Innowacyjne wewnętrzne hydranty przeciwpożarowe

GRAS Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe zajmuje się od 25 lat projektowaniem, produkcją i dystrybucją sprzętu przeciwpożarowego oraz ratownictwa. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji hydrantów wewnętrznych przeciwpożarowych DN19, DN25, DN33, DN52. Hydranty te spełniają wymagania Norm PN-EN 671-1 i PN-EN 671-2; DIN-EN 671-1, DIN-EN 672-2 oraz posiadają Certyfikaty Zgodności wydane przez CNBOP w Józefowie k/Warszawy.

innowacyjne-wewnetrzne

Oferta GRAS obejmuje także szafy ochronne stosowane w ochronie przeciwpożarowej i ratownictwie. Proces projektowania i produkcji oparty jest o wdrożony i udokumentowany System Zapewnienia Jakości ISO 9001:2008.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wzrastających wymogów inwestorów, architektów i projektantów, firma GRAS wprowadziła na rynek innowacyjne i nieznane dotychczas rozwiązania techniczne hydrantów wewnętrznych przeciwpożarowych. Znalazły one uznanie w oczach specjalistów krajowych i europejskich w tym głównie projektantów i firm instalacyjnych.

REKLAMA


Na uwagę zasługuje bardzo dobra opinia firm ubezpieczeniowych, których wymogi i oczekiwania pokrywają się z zaproponowanymi nowymi rozwiązaniami i jednocześnie stając się poniekąd częścią ich wymogów.

Materiały wykorzystywane do produkcji spełniają najwyższe standardy jakościowe i wytrzymałościowe. Dostarczane są tylko przez wyselekcjonowanych dostawców i producentów europejskich, a znanych między innymi w wymagającym przemyśle motoryzacyjnym.

Najnowszymi produktami w ofercie są hydranty z rodziny Prestige ™, Future ™ oraz Slim ™, które otrzymały liczne nagrody na Międzynarodowych Targach Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa SAWO w Poznaniu.

Hydrant z rodziny Future™ – model EP

Hydrant zaprojektowany z myślą o ciągach komunikacyjnych na lotniskach, stadionach, sklepach wielkopowierzchniowych. Jest to wolnostojący hydrant, jednocześnie pozwalający na przechowanie dodatkowo do trzech gaśnic 4-12 kg proszkowych lub CO2. Zaokrąglone boki szaf pozwalają na estetycznie i funkcjonalnie ukrycie zasilania wodnego, które doprowadzone jest od dołu.

Pełna kolorystyka RAL pozwala architektom na wkomponowanie w każdy wystrój wnętrza.

Hydrant SLIM™

Hydranty wewnętrzne z nowej rodziny SLIM™ są efektem ciągłej współpracy z projektantami i instalatorami. Ich głębokość została zredukowana odpowiednio do 180 mm i 200 mm dając większą swobodę w projektowaniu ścianek działowych, instalacji i łatwości w montażu. Główne zalety:

  • Hydrant natynkowy i podtynkowy w jednym – nowatorska konstrukcja korpusu z zastosowaniem otworów z plastycznie formowanym gwintem pozwala na szybki i prosty montaż ramek maskujących. Wszelkie nierówności ścian mogą być redukowane przy pomocy otworów wzdłużnych regulacyjnych ramek.
  • Mniejsza masa – dzięki zastosowaniu stali wysokowytrzymałej masa hydrantu została zredukowana aż o 20% w stosunku do innych hydrantów o podobnych gabarytach dostępnych na rynku.
  • Maksymalna antykorozyjność i wytrzymałość – materiał, z którego została wykonana szafa, to stal wysokowytrzymała ocynkowana ogniowo dla najwyższego poziomu zabezpieczenia antykorozyjnego. Minimalna grubość cynku na jedną stronę wynosi 7 μm. Identyczna stal używana jest w przemyśle motoryzacyjnym dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów poprzez pochłanianie energii zderzenia.

Udzielana jest 25-letnia gwarancja na perforację blachy.

Hydranty z rodziny Prestige™Line

Firma GRAS jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wprowadziła na rynek hydranty o niespotykanych nowatorskich kształtach. Zostały one zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu oczekiwań nawet najbardziej wyrafinowanej i nowoczesnej architektury wnętrza. Tworzenie nowych konstrukcji w oparciu o oczekiwania stawiane przez architektów, jest dla firmy codziennością i pozwala na ciągłe wzbogacanie oferty modeli Prestige™. Jednym z wybranych modeli jest:

Model LACOBEL

Hydrant Lacobel wykonany jest z połączenia dekoracyjnej stali nierdzewnej i barwionego szkła. Zarówno wzór stali jak i kolor szkła dobierany jest indywidualnie wg wskazań klienta.

Efekt 3D – konstrukcja szafy wykonana jest tak, aby element szklanej ramki znajdował się w odległości kilkudziesięciu milimetrów od ściany dając efekt hydrantu „wiszącego w powietrzu”.

LED Light – aby spotęgować efekt 3D oraz wpisać hydrant w otoczenie jako wyposażenie dodatkowe instalowane jest oświetlenie LED wraz z pilotem do zmian kolorów RGB oraz programowaniem zmian.

Szafy ochronne nawodnionego (suchego) pionu. Przeznaczone są do zabezpieczenia (zabudowy) zaworów hydrantowych DN 50 oraz zbieraczy zewnętrznych. Konstrukcja szaf spełnia wymagania PN 68/B-02858. Zastosowany zamek specjalny spełnia wymagania PN 68/B-02858 i służy do otwierania szaf za pomocą dzioba głowicy topora strażackiego lekkiego wg PN 85/M-51501. Konstrukcja zastosowanego zamka oraz wymagania zawarte w PN 68/B-02861 zostały przebadane w CNBOP w Józefowie. Zamek zabezpiecza zawór przed osobami nieuprawnionymi, a konstrukcja pozwala na otwarcie przez funkcjonariusza Straży Pożarnej oraz konserwatora.

Pełna oferta produktów dostępna na: www.gras.pl.

innowacyjne-wewnetrzne

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *