Innowacyjne odpływy liniowe i systemy podtynkowe Viega w Zamku Dubiecko

Odpływy Advantix Vario o regulowanej długości zapewniają pełną swobodę przy projektowaniu łazienek i bardzo ułatwiają montaż, co okazało się niezwykle istotne w przypadku Zamku Dubiecko. Inwestora i architekta przekonały również wysokiej jakości syfony Eleganta oraz kompletne systemy podtynkowe firmy Viega.

Zamek w Dubiecku wzniesiony został w połowie XVI wieku, a w kolejnych stuleciach przechodził liczne modernizacje. W 1735 r. urodził się w nim Ignacy Krasicki. Obecnie jest to klasycystyczny pałac, pełniący m. in. funkcję hotelu o niepowtarzalnym nastroju i atmosferze. Oferuje gościom 11 pokoi i 4 apartamenty w zabytkowej części zamku oraz 25 pokoi w nowo wybudowanym hotelu w parku, gdzie łazienki urządzono zachowując nawiązanie do oryginalnych wnętrz zamkowych. Takie sytuacje wymagają wyjątkowo elastycznych rozwiązań instalacyjnych. Jest to wyzwanie dla projektantów, a także dla instalatorów systemów sanitarnych. Dzięki wyjątkowym właściwościom produktów Viega architekci wnętrz mogli realizować projekt bez przeszkód i kompromisów.

Różne łazienki, jeden odpływ

Wszystkie łazienki w Zamku Dubiecko różnią się wymiarami, dlatego idealnym rozwiązaniem okazał się minimalistyczny odpływ liniowy Advantix Vario. Jego długość można płynnie regulować w zakresie od 300 do 1200 mm, a wysokość montażową – od 95 do 165 mm. W hotelu zamontowano w sumie 38 takich odpływów. – Bardzo ułatwiło to pracę instalatorom – mówi Lila Kalinowska, projektantka wnętrz odpowiedzialna za wystój hotelu. – Zastosowanie Advantix Vario pozwoliło na regulację nie tylko szerokości brodzika, ale również na swobodny wybór umiejscowienia odpływu – na przykład w niektórych łazienkach odwodnienia montowaliśmy praktycznie przy samej ścianie.

Szeroki wybór produktów, doskonały design

Inwestora przekonały również stelaże podtynkowe Viega Eco Plus, które gwarantują łatwy montaż i bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Stabilna, lakierowana proszkowo rama jest wyjątkowo odporna na odkształcenia i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo statyczne. Zintegrowana pomoc nastawcza pozwala na szybki i prosty montaż stelaża. W Zamku Dubiecko dodatkową zaletą systemu podtynkowego Viega okazała się możliwość regulacji wysokości stelaży i duży wybór płytek uruchamiających do WC. Zainstalowane w hotelowych łazienkach, wykonane z wysokiej jakości tworzywa modele Visign for Style 10 doskonale pasują do eleganckich, urządzonych w minimalistycznym stylu pomieszczeń. To samo można powiedzieć o stylizowanych, chromowanych syfonach Eleganta 1, które dodają uroku umywalkom, a jednocześnie charakteryzują się doskonałymi właściwościami technicznymi.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *