Kocioł kondensacyjny marki Beretta MYNUTE X – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu

Nowością w ofercie marki Beretta jest zastosowanie w kotle wymiennika kondensacyjnego wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304 L.

Kocioł kondensacyjny marki Beretta MYNUTE X – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu
Fot. 1. Kocioł MYNUTE X

Dzięki zastosowaniu wymiennika kondensacyjnego wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304 L, kotły Mynute X, świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych. Z kolei kształt geometryczny wymiennika z pojedynczą rurą zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika, a dostęp od frontu kotła ułatwia okresowe czynności konserwacyjne, czyszczenie komory spalania, a także przynosi korzyści związane z montażem urządzenia, które może być zaaranżowane niemal w każdej przestrzeni. Kotły Mynute X dostępne są zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej (Mynute X 25C, Mynute X 20R i Mynute X 30R).

Kocioł kondensacyjny marki Beretta MYNUTE X – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu
Fot. 2. Wnętrze kotła MYNUTE X

Kotły MYNUTE X oferują szeroki zakres modulacji (do 1: 7) i modulującą pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto posiadają aprobatę C10 (3CEp), dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworom antyzwrotnym spalin, co czyni je „gotowe do montażu” w instalacjach z przewodami zbiorczymi pod ciśnieniem. Zawór antyzwrotny jest elementem, który umożliwia przepływ spalin przez przewód kominowy wyłącznie w jednym kierunku – od palnika do wylotu spalin. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie powrotowi spalin do komory spalania w kotle, aby każdy kocioł mógł pracować bez zakłóceń. Warto również podkreślić, że kotły Mynute X mogą być zasilane na każdy rodzaj gazu.

Jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów MYNUTE X jest panel sterowania. Podświetlany wyświetlacz LCD komunikuje się z użytkownikiem za pomocą intuicyjnych ikon. Dzięki siedmiu przyciskom oraz przejrzystemu ekranowi można łatwo uzyskać dostęp do funkcji i ustawień parametrów w kotle.

Kocioł kondensacyjny marki Beretta MYNUTE X – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu
Fot. 3. Panel sterowania Mynute X

Takie zalety, jak wysoka wydajność, elastyczność instalacji, wbudowany zawór antyzwrotny spalin, niskie zużycie gazu, szeroki zakres modulacji, przyjazny panel sterowania, możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji BeSMART sprawiają, że MYNUTE X, to najlepszy wybór do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Podkreśla to również fakt, że na montaż kotłów Mynute X można otrzymać dotację. Urządzenia te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE.

Pozostałe ważne cechy i funkcje kotła Mynute X:

 • programator tygodniowy wbudowany w panel sterowania
 • funkcja podgrzewu c.w.u.
 • niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 ( EN 15502)
 • elastyczność instalacji
 • łatwe podłączenie komina dzięki systemowi click-fit bez
 • potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza
 • wbudowany moduł regulacji pogodowej (sonda zewnętrzna
 • dostępna jako akcesorium dodatkowe)
 • stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D
 • możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli
 • jednofunkcyjnych: 20R i 30R)
 • możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi.

Dodatkowo, ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji urządzeń, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie www.beretta.pl.

Źródło: Beretta
Więcej informacji na temat kotła: www.beretta.pl

Poprzedni artykułJak prawidłowo zadbać o pompę ciepła? Jakie są obowiązki użytkownika, instalatora oraz Autoryzowanego Punktu Serwisowego?
Następny artykułRóżnice i podobieństwa między falownikami marki Huawei i SMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj