Jak wykorzystać oświetlenie w aranżowaniu łazienki?

Urządzanie łazienki, to nie jest prosta sprawa, jeśli pod uwagę weźmie się to, że ma być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Jedną z najbardziej istotnych kwestii dotyczących aranżacji tego pomieszczenia jest oświetlenie.

Fot. krolestwolazienek.plFot. krolestwolazienek.pl

Za jego pomocą można wyeksponować piękno łazienki, powiększyć to pomieszczenie, nadać mu oryginalnego charakteru. Nie tylko względami estetycznymi jednak powinniśmy się kierować.
Łazienka, to miejsce w którym wykonuje się najróżniejsze czynności, więc światło musi być także funkcjonalne. By spełnić wszystkie te oczekiwania najlepiej jest zastosować różne oświetlenie, w różnych częściach wnętrza łazienki.

Istnieje wiele możliwości zaaranżowania oświetlenia w takim pomieszczeniu. Jednym z nich jest oświetlenie punktowe. Mowa tu o halogenach umieszczonych na suficie. Dobry sposób na to, by rozświetlić całe pomieszczenie. Halogeny można zarówno zastosować jako porozrzucane na całym suficie punkty, lub umieścić je w ciągłej linii.
Bez względu na co się zdecydujemy, to osiągniemy zarówno efekt wizualny, jak i funkcjonalny, gdyż punktowe halogenowe oświetlenie daje dużo równomiernego światła, które przydaje się np. w momencie wykonywania zabiegów kosmetycznych, czy higienicznych.

REKLAMA


Fot. krolestwolazienek.plFot. krolestwolazienek.pl

Oświetlenie uzupełniające na ścianach także jest ważne, szczególnie jeśli mamy w łazience krótsze i dłuższe ściany. Zamontowanie kinkietu na ścianie krótszej spowoduje, że optycznie będzie się wydawała dłuższa. Efekt zostanie osiągnięty, jeśli zrezygnujemy z oświetlenia ścian dłuższych.
Ważne jest podświetlenie lustra, gdyż przy nim wykonuje się wiele czynności. Tutaj można pokusić się zarówno o oświetlenie dekoracyjne, ale także funkcjonalne. Kinkiet, bądź kilka żarówek, ewentualnie taśma ledowa sprawdzi się idealnie.
Jeśli chcemy wyeksponować piękne urządzenia sanitarne, bądź piękną mozaikową podłogę, to warto zastosować oświetlenie dekoracyjne podłogowe, lub nad wanną, ewentualnie w jej niektórych miejscach. Fajnym pomysłem będzie zastosować halogeny wmontowując je w obudowę wanny.

Dodatkowym pomysłem na oświetlenie dekoracyjne jest zamontowanie go we wnękach wykonanych z płyty kartonowo-gipsowej. Prezentuje się to doskonale i dodatkowo stwarzamy sobie miejsce na drobiazgi, kosmetyki, czy ozdoby.

krolestwolazienek.pl/

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *