Gree Pular – większe możliwości w segmencie Basic

Klimatyzatory ścienne od lat są najczęściej wybieranymi urządzeniami przez klientów dbających o komfort. Wybór zarówno marek, jak i modeli klimatyzatorów jest bardzo szeroki. Niewątpliwie jednak najczęściej wybierane są te podstawowe, jako modele stosunkowo niedrogie oraz proste w konstrukcji i obsłudze. Klimatyzatory z serii basic wyposażone są najczęściej w podstawowe funkcje i średnie parametry pracy.

Gree Pular - większe możliwości w segmencie Basic

Urządzeniem, które zmienia oblicze segmentu podstawowych klimatyzatorów jest Gree Pular. Model ten zaprezentowany został jako nowość w sezonie 2021. Gree Pular cechuje klasyczny, ponadczasowy design. Jest to jednak jedyny klimatyzator w ofercie Gree posiadający panel wykonany w standardowym kolorze, ale matowym wykończeniu. Co więcej klimatyzator ten charakteryzuje się najmniejszą jednostką wewnętrzną w całej ofercie chińskiego producenta w Polsce. Szerokość jednostki jest nawet o ponad 25 cm mniejsza niż innych modeli (Soyal, Amber Prestige) i wynosi jedynie 704 mm dla modelu o najmniejszej wydajności 2,5 kW. Pozwala to niewątpliwie na łatwy montaż oraz dyskretne wkomponowanie klimatyzatora w dowolnym pomieszczeniu.

REKLAMA

Gree Pular dedykowany do grupy urządzeń podstawowych wyróżnia się jednak możliwościami, zdecydowanie wyższymi niż inne produkty z tej półki. Model ten daje między innymi znacznie szersze opcje sterowania. Poza standardowym i wygodnym pilotem bezprzewodowym, klimatyzator wyposażony został fabrycznie w moduł WiFi. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie jego pracą z dowolnego miejsca, nie tylko w domu, ale też poza nim przy pomocy bezpłatnej, dedykowanej aplikacji Gree+. Gree Pular w przeciwieństwie do podstawowych modeli Gree można natomiast doposażyć opcjonalnie również w sterowniki przewodowe naścienne, zarówno indywidualne jak i centralne. Dzięki nim możliwości zwiększają się m.in. o tygodniowy regulator czasowy, sterowanie do 16 urządzeniami jednocześnie, czy wprowadzenie korekcji temperatury odczytanej z pomieszczenia. Model ten ponadto obsługuje opcjonalne moduły pozwolenia na pracę, wykorzystywane do integracji klimatyzatora np. z modułami karty hotelowej, czy modułami otwarcia okna, a także bramkę BMS BACnet, pozwalającą na zarządzanie urządzeniami z poziomu komputera, czy sterowniki pracy naprzemiennej dedykowane do serwerowni.

Gree Pular - większe możliwości w segmencie Basic
Rys. 1. Funkcje klimatyzatora Gree Pular

Gree Pular jest ponadto wyposażony w funkcje i tryby dotychczas niedostępne dla podstawowych modeli. Poza standardowymi funkcjami takimi jak tryb oszczędności energii, utrzymanie +8°C czy funkcję cichej pracy, klimatyzator posiada m.in. możliwość aktywowania samooczyszczania. Dzięki niemu klimatyzator jest w stanie przeprowadzić kilkudziesięciominutowe oczyszczanie wymiennika jednostki wewnętrznej zapewniając czystość urządzenia oraz świeżość nawiewanego powietrza. Funkcja ta jest całkowitą nowością od roku 2021 i występuje jedynie w trzech modelach Gree. Co więcej Gree Pular, jako jedyne urządzenie serii basic, posiada automatyczne żaluzje pionowe i poziome oraz 7 biegów wentylatora, przez co możliwa jest wyjątkowo precyzyjna kontrola zarówno kierunku, jak i siły nawiewu powietrza. Dzięki wyżej wspomnianych cechom Gree Pular wprowadza serię klimatyzatorów podstawowych na zupełnie nowy poziom, gwarantując nowe szersze możliwości w przystępnej cenie.

Gree Pular - większe możliwości w segmencie Basic

Wśród wymagań, które coraz częściej są stawiane przez klientów przed klimatyzatorami jest funkcja oczyszczania i uzdatniania powietrza, którym oddychamy. Na tym polu model Pular może również pochwalić się możliwościami znacznie wyższymi niż podstawowe klimatyzatory. Poza wyposażeniem w klasyczny, siatkowy filtr wstępny Pular może wykorzystywać dodatkowe filtry opcjonalne. Ich szeroki wybór (filtr węglowy, antybakteryjny, katechinowy, filtr z jonami srebra oraz kotokatalityczny) pozwala na dostosowanie odpowiednej opcji do wymagań użytkowników. Co więcej w standardzie Gree Pular posiada jonizator powietrza wspomagający zwalczania bakterii i mikroorganizmów. Opcjonalnie można ten proces wspomóc też doposażając klimatyzator w nowość sezonu 2021 czyli lampy LED UV. Dzięki promieniom UV padającym na dodatkowy filtr występująca reakcja fotokatalityczna jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrze z wirusów i drobnoustrojów. Gree Pular, mimo, że dedykowany jako podstawowe urządzenie w ofercie Gree zaprojektowany został tak, by sprostać nie tylko najważniejszym wymaganiom klientów. Dzięki dbałości zarówno o styl, możliwości oraz funkcje jest on najciekawszym urządzeniem serii basic w roku 2021 na polskim rynku.

gree.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *