Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie – nowa mikrostrona firmy Viega

  Viega Smartpress to ekonomiczny system rur tworzywowych z metalowymi złączkami o zoptymalizowanym przepływie. Rozwiązanie jest na tyle innowacyjne, że firma Viega uruchomiła specjalną mikrostronę z multimedialną prezentacją, która w przejrzysty sposób tłumaczy wszystkie zalety produktu: smartpress.viega.pl


  innowacyjny system viega smartpress w multimedialnej odslonie nowa mikrostrona firmy viega1 1024x562 - Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie - nowa mikrostrona firmy Viega
  Firma Viega uruchomiła specjalną mikrostronę z multimedialną prezentacją, która w przejrzysty sposób tłumaczy wszystkie zalety produktu.

  Wykonawcy i projektanci instalacji coraz chętniej korzystają z Internetu, by pozyskiwać wiedzę o najnowszych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Firma Viega odpowiada na to zapotrzebowanie wprowadzając kolejne narzędzia on-line, umożliwiające lepsze poznanie i konfigurację produktów. Jednym z nich jest mikrostrona poświęcona nowemu systemowi Viega Smartpress, zawierająca ciekawe animacje, symulacje i inne materiały graficzne. Wszystkie informacje podane są w zwięzłej i atrakcyjnej formie, ułatwiającej zapamiętanie kluczowych zagadnień. Intuicyjne menu pozwala sprawnie poruszać się po stronie każdemu użytkownikowi.

  Innowacja, która robi różnicę

  System Viega Smartpress przeznaczony jest do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Jego najważniejszym atutem są innowacyjne złączki ze stali nierdzewnej i brązu, wyróżniające się minimalnymi stratami ciśnienia, niższymi nawet o 80% od standardowych złączek zaprasowywanych do rur z tworzywa sztucznego. Kształtki te nie posiadają o-ringu, lecz odporne na duże obciążenia korpusy oporowe z PPSU. Założona na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Ułatwia to montaż, bowiem bezpośrednio po docięciu na rurę można założyć złączkę i zaprasować. Nie ma konieczności usuwania zadziorów, kalibrowania ani poszerzania rur wielowarstwowych. Najważniejszą zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest brak zmniejszania średnicy przez o-ring oraz korzystna dla przepływu geometria wszystkich punktów zmiany kierunku. W przypadku standardowych złączek zaprasowywanych z mosiądzu lub tworzywa sztucznego, przeznaczonych do rur wielowarstwowych, istnieją prostokątne zmiany kierunku przepływu oraz mocne zwężenia przekroju, z powodu o-ringów, które powodują duże straty ciśnienia.

  Niższe koszty, wyższy komfort użytkowania

  Miejsca zmiany kierunku przepływu w korpusie podstawowym złączek Viega Smartpress mają kształt optymalny dla przepływu. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowania instalacji sanitarnej można przyjąć mniejszą średnicę przewodów i złączek. Pozwala to na obniżenie kosztów materiałów. Dodatkowo dzięki mniejszej średnicy można zagwarantować krótki czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kurka oraz większe rezerwy przy szczytowym zużyciu.

  innowacyjny system viega smartpress w multimedialnej odslonie nowa mikrostrona firmy viega2 1024x562 - Innowacyjny system Viega Smartpress w multimedialnej odsłonie - nowa mikrostrona firmy Viega
  Przejrzyste animacje dokładnie pokazują zalety złączek Viega Smartpress, na przykład kwestię zoptymalizowanego przepływu, przekładająca się na mniejsze straty ciśnienia.

  ■ Mikrostrona znajduje się pod adresem: smartpress.viega.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here