Grzejniki dekoracyjne pokojowe, łazienkowe i nie tylko na platformie MerXu

Klimat, jaki panuje w naszych szerokościach geograficznych sprawia, że w okresie jesienno-zimowym, a także wczesną wiosną musimy ogrzewać nasze domy i mieszkania. Mimo coraz większej popularności instalacji podłogowych, rzadko jednak rezygnujemy z klasycznych grzejników. To właśnie one stanowią najczęściej stosowane elementy grzewcze, stąd ich ogromny wybór na rynku, a także na platformie zakupowej MerXu.

Grzejniki dekoracyjne pokojowe, łazienkowe i nie tylko na platformie MerXu

Grzejniki stalowe czy aluminiowe – co znajdziesz na MerXu?

Platforma zakupowa MerXu to szeroka oferta zarówno grzejników stalowych, jak i aluminiowych. Do najczęściej wybieranych należą te pierwsze. Odznaczają się większą bezwładnością niż ich aluminiowe odpowiedniki i świetnie współpracują z wodną instalacją miedzianą. Nie należy ich natomiast stosować w przypadku instalacji wykonanej z rurek PCV bez powłoki antydyfuzyjnej.

Grzejniki stalowe

Modele stalowe to najczęściej tradycyjne grzejniki płytowe, zbudowane z jednej, dwóch albo trzech płyt. Niekiedy pomiędzy płytami umieszcza się elementy aluminiowe, których zadaniem jest zwiększenie powierzchni wymiany ciepła. Skrajne płyty od góry połączone są tzw. grillem, czyli elementem obudowy z wieloma równolegle do siebie ułożonymi szczelinami, a od boków – osłonami pełnymi. Grille ułatwiają transmisję ciepła ku górze.

REKLAMA

Płyta czołowa grzejnika stalowego najczęściej profilowana jest pionowymi przetłoczeniami, choć na rynku, a także na platformie zakupowej MerXu, można nabyć grzejniki o mniej tradycyjnej formie, np. gładkie lub o poziomych profilach. Należy podkreślić, że grzejniki stalowe są droższe od aluminiowych odpowiedników, a ich cena zależy od wielkości, mocy grzewczej, budowy oraz oczywiście designu.

Grzejniki dekoracyjne pokojowe, łazienkowe i nie tylko na platformie MerXu

Grzejniki aluminiowe

Alternatywą dla grzejników płytowych stalowych, są grzejniki aluminiowe, również dostępne na platformie zakupowej MerXu. To rozwiązanie posiada szereg zalet, wśród których wymienić należy:

  • niską cenę;
  • niedużą wagę;
  • możliwość współpracy z instalacją z rur z tworzywa sztucznego;
  • odporność na korozję.

Grzejniki aluminiowe produkowane są oczywiście nie z czystego aluminium, ale z jego stopów z miedzią i krzemem. Chroni się je dodatkowo przed korozją za pomocą anaforezy, dlatego mogą pracować zarówno w systemach grzewczych zamkniętych, jak i otwartych.

Grzejniki aluminiowe doskonale sprawdzają się w tych pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność powietrza. Oczywiście modele wykonane z aluminium mają również wady. Nie nadają się do bezpośredniego łączenia z instalacją miedzianą, wymagając specjalnych złączek, a niekiedy także inhibitorów korozji. Poza tym jeśli chodzi o design, to wybór jest tu bardzo ograniczony.

Duży wybór grzejników łazienkowych na MerXu

Osobną kategorię stanowią grzejniki łazienkowe, które najczęściej produkowane są w formie tzw. drabinek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ poza funkcją ogrzewania, mogą pełnić rolę podręcznej suszarki.

Choć takie grzejniki najczęściej dostępne są w kolorze białym, to jednak coraz częściej, również na MerXu, można zaopatrzyć się w modele o innym wykończeniu – szarym, antracytowym, czarnym, a nawet w tak oryginalnych barwach jak róż.

Nietuzinkowe grzejniki dekoracyjne

Poza klasycznymi formami grzejników panelowych i drabinek, wśród modeli stalowych coraz częściej pojawiają się grzejniki dekoracyjne. Wyróżnia je forma odbiegająca od klasycznej i niezwykle efektowne wykonanie.

Choć ich funkcje grzewcze są takie same, jak klasycznych grzejników, to jednak egzemplarze dekoracyjne prezentują się bardzo dobrze, często nie przypominając wyglądem urządzeń grzewczych. Dlatego świetnie nadają się do zastosowania na eksponowanych stanowiskach, np. w salonie, jadalni czy w łazience.

Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje:

  • Premia za pierwszy zakup – merXu zwraca do 1000 PLN za pierwszy zakup,
  • kasa wraca – robiąc regularnie zakupy na merXu można uzyskać rocznie do 8000 PLN rabatu,
  • member-get-member – zachęcając innych do robienia zakupów na merXu można odebrać 150 PLN za każde polecenie firmy która dokona transakcji na platformie oraz
  • darmowa dostawa – merXu pokrywa koszty transportu miedzynarodowego i krajowego do kwoty 1400 PLN

Zapraszamy do darmowej rejestracji na merXu TUTAJ

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *