„Złoty Instalator“ dla podgrzewacza marki Buderus

Gazowy kondensacyjny przepływowy podgrzewacz c.w.u. do zastosowań komercyjnych LOGAMAX PLUS DB213 marki Buderus otrzymał nagrodę „Złotego Instalatora“. Wręczenie statuetek odbyło się podczas X Kongresu INSTALEXPO. „Złoty Instalator” jest konkursem organizowanym od 2002 roku przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję miesięcznika „Polski Instalator”.

Toyota Hilux

Celem konkursu jest promocja produktów nowoczesnych, ekologicznych i niezawodnych w działaniu. Nagradzane urządzenia mają wysokie walory techniczne, użytkowe i estetycze.

Nagrody zostały wręczone 25 października w Warszawie na X Jubileuszowym Kongresie INSTALEXPO 2012. Tegoroczny Kongres poświęcony był głównie efektywności energetycznej urządzeń i instalacji.

REKLAMA


Nagrodzony Logamax plus DB 213 marki Buderus jest pierwszym na polskim rynku kondensacyjnym gazowym, przepływowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Urządzenie osiąga moc 47kW i sprawności 101%.

Logamax plus DB 213 stworzony został z myślą o obiektach, w których w krótkim czasie trzeba dostarczyć duże ilości c.w.u. Znajduje zastosowanie w obiektach sportowych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Urządzenie pozwala w sposób natychmiastowy dostarczyć nawet do 27l/min i to bez strat energii związanych z jej przygotowaniem i magazynowaniem. W układzie kaskadowym (do 12 urządzeń) można zwielokrotnić przepływ aż do 324l/min.

Urządzenie ma kompaktowe rozmiary i zamkniętą komorę spalania. Dzięki elektronicznej modulację palnika, pozwala osiągnąć żądaną temperaturę c.w.u. w maksymalnie krótkim czasie i utrzymać ją na zadanym poziomie niezależnie od temperatury wody w sieci wodociągowej. Logamax możę współpracować między innymi z instalacją solarną, kotłem oraz zasobnikiem.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *