Gotowi na R32 z całkiem nowymi urządzeniami!

  Wprowadzone przez organy Unii Europejskiej regulacje i przepisy wymuszające odchodzenie od czynnika chłodniczego R410A zaowocowały już na polskim rynku HVAC pierwszymi urządzeniami z nowym czynnikiem. Jednym z nielicznych producentów, który już prezentuje urządzenia pracujące na R32 jest Gree. Aby zaspokoić potrzeby swoich klientów, poza wprowadzeniem całkowicie nowych modeli z R32, niektóre z wcześniej oferowanych klimatyzatorów zostały dostosowane do nowego czynnika i będą dostępne zarówno na R410A, jak i R32.

  gotowi na r32 z calkiem nowymi urzadzeniami 1024x376 - Gotowi na R32 z całkiem nowymi urządzeniami!
  Fot. 1. Jednostka ścienna Gree Bora.

  Wśród pojedynczych jednostek ściennych dostosowane do nowych warunków zostały klasyczne i cieszące się popularnością modele Lomo Eco oraz Lomo Luxury. Co istotne, wersje na R32 w niektórych aspektach i parametrach prześcigają dotychczas dostępne odpowiedniki na R410A. Seria Lomo Eco R32 ma bowiem szerszy zakres mocy (do 6,16 kW). Urządzenia cechuje wyższe COP, a modele o małych mocach (do 3,2 kW) pracują ciszej. Natomiast nowa seria Lomo Luxury, w porównaniu do bliźniaczych modeli na R410A będzie m.in. miała możliwość podłączenia sterownika przewodowego oraz styku okiennego lub drzwiowego.

  Urządzeniami, które pojawiają się jako nowe modele z R32 (poza serią Bora) i mają dużą szansę stać się produktem sezonu są Amber Standard i Amber Prestige. Oba są bliźniaczymi urządzeniami w wersjach Standard i Premium. To, co wyróżnia Amber Standard to szeroki zakres mocy serii (2,7 – 7,0 kW), co pozwala na zastosowanie go zarówno w niewielkich salonach i burach, jak i dużych pomieszczeniach komercyjnych. Wysokie parametry energooszczędności, którymi chwalić się mogą wyłącznie najlepsze modele na rynku (klasa energetyczna nawet A+++/A++, SEER do 8,5), pozwalają na wydajną pracę przy niskim nakładzie fi nansowym. Urządzenie jest ponadto wyposażone w niestandardowe funkcje i możliwości, takie jak: 7 prędkości wentylatora, automatyczne żaluzje poziome i pionowe, 3 tryby snu oraz jonizator plazmowy. Dzięki nim Amber Standard jest w stanie utrzymywać komfort na wyjątkowo wysokim poziomie.

  gotowi na r32 z calkiem nowymi urzadzeniami2 1024x453 - Gotowi na R32 z całkiem nowymi urządzeniami!
  Fot. 2. Nowość roku 2018 – Gree Amber Prestige.

  Aby jeszcze dokładniej kontrolować temperaturę w pomieszczeniu urządzenie posiada funkcję I feel, czyli możliwość odczytu temperatury powietrza z pilota. Szerokie zakresy pracy (grzanie do -22°C, chłodzenie do 43°C) oraz wyposażenie w grzałki elektryczne tacy ociekowej jednostki zewnętrznej oraz karteru sprężarki sprawiają, że klimatyzator jest w stanie pracować praktycznie w każdych warunkach polskiego klimatu. Mimo, iż model ten klasyfi kowany jest w serii Standard również jego możliwości sterowania są ponadprzeciętne. Poza klasycznym sterownikiem bezprzewodowym (pilotem) w standardowym wyposażeniu jest moduł Wifi pozwalający na kontrolowanie klimatyzatora z poziomu aplikacji w smartfonie z dowolnego miejsca na świecie.

  Opcjonalnym sterownikiem jest także przewodowy panel naścienny rozszerzający możliwości sterowania m.in. o tygodniowy programowalny regulator czasowy. Modelem, który dedykowany jest dla klientów wymagających szerokiego wachlarza niestandardowych funkcji oraz najwyższych parametrów pracy jest Amber Prestige. Ten wyjątkowy model, poza znakomitymi parametrami energooszczędnej i wydajnej pracy (klasa energetyczna nawet do A+++ /A+++, moc chłodnicza do 7,0 kW, grzanie do temperatury zewnętrznej -30°C), cechuje także wszechstronność. Dzięki wyjątkowym funkcjom sterowania przez Wifi , trzem trybom snu, automatycznym żaluzjom pionowej i poziomej oraz odczycie temperatury z pilota jest on idealnym rozwiązaniem dla domów i mieszkań, a dzięki stylowemu wyglądowi komponuje się w każdego rodzaju pomieszczeniach.

  Amber Prestige sprawdzi się także w zastosowaniach komercyjnych takich jak: biura, lokale usługowe czy serwerownie. Gwarantują to m.in. niespotykanie szeroki zakres chłodzenia (od -18°C do 52°C), 7 prędkości wentylatora oraz możliwość podłączenia sterownika przewodowego. Aby klimatyzator pracował niezawodnie z niedoścignioną wydajnością został wyposażony w grzałki tacy skroplin jednostki zewnętrznej oraz karteru sprężarki, a sama sprężarka wśród wszystkich modeli Gree jedynie w Amber Prestige oraz U-Crown jest dwustopniowa. Funkcjami, które dbają o zdrowie oraz komfort użytkowników są ponadto jonizator plazmowy oraz tryb cichej pracy, nawet na poziomie 18 dB(A). W ofercie Gree znaleźć można również klimatyzator Bora, który jako pierwszy, jeszcze z końcem roku 2017, został zaprezentowany przez Free Polska. Urządzenie to oferowane w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, poza standardowymi funkcjami daje możliwość sterowania przez Wifi oraz odczytu temperatury z pilota.

  gotowi na r32 z calkiem nowymi urzadzeniami3 1024x504 - Gotowi na R32 z całkiem nowymi urządzeniami!
  Fot. 3. Klimatyzator Gree Lomo Eco dostępny w wersjach na R410A i R32.

  W typoszeregu serii znajdziemy klimatyzatory o mocy od 2,5 do 6,16 kW. Poza pojedynczymi splitami ściennymi od 2018 r. w rozwiązaniach Gree w Polscie pojawiają się systemy multi split z nowym czynnikiem. W przedstawionej ofercie dostępne są agregaty zewnętrzne o mocach od 4,1 do 12,0 kW mogące obsłużyć do 5 jednostek wewnętrznych. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wyposażeniu w podgrzewanie elektryczne tacy skroplin jednostki zewnętrznej oraz karteru sprężarki mogą one pracować na grzaniu nawet do -20°C. Wśród jednostek wewnętrznych dla systemów Gree Free Match R32 dostępne są: modele kasetonowe (3,5 do 7,1 kW, niewielkie wymiary), kanałowe (2,5 do 7,1 kW, do 1000 m3/h przepływu powietrza), przypodłogowo-sufi towe (2,6 do 7,1 kW, sterownik bezprzewodowy lub przewodowy), konsole (2,7 kW do 5,2 kW, 7 prędkości wentylatora) oraz ścienne Lomo Luxury (2,1 kW do 6,45 kW, opcjonalny sterownik przewodowy, jonizator plazmowy oraz I Feel) Jak informuje Free Polska wszystkie modele na czynnik R32 będą dostępne razem z równoległą ofertą urządzeń z R410A, które zdobyły zaufanie klientów, jak U-Crown, Lomo Economic, Lomo Luxury czy seria Cozy. Wszystkie wspomniane modele ścienne, a także urządzenia serii U-Match, Free Match, systemy VRF Gree GMV oraz pompy ciepła Versati będzie można zobaczyć podczas warszawskich targów branży HVAC – Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja w dniach 27-28.02.2018 r.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułBaterie słoneczne. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć
  Następny artykułOgień w nowym wydaniu

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here