Inteligentne rozwiązania – elektroniczne pompy obiegowe Weberman do instalacji grzewczej i solarnej

Pompy elektroniczne posiadają szereg zalet, a główną z nich jest energooszczędność. W zależności od trybu pracy, pompy elektroniczne mają od 2-ch do 5-ciu razy mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną w porównaniu do pomp manualnych o tej samej wysokości podnoszenia (np. 25-4-180).

inteligentne rozwiazania elektroniczne pompy obiegowe weberman do instalacji grzewczej i solarnej - Inteligentne rozwiązania – elektroniczne pompy obiegowe Weberman do instalacji grzewczej i solarnej

W praktyce oznacza to, że w ciągu ~2-ch lat pracy pompy elektronicznej zwróci się nam różnica w koszcie pomiędzy pompą manualną a elektroniczną. Drugą równie ważną zaletą jest funkcja automatycznej adaptacji pompy do układu, w którym jest ona zamontowana. Odpowiedzialny jest za to sterownik pompy, który analizuje parametry i warunki pracy. Oznacza to, że w danym układzie, dostosowuje ona swoją wydajność, moment obrotowy oraz zużycie energii w taki sposób, aby optymalnie zapewnić poprawną pracę układu. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w potencjometr, za pomocą którego w bezstopniowy sposób możemy sterować wydajnością pomy, wysokością podnoszenia oraz zużyciem energii (dla pompy 25-4-180 od 5W do 22W). Efektywna i bezawaryjna praca pompy zależy przede wszystkim od jej budowy i charakterystyki technicznej – za to odpowiada producent, który stosuje się do odpowiednich norm EN-PN 60335, PN-EN 55014, PN-EN 61000, PN-EN 50366, PN-EN 62233; od instalatora, którego zadaniem jest właściwy dobór urządzenia do pracującej instalacji, a także od prawidłowej eksploatacji pompy, zgodnie z podaną instrukcją użytkowania. Wystarczy zapewnić urządzeniom odpowiednie warunki, aby mogły spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

www.ferro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here