Jedną z bardziej frustrujących sytuacji związanych z korzystaniem z wody jest jej słabe ciśnienie, będące częstym problemem zwłaszcza w sytuacji, w której bieżąca woda nie pochodzi z instalacji wodociągowej. Powoduje ono, że nie jesteśmy w stanie spłukać mydła z ciała lub płynu z naczyń. Niskie ciśnienie wody może także niekorzystnie wpływać na urządzenia, które korzystają z przyłącza, w tym zmywarki i pralki. Problem ten rozwiązują hydrofory, jednak użytkownicy często narzekają na ich głośną pracę. Jakiś czas temu na rynku pojawiło się innowacyjne urządzenie, które skutecznie stabilizuje ciśnienie wody, a do tego pracuje cicho, zapewniając komfort domownikom.
Wilo-Isar BOOST5 w estetycznej, kompaktowej obudowie kryje kompletny system składający się z pompy wielostopniowej, naczynia przeponowego, przetwornicy częstotliwości, czujnika ciśnienia i przepływu oraz zaworu zwrotnego. Hydrofor Wilo-Isar BOOST5 może zostać zastosowany zarówno w domowym systemie zaopatrzenia w wodę, jak i w innych punktach czerpalnych. To innowacyjne rozwiązanie, które doskonale radzi sobie ze stabilizacją ciśnienia wody. W przeciwieństwie do tradycyjnych hydroforów, nie wymaga sterowania za pomocą pokręteł. Wyposażony bowiem został w regulator z intuicyjnym panelem, za pośrednictwem którego można w łatwy sposób zmniejszać i zwiększać ciśnienie wody. Fabrycznie ciśnienie ustawione jest na 3 bary i w zasadzie wystarczy wcisnąć przycisk plus lub minus, by ustawić żądaną wartość w zakresie od 1 bara do 5,5 bara, z nastawą co pół bara.
Wilo-Isar BOOST5 może pracować w dwóch trycbach:
REKLAMA
1. Praca ze ssaniem. Wilo-Isar BOOST5 fabrycznie ustawiony jest jako urządzenia dedykowane do pracy w trybie zasysania wody ze studni lub zbiornika, w którym poziom wody jest poniżej króćca pompy.
2. Praca z napływem. Dla instalacji zasilanych ze zbiorników magazynujących lub z sieci wodociągowej zalecane jest przestawienie urządzenia na tryb pracy z napływem, co dodatkowo zredukuje głośność pracy.
Przetwornica (falownik) dostosowuje prędkość obrotową pompy i utrzymuje ciśnienie. Jej zadaniem jest także sprawowanie kontroli nad pracą i wykrywanie takich niepożądanych stanów, jak suchobieg, przegrzew silnika, czy różne rodzaje obciążeń, które często mogą się pojawić z instalacji elektrycznej, np. na przyłączu sieciowym.
W urządzeniu znajduje się także zawór zwrotny, naczynie ciśnieniowe, które redukuje uderzenia ciśnienia i pozwala na komfortową, cichą pracę całego systemu.
Zalety Wilo-Isar BOOST5
Ta cicha praca jest jednym z największych walorów Wilo-Isar BOOST5. Dźwięk urządzenia zbliżony jest poziomem hałasu do zwyczajnej rozmowy. Urządzenie zawdzięcza to sprawnemu układowi hydraulicznemu i izolacji akustycznej. Hydrofor Wilo-Isar BOOST5 jest także urządzeniem efektywnym pod względem energetycznym, a do tego posiada korzystną cenę. Na listę walorów wpisać można także intuicyjną obsługę możliwą dzięki wyświetlaczowi LED i przyciskom, a także długą żywotność zespołu pompowego, wykonanego z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
Wilo-Isar BOOST5 – najważniejsze cechy:
- Łatwa instalacja dzięki konstrukcji gotowej do podłączenia
- Doskonała integracja ze środowiskiem klienta dzięki kompaktowej, nowoczesnej konstrukcji
- Cicha praca dzięki osłonom dźwiękochłonnym
- Wbudowana przetwornica częstotliwości do wygodnej regulacji stałego ciśnienia i łagodnego rozruchu
- Niskie zużycie energii dzięki dostawom dostosowanym do zapotrzebowania
- Bezpieczna obsługa dzięki rozbudowanym, zintegrowanym funkcjom ochronnym
Montaż i eksploatacja
Wilo-Isar BOOST5 dostarczany jest w wersji gotowej do podłączenia. Montaż urządzenia jest bardzo prosty (nawet w przypadku podłączania do już istniejącej instalacji) dzięki obrotowym złączom hydraulicznym, które pozwalają na łatwe podłączenie przyłącza ssawnego i tłocznego. Należy przy tym pamiętać, aby urządzenie zamontować w suchym, wentylowanym pomieszczeniu. Bezpieczną eksploatację Wilo-Isar BOOST5 zapewniają zintegrowane funkcje ochrony. Wszelkie błędy sygnalizowane są za pomocą czerwonej diody na panelu sterowania. Przed pierwszym uruchomieniem należy hydrofor zalać wodą. Na dnie rurociągu ssawnego znajduje się zawór stopowy. Przy jego pomocy należy zapewnić szczelność instalacji ssawnej, a następnie odkręcić górny korek na pokrywie urządzenia i wlać do niego ok. 1,5 litra wody. Następnie trzeba odpowietrzyć urządzenie (służy do tego korek po lewej stronie od centrali), zakręcić ponownie oba korki i sprawdzić szczelność instalacji. Podczas pierwszego uruchomienia, jeśli hydraulika nie została odpowiednio odpowietrzona, zaświeci się czerwona dioda. W takim przypadku może być konieczne zalanie hydrauliki jeszcze odrobiną wody. Po prawidłowym zalaniu hydrauliki należy jeszcze raz uruchomić układ pompowy, otworzyć zawór i wyrzucić wodę z instalacji. Od tego momentu można w pełni korzystać z urządzenia.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.