HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego

Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie płaszczyznowe kojarzyło się przede wszystkim z ciepłą podłogą i ogrzewaniem pomieszczeń, w których posadzka wykonana była z płytek ceramicznych. Dzisiaj, kiedy powstają coraz lepiej docieplone, a równocześnie mocno przeszklone budynki, nie zawsze istnieje możliwość zainstalowania tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego. W takich obiektach idealnym rozwiązaniem są systemy ogrzewania powierzchniowego – nie tylko podłogowego, ale również ściennego i sufitowego. W połączeniu z nowoczesnymi, niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jakimi są m. in. pompy ciepła, systemy te umożliwiają nie tylko ogrzewanie, ale również chłodzenie pomieszczeń.

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 1. System ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego HERZ

SYSTEM HERZ- PIPEFIX

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 2. Złączki zaprasowywane HERZ

Firma HERZ od ponad 20 lat konsekwentnie promuje kompletne systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Podstawę oferty HERZ w obszarze ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego stanowi system instalacyjny HERZ-PIPEFIX. Uzupełnienie oferty marki HERZ w tym zakresie stanowią grupy pompowe, elementy sterowania i armatura przyłączeniowa. Sercem każdego systemu ogrzewania podłogowego są rury zatopione w posadzce (tzw. metoda mokra), które musi cechować niezawodność i długowieczność. HERZ dostarcza dwa rodzaje najwyższej jakości rur wielowarstwowych, przeznaczonych do systemów ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego. Są to:
– wielowarstwowe rury HERZ-FH/PE-RT z wkładką aluminiową o średnicach: 10×1,3, 16×2 i 20×2;
– pięciowarstwowe rury HERZ-Line PE- -RT EVOH o średnicach 17×2 i 20×2.

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 3. Rury HERZ PE-RT z wkładką aluminiową

Rura HERZ-FH o średnicy 10×1,3 doskonale sprawdza się w systemach ściennych i sufitowych, pozwalając zmniejszyć grubość tynku i zwiększyć prędkość przepływu czynnika, a w konsekwencji minimalizując ryzyko zapowietrzania instalacji. Do rozprowadzenia instalacji ogrzewania/chłodzenia powierzchniowego HERZ oferuje rury wielowarstwowe PE-RT z wkładką aluminiową (wraz z komplementarnym systemem złączek zaprasowywanych) o średnicach od 16 do 75 mm.

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 4. Rura HERZ-LINE PE-RT

PŁYTY SYSTEMOWE HERZ-COMBITOP/SOLOTOP

Do szybkiego i precyzyjnego układania podłóg grzewczych służą płyty systemowe HERZ wykonane w technologii głębokiego tłoczenia: COMBITOP- ND- 11 (izolacja 11 mm), COMBITOP- 32 (izolacja 30 mm) oraz płyty SOLOTOP (bez izolacji). Zastosowanie płyt karbowanych marki HERZ zwiększa dokładność oraz ułatwia i przyspiesza układanie rur. Rury ułożone w płytach systemowych SOLOTOP/ COMBITOP są zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas prac posadzkowych i budowlanych.

ZESPOŁY ROZDZIELACZY HERZ

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 5. Płyta HERZ-COMBITOP z rurą HERZ-LINE

Systemy rozdzielaczy drążkowych HERZ z przepływomierzami i zaworami regulacyjnymi wykonane są ze stali szlachetnej lub mosiądzu. Gwarantują one założony przepływ w każdej pętli grzewczej i prawidłowe zrównoważenie instalacji ogrzewania, wpływając na jej długą, bezawaryjną pracę i niższe koszty eksploatacji. Prawidłowe, zgodne z projektem zrównoważenie hydrauliczne instalacji ma decydujący wpływ na komfort użytkowania i równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach.

STEROWANIE INSTALACJĄ OGRZEWANIA/CHŁODZENIA POWIERZCHNIOWEGO HERZ

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 6. Rozdzielacz drążkowy HERZ ze stali szlachetnej

Komfort użytkowania instalacji ogrzewania/ chłodzenia powierzchniowego zapewniają estetyczne, proste w obsłudze termostaty pokojowe. Współpracując (przewodowo lub drogą radiową) z listwami przyłączeniowymi i siłownikami termicznymi zamontowanymi w szafkach rozdzielaczowych, termostaty marki HERZ gwarantują niezawodne działanie całego układu.

ARMATURA HERZ DO MAŁYCH INSTALACJI

HERZ – niezawodne systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego
Fot. 7. HERZ-FLOORFIX

W ofercie firmy HERZ znajdziemy również armaturę do wykonywania małych instalacji ogrzewania podłogowego, współpracujących z grzejnikami (np. w łazienkach, kuchniach, korytarzach). Ciekawym rozwiązaniem jest zespół regulacyjny 1 8199 25 służący równocześnie do podłączenia grzejnika, ogrzewania podłogowego i regulacji temperatury pomieszczenia Podobnym rozwiązaniem jest zespół HERZ-FLOORFIX umożliwiający proste i tanie połączenie ogrzewania podłogowego z tradycyjną instalacją grzejnikową. Firma Herz proponuje nie tylko niezawodne produkty z najwyższej półki, ale dba także o ich prawidłowy dobór i montaż. Od 30 lat HERZ zapewnia firmom wykonawczym profesjonalne szkolenia, doradztwo i wsparcie projektowe. Aby zapewnić najwyższe standardy usług, w 2001 roku spółka uruchomiła program partnerski HERZ- -Klub Dobrego Fachowca+, który zrzesza 250 najlepszych instalatorów posiadających autoryzację firmy. Produkty HERZ zastosowane w instalacjach wykonywanych przez uczestników programu objęte są wydłużonym, 10 letnim okresem gwarancyjnym.

Poprzedni artykułOdpływ prysznicowy Advantix Cleviva w atrakcyjnych, modnych kolorach
Następny artykułCzy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj