Jak utrzymać porządek w warsztacie lub piwnicy? Co może nam ułatwić to zadanie? Doradzamy

  Pomieszczenia gospodarcze służą przede wszystkim do przechowywania potrzebnych narzędzi i akcesoriów, z których nie korzystamy na co dzień. Zazwyczaj trudno jest nam utrzymać porządek w piwnicy czy warsztacie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się bałaganu. Przede wszystkim wystarczy dobry plan i chęć do działania. Podpowiadamy, jak zachować czystość i zwiększyć funkcjonalność pomieszczeń o niewielkim metrażu!

  jak utrzymac porzadek w warsztacie lub piwnicy 1024x725 - Jak utrzymać porządek w warsztacie lub piwnicy? Co może nam ułatwić to zadanie? Doradzamy

  Porządek w piwnicy – najczęstsze problemy

  Garaż, spiżarnia, warsztat to zwykle miejsca, które mają ograniczoną przestrzeń użytkową. W związku z tym zostawianie różnych rzeczy na wszelki wypadek, raczej mija się z celem. Poza tym może wprowadzać do pomieszczenia niepotrzebny chaos i sprawiać, że trudno będzie nam odnaleźć potrzebne narzędzia czy inne akcesoria. Bałagan w warsztacie znacznie obniża jakość pracy oraz sprzyja powstawaniu wypadków. Każde pomieszczenie gospodarcze powinno być utrzymane w należytym porządku i czystości. Dlatego warto zatroszczyć się o systematyczne usuwanie wszelkich zabrudzeń oraz pozbycie się zniszczonych elementów wyposażenia. Dobrze jest poświęcić choćby odrobinę czasu na odpowiednie rozplanowanie miejsca na niezbędne przedmioty, jak również zainwestować w praktyczne pojemniki do ich przechowywania. Problem z ilością dostępnego miejsca mają zazwyczaj właściciele pomieszczeń o małym metrażu. W takim przypadku sprawdzą się zwłaszcza metalowe regały, ścianki narzędziowe czy skrzynki warsztatowe.

  Porządek w piwnicy – od czego zacząć?

  Pomocne bywa zastosowanie przemyślanego systemu działań. Dzięki temu każda rzecz znajdzie swoje miejsce. Jak zrobić porządek w piwnicy? Najlepiej rozpocząć od przeglądu wszystkich przedmiotów i pozbycie się tych niepotrzebnych. Następnie możemy przejść do sprzątania – odkurzenia kurzy, pomalowania na nowo ścian czy wyczyszczenia zabrudzeń różnymi substancjami za pomocą środków czystości. Warto rozplanować umieszczenie wszystkich rzeczy na jak najmniejszej powierzchni, czyli zaaranżowaniu strefy wiszącej. W spiżarni przydadzą się piwniczne regały metalowe z półkami o dużej nośności. Dużym udogodnieniem są różnorodne haczyki, ścienne organizery, plastikowe pudła czy pojemne szafy metalowe. Podobne rozwiązania można z powodzeniem wykorzystać w garażu lub warsztacie. Jeśli potrzebujemy miejsca do przechowywania sprzętów sportowych, warto kupić wieszaki rowerowe. W górnej części garażu można zamontować w półki, na których umieścimy narty, buty narciarskie lub rolki.

  Co ułatwi nam porządki w piwnicy?

  1. Metalowe regały piwniczne warto umieścić w każdym miejscu przeznaczonym do przechowywania. Stabilne konstrukcje ułatwią odnajdywanie narzędzi, przetworów czy drobnych akcesoriów. Uniwersalne modele są trwałe, estetyczne i odporne na wilgoć.
  2. Ścianki narzędziowe, na przykład firmy Metalkas pozwalają zachować porządek w akcesoriach każdemu majsterkowiczowi. Wśród produktów dostępnych na polskim rynku znajdują się praktyczne tablice, które nadają się do zawieszenia śrubokrętów, wierteł, kluczy lub młotków.
  3. Skrzynki warsztatowe sprawdzą się w przydomowym warsztacie, garażu czy piwnicy. Niezwykle mobilne skrzynie zostały wykonane z trwałych materiałów i są dostępne w wielu rozmiarach.
  4. Szafy metalowe zapewniają porządek w pomieszczeniu gospodarczym. Większość producentów posiada w ofercie modele wyposażone w skrytki bądź nośne półki, wysuwane szuflady i bezpieczne zamki.

  Podsumowanie

  Co ułatwi nam porządek w piwnicy? W pierwszej kolejności doradzamy przygotowanie odpowiedniego planu zagospodarowania takiej przestrzeni oraz mądre przechowywanie konkretnych przedmiotów. Wówczas wszystkie potrzebne akcesoria i narzędzia będą znajdować się w zasięgu ręki. Praca w warsztacie, garażu czy piwnicy stanie się bardziej komfortowa oraz przewidywalna. Polecamy też wybór praktycznych organizerów, regałów piwnicznych czy szaf metalowych. Aby utrzymać porządek w piwnicy bądź warsztacie, warto zdecydować się na ścianki narzędziowe wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów.

  Materiał Partnera

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here