TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami

  Rozdzielacz obiegów grzewczych stanowi kluczowe ogniwo w każdym systemie ogrzewania podłogowego, które decyduje o efektywnym i precyzyjnym działaniu całego układu. TacoSys Pro firmy Taconova, to produkt najnowszej generacji, gwarantujący indywidualną i dostosowaną do potrzeb użytkowników regulację temperatur w pomieszczeniach. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania, takie jak TacoDrive, czyli siłownik termoelektryczny zintegrowany z zaworem, zdecydowanie ułatwiają także montaż i prace serwisowe.

  tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami2 1024x683 - TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  TacoSys Pro może być zastosowany nawet 12 dwunastu obiegów grzewczych. Na belkach znajdują się dwa innowacyjne rozwiązania: zawór równoważący-przepływomierz TopMeter Plus oraz zawór termoelektryczny TacoDrive.

  W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stawia się na ogrzewanie podłogowe. Pozwala ono zapewnić lepszy komfort termiczny w pomieszczeniach przy wyraźnie niższym zużyciu energii. Prawdziwym sercem systemu ogrzewania podłogowego jest oczywiście rozdzielacz i to on w największym stopniu wpływa na to, czy instalacja będzie działać w optymalny sposób. Zaawansowane technicznie rozdzielacze firmy Taconova oferują liczne korzyści, istotne zarówno z punktu widzenia wykonawców, jak i użytkowników końcowych, czyli mieszkańców.

  Najwyższa jakość i innowacyjne funkcje

  Wykonany ze stali szlachetnej TacoSys Pro może być zastosowany nawet do dwunastu obiegów grzewczych. Na jego belkach znajdują się aż dwa innowacyjne rozwiązania firmy Taconova. Od strony zasilania obiegu grzewczego jest to zawór równoważący TopMeter Plus, ograniczający i regulujący przepływ, z możliwością ponownego odtwarzania zadanych ustawień. Na powrocie obiegu grzewczego mamy natomiast zawór TacoDrive, będący nowatorskim połączeniem zaworu z siłownikiem elektrycznym w jednym elemencie.

  tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami 1024x683 - TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  Przepływomierz TopMeter Plus posiada dodatkową funkcję, przy użyciu której wybrane ustawienie strumienia medium może zostać zablokowane i ponownie odtworzone. W ten sposób raz wyregulowany zawór zostaje zabezpieczony przed zmianą ustawień.

  Przepływomierz, który robi różnicę

  Najważniejszy element każdego rozdzielacza to przepływomierz. Taconova od lat jest liderem w projektowaniu najbardziej efektywnych rozwiązań w tej dziedzinie. W rozdzielaczu TacoSys Pro obiegi grzewcze są wyrównywane hydraulicznie dzięki użyciu innowacyjnych zaworów równoważących – przepływomierzy Top Meter Plus. Widoczną ich cechą charakterystyczną jest czerwone pokrętło, pod którym znajduje się szary pierścień blokujący, pozwalający zabezpieczyć wybrane ustawienia. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można łatwo wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu.

  TacoDrive, czyli dwa w jednym

  Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej smukłej budowy jest wytrzymały i odporny, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień ochrony IP 54. Rzeczywiste ustawienie zaworu i działanie siłownika można skontrolować wizualnie przez wziernik.

  tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami 1024x683 - TacoSys Pro – rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym.

  Szybszy montaż i łatwa regulacja

  Połączenie zaworu i siłownika w jednym sprawia, że instalacja zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku montażu oddzielnych elementów. Jest również zdecydowanie łatwiejsza, gdyż projektanci i wykonawcy nie muszą tutaj dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego. Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku. TacoDrive posiada funkcję „First-Open”, pozwalającą na przepłukiwanie i napełnianie podłączonych obiegów bez konieczności podłączenia do prądu. Za jednym uruchomieniem przycisku na głowicy, zawór zatrzymuje się w pozycji „First-Open”, która automatycznie zostaje wyłączona, gdy tylko prąd zostanie ponownie doprowadzony.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here