Jaki kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na które kryteria zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Jaki kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny wybrać?

Czym jest kocioł kondensacyjny?

Zanim ustalimy, jaki kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem sprosta Twoim oczekiwaniom, warto wyjaśnić, czym charakteryzuje się kocioł kondensacyjny. Otóż mowa tu o urządzeniu grzewczym, który jak sama nazwa mówi – działa na podstawie efektu kondensacji. To oznacza, że uwalnia energię przez skraplanie pary wodnej. W tym celu sprawdzają się wymienniki ciepła, które odpowiedzialne są za schładzanie spalin do temperatury punktu rosy.

Urządzenie to jest droższe od tradycyjnego pieca, lecz za jego wyborem przemawiają względy ekonomiczne. Dobrze wybrany kocioł zużywa stosunkowo niewiele paliwa i pozwoli wygenerować spore oszczędności. Urządzenie znajdzie zastosowanie w większym gospodarstwie domowym.

Kotły dzielą się na jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Nie inaczej jest w hurtowni SanpolProfi. Te pierwsze mają prostszą budowę i są tańsze. To właśnie ich specyfikę omówimy w niniejszym poradniku. Sprawdź, jaki kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny znajdzie zastosowanie w Twoich czterech kątach i wybierz najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, że tutaj liczy się każdy detal.

Kocioł jednofunkcyjny – co to jest?

To urządzenie pozwoli Ci na ogrzewanie wody, która krąży w instalacji. Ponadto możesz podłączyć urządzenie do zewnętrznego elementu, aby podgrzać wodę użytkową. Podgrzewacz to zbiornik z wymiennikiem ciepła (najczęściej w formie wężownicy). Dostępna ilość ciepłej wody użytkowej zależy więc od jego pojemności.

Urządzenia te znalazły szerokie zastosowanie wśród osób, którym szczególnie zależy na ekonomicznych rozwiązaniach. Kotły jednofunkcyjne (np. marki Ariston) doskonale sprawdzają się w dużych domach z kilkoma łazienkami. Pamiętaj, aby wybrać sprawdzony piec i zwrócić uwagę na wszystkie opisane w tym poradniku parametry. Dzięki temu wieloletni komfort użytkowania będzie w zasięgu ręki.

Jaki kocioł gazowy jednofunkcyjny warto wybrać?

Zanim wybierzesz urządzenie, musisz dokładnie zapoznać się ze specyfikację techniczną. Analiza wszystkich kryteriów pozwoli Ci ocenić, jaki piec kondensacyjny jednofunkcyjny sprawdzi się najlepiej w Twoich rękach.

  •  Moc urządzenia – uzależniona jest od wielkości budynku oraz jakości izolacji cieplnej. W większości gospodarstw domowych sprawdzi się kocioł o mocy około 30 kW. Wybór warto jednak skonsultować ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.
  •  Temperatura zasilania – bardzo ważnym aspektem jest temperatura punktu rosy. Przyjmuje ona maksymalną wartość dla gazu ziemnego i wynosi 56 stopni Celsjusza.
  •  Rodzaj instalacji – kotły kondensacyjne mogą funkcjonować zarówno przy specjalnie przygotowanej instalacji grzewczej, jak i przy ogrzewaniu podłogowym.
  •  Sposób montażu – kocioł może występować w postaci wiszącej lub stojącej. Pierwsze rozwiązanie pozwoli Ci wygenerować większe oszczędności, lecz charakteryzuje się mniejszą żywotnością. Natomiast modele stojące wyposażone są w żeliwny wymiennik, który jest bardzo wytrzymały. Mogą więc być wykorzystywane również w starszych instalacjach.
  •  Automatyka – urządzenia z automatyką zapewniają lepszą ekonomię i funkcjonalność. Pozwolą Ci dopasować warunki pracy do aktualnej aury oraz osobistych potrzeb. Dużą zaletą jest również zdalna kontrola. Modele bez automatyki tych opcji nie oferują i zużywają więcej energii. Jednak ich duży atut to niższa cena.
  •  Wymiary – kotły kondensacyjne dostępne są w różnych wymiarach. Piec jednofunkcyjny może zajmować wiele miejsca, więc pamiętaj, aby sięgnąć po rozwiązanie dopasowane do kubatury pomieszczenia, w którym urządzenie będzie zainstalowane.

Dziś na rynku z powodzeniem znajdziesz dobre piece gazowe jednofunkcyjne, lecz o zakupie nigdy nie powinien decydować przypadek. Najprościej mówiąc, musisz sięgnąć po rozwiązanie dopasowane do charakteru budynku oraz preferencji użytkowników.

Jaki kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem?

Modele z zasobnikiem cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane przez wymagających klientów. Element ten zapewni możliwość podgrzewania wody, więc sprawdzi się w wielu budynkach.

Jeżeli znasz już podstawowe parametry techniczne, zwróć uwagę, jakiej firmy kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny będzie najlepszy. Przede wszystkim wybieraj urządzenia renomowanych producentów, którzy zawsze proponują klientom nowoczesne i zaawansowane technicznie modele. Dzięki temu uzyskasz pewność, że kupujesz piec, który przez długie lata zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę w czterech kątach.

Najczęściej za wysokiej klasy kotły zapłacisz więcej, jednak odpowiedni wybór urządzenia to inwestycja w komfort domowników. Pamiętaj również, aby przed zakupem skontaktować się z producentem. Profesjonalna obsługa na pewno udzieli Ci wielu pomocnych wskazówek. Dzięki temu z powodzeniem dokonasz udanego zakupu. Dołącz do wielu zadowolonych użytkowników i ciesz się idealną temperaturą w domu.

Artykuł Partnera

Poprzedni artykułRozdzielnice elektryczne dla hoteli – optymalne rozwiązania
Następny artykułHydrauliczne równoważenie ogrzewania płaszczyznowego – rozwiązania firmy Taconova dla optymalnego rozprowadzania ciepła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here