Immergas dla powodzian

  Pracownicy Immergas ostatni weekend sierpnia spędzili w okolicach Sandomierza pomagając powodzianom. Przygotowania do wyjazdu trwały kilka tygodni: zbieraliśmy pieniądze, rzeczy oraz przygotowywaliśmy sprzęt, niezbędny do pracy.

  immergas dla powodzian - Immergas dla powodzian

  Akcja pracowników była dobrowolna i zakładała pomoc kilku rodzinom oraz przedszkolu w Orliskach, Immergas zorganizował dla nich nocleg i wyżywienie.

  Przedszkole w Orliskach było całkowicie zalane podczas czerwcowej powodzi. Tak wyglądało, kiedy opadła woda.

  reklama

   

   

  immergas dla powodzian 1 - Immergas dla powodzian

  Ekipa Immergas skuła ogromna powierzchnie kafli oraz wymieniła grzejniki i kocioł, które podarowała firma. Na ręce Pani dyrektor złożyliśmy kilka kartonów zabawek. Poniżej możecie zobaczyć silną ekipę z przedszkola.

  immergas dla powodzian 2 - Immergas dla powodzian
  immergas dla powodzian 3 - Immergas dla powodzian

  Kolejne kotły i grzejniki trafiły do dwóch rodzin. Tam również sprzęt został od razu zainstalowany, a cała instalacja grzewcza wymieniona.

  immergas dla powodzian 4 - Immergas dla powodzian
  immergas dla powodzian 5 - Immergas dla powodzian

  Zadaniem innej ekipy była rozbiórka stropu dachu w domu, który całkowicie znajdował się pod wodą.

  immergas dla powodzian 6 - Immergas dla powodzian

  Za zebrane pieniądze kupiliśmy zestawy kuchenne; czajniki, garnki, sztućce i inne, o które poprosili nas sami potrzebujący. Zabraliśmy wyprawki szkolne dla dzieci. Jedna z rodzin mieszkająca w szkole otrzymała materiały budowlane i pomoc pieniężną. Dołożyliśmy cegiełkę na realizację marzeń o ich własnym domu. To były wzruszające chwile…

  immergas dla powodzian 7 - Immergas dla powodzian

  Nie zapomnieliśmy też o czworonogach – spotkaliśmy się z Reksiem, obrońcą wozu strażackiego, któremu pozostawiliśmy pokaźne zapasy karmy.

  immergas dla powodzian 8 - Immergas dla powodzian

  Ta akcja to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dobrej woli i zaangażowania kilkunastu osób, które poświęciły swój prywatny czas dla innych. Nagrodą był uśmiech potrzebujących i ich podziw jak wiele udało się zrobić w ciągu zaledwie dwóch dni, oraz ich podziękowania:

  „Dzięki temu, że są jeszcze wśród nas ludzie chcący bezinteresownie wspomóc innych (Przedszkole i innych poszkodowanych). Ci ludzie maja szansę powrotu do normalności. Trudno to sobie wyobrazić ale są miejsca, rodziny do których niestety żadna pomoc nie dotarła (rządowa czy organizacyjna-bo nie mieli np statusu powodzianina z powodu braku zameldowania…”. (…)Tym bardziej cieszę się, że pomogliście jednej z takich rodzin. Myślę, że Wasze działania na wielu osobach zrobiły niesamowite wrażenie – niektórzy będą Was wspominać do końca życia – w końcu takie rzeczy nie zdarzają się co dzień…”.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here