Iglotech – produkcja elementów wentylacyjnych FORVENT

  Firma Iglotech w tym roku poszerzyła swoją działalność, stała się producentem elementów wentylacyjnych. Iglotech stawia na produkcję oraz na zapewnienie kompleksowego zaopatrzenia w każdej inwestycji, rozbudowuje halę i wyposaża ją w nowoczesne maszyny. Linia technologiczna Forvent zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych.

  iglotech-produkcja-elementow-wentylacyjnych-forvent

  Obecnie produkcja opiera się na polskich i zagranicznych maszynach:
  Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

  W ofercie firmy Iglotech  znajdują się:

  1. Kanały i kształtki kołowe (rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
  2. Przewody elastyczne
   (elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
  3. Kanały i kształtki prostokątne
   ( kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)
  4. Akcesoria wentylacyjne
   (czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne;  króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
  5.  Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe

  Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH.

  Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3m. W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne. Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta  (z innego materiału lub w innej długości). Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są  z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie  blachy I gatunku w klasie ocynku Z275. Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium. 

  iglotech-produkcja-elementow-wentylacyjnych-forvent

  Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

  – maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes.  Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką.  Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.-maszyna —–AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500mm z blachy o grubości do 1,6mm

  maszyny do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S, TUBEFORMER 1602 oraz Tubeformer  Smart. Precyzyjnie wykonane maszyny sprawiają, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.

  prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia.  Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf.  Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN.  Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y  +/- 0,01mm, Oś X  +/- 0,05mm, Oś R  +/- 0,1 mm.

  – maszyna do produkcji kształtek wentylacyjnych SPIRAL GASKET – SP2 jest przeznaczona do obróbki kształtowej zakończeń kanałów wentylacyjnych(kształtowanie końcowe), kształtuje rowek uszczelniający w elementach kanału wentylacyjnego i mocuję uszczelnienie o profilu L-kształtnym pod jego zwijana krawędzią

  iglotech-produkcja-elementow-wentylacyjnych-forvent

  – zgrzewarki liniowe ANDRITZ Soutec AG do zgrzewania  prostego oraz kolan tłoczonych dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, nie ma potrzeby dodatkowego malowania, uszczelniania czy oczyszczania.

  – wycinarka plazmowa CNC STIG1500  firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Max grubość ciętej stali wynosi 8mm. Dokładność pozycjonowania 0,05mm. Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.

  iglotech-produkcja-elementow-wentylacyjnych-forvent

  – maszyna do wycinania  „rybek” Delta 2 firmy Spiro®  przeznaczona do wycinania z wysoką precyzją segmentów kolan i innych kształtek wentylacyjnych z arkuszy blachy, zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie

  – oprócz tego posiadamy automatyczną walcarkę do blachy AUTOROLL oraz maszyny Spiro® przeznaczone do produkcji okrągłych kolan segmentowych, okrągłych redukcji wentylacyjnych, dekli lub kołnierzy stosowanych w systemach wentylacyjnych

  Iglotech dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła, chłodnictwa, czynników chłodniczych, obejmujące nowoczesne produkty oraz najwyższy poziom obsługi i doradztwa technicznego.

  Produkcja elementów wentylacyjnych Forvent odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Grudziądzu, który stale się rozwija i sukcesywnie powiększa swoją ofertę,
  Zapraszamy do kontaktu.

  Poprzedni artykułTemat na czasie: komfortowa łazienka – rozwiązania przystosowane do potrzeb użytkowników
  Następny artykułTacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj