Kamera termowizyjna to nie wszystko. Fluke SmartView® – oprogramowanie do analizy i raportowania

  Oprogramowanie SmartView® to rozbudowany, a zarazem prosty w obsłudze program do analizy obrazów w podczerwieni i tworzenia raportów. Oprogramowanie Fluke SmartView® jest dostarczane z każdą kamerą termowizyjną i każdym pirometrem graficznym firmy Fluke. Mobilna wersja oprogramowania – aplikacja SmartView Mobile® – dostępna jest bezpłatnie w App Store.

  kamera termowizyjna to nie wszystko - Kamera termowizyjna to nie wszystko. Fluke SmartView® – oprogramowanie do analizy i raportowania

  Fluke SmartView® to modułowy zestaw narzędzi umożliwiający wprowadzanie adnotacji, oglądanie, optymalizację oraz analizowanie obrazów i filmów wideo zarejestrowanych w podczerwieni. Pozwala także na tworzenie w pełni profesjonalnych raportów za naciśnięciem przycisku lub po wykonaniu kilku prostych kroków. Oprogramowanie jest nie tylko łatwe w obsłudze dla klientów mających podstawowe wymagania, ale także oferuje wydajność niezbędną dla zaawansowanych użytkowników w celu szczegółowej analizy i tworzenia raportów. Fluke SmartView® pracuje w środowisku Microsoft® Windows™ 7/8.

  Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po możliwościach, jakie oferuje Fluke SmartView®.

  Wyświetlanie i optymalizowanie obrazów

  Dostosuj obraz, aby najbardziej efektywnie przedstawiać problemy współpracownikom lub klientom.

  • Modyfikuj obrazy, korzystając z wszechstronnych narzędzi optymalizacji, w celu jasnego komunikowania problemów lub dostarczania dowodów, że usterki zostały usunięte.
  • Wykorzystaj opcje wyświetlania technologii IR-Fusion®, aby prezentować obrazy w sposób najbardziej efektywny:
   • Tryb AutoBlend™ – łącz w jedno częściowo przezroczyste obrazy w podczerwieni z widzialnymi obrazami w celu łatwej identyfikacji problemów.
   • Tryb zdjęcie w zdjęciu – twórz wyraźną ramkę wokół obrazu w podczerwieni w celu łatwej orientacji i odniesienia do interesujących obszarów.
   • Alarmy kolorów – izoluj problematyczne obszary w celu jednoznacznej identyfikacji usterek.
  kamera termowizyjna to nie wszystko 1 - Kamera termowizyjna to nie wszystko. Fluke SmartView® – oprogramowanie do analizy i raportowania

  Analiza obrazu

  Wykorzystuj znaczniki, graficzne narzędzia analizy oraz możliwości współpracy bezprzewodowej z modułami CNX, aby precyzyjnie charakteryzować wykryte problemy.

  • Określ poziom istotności i nadawaj priorytety usterkom wykrytym w czasie kontroli za pomocą znaczników w celu ilościowego określenia różnic w charakterystyce działania.
  • Szybciej rozwiązuj problemy i twórz bardziej szczegółowe raporty poprzez dodanie pomiarów CNX do obrazów termicznych.
  • Korzystaj z technologii 3D-IR™ do przeglądania obrazów z różnych perspektyw, określaj dodatkowe usterki i eliminuj fałszywe alarmy; w pełni wykorzystuj najlepsze narzędzie do analizy termowizyjnej.
  kamera termowizyjna to nie wszystko 2 - Kamera termowizyjna to nie wszystko. Fluke SmartView® – oprogramowanie do analizy i raportowania

  Informuj o wynikach

  Błyskawicznie udostępniaj wyniki kontroli poprzez wysyłanie obrazów lub raportów pocztą elektroniczną.

  • Planuj kolejne czynności lub zatwierdzaj wykonane prace.
  • W razie potrzeby proś o pomoc w analizie problemu.
  • Dostarczaj kompletne informacje dotyczące kontroli.
  • Ukończ zadanie, dostarczając raport klientowi lub managerowi za naciśnięciem jednego przycisku.

  Aplikacja SmartView Mobile®

  Aplikacja umożliwia współpracę kamer termowizyjnych z serii Fluke Ti100 oraz najnowszych – Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 – z urządzeniami mobilnymi działającymi w systemie iOS. Można ją bezpłatnie pobrać z App Store. Pozwala na przesyłanie obrazów z kamery do urządzeń mobilnych, analizę i optymalizację obrazów i danych, tworzenie raportów na miejscu oraz udostępnianie ich klientom lub zarządowi w celu przyśpieszenia procesu podejmowania decyzji.

  kamera termowizyjna to nie wszystko 3 - Kamera termowizyjna to nie wszystko. Fluke SmartView® – oprogramowanie do analizy i raportowania

  Dla użytkowników kamer termowizyjnych wartość raportów jest czynnikiem kluczowym, ponieważ spędzają oni średnio dwa razy więcej czasu za biurkiem niż w terenie. SmartView Mobile® pozwala wykonywać tę samą pracę co na komputerze stacjonarnym bez konieczności opuszczania miejsca pomiarów.

  Po więcej informacji na temat oprogramowania Fluke SmartView® i jego możliwości zapraszamy na www.fluke.pl. Polecamy również prezentację wideo: assets.fluke.com/video-TI/smartview.html.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułTypy systemów wentylacyjnych
  Następny artykułWęże przemysłowe

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here