektantami i inwestorami. W ten sposób można uniknąć błędów podczas planowania i zwiększyć wydajność. W fazie budowy BIM przyczynia się do zapobiegania deficytom czasowym i przestrzennym. A jeżeli dane o budynku będą aktualizowane również po etapie budowy, BIM umożliwia efektywne gospodarowanie przez cały cykl życia obiektu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.geberit.pl/BIM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here