Kolektory słoneczne SKW oraz SKC firmy FAKRO

  Realizując proekologiczny kurs rozwoju firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty kolektory słoneczne. Zamieniają one promieniowanie słoneczne w czystą, darmową energię, którą można wykorzystać w gospodarstwie domowym. Firma FAKRO posiada w ofercie dwa typy kolektorów: SKW oraz SKC, różniące się jedynie zastosowanym kołnierzem uszczelniającym.

   

  kolektory sloneczne fakro - Kolektory słoneczne SKW oraz SKC firmy FAKRO

  Kolektory SKW mogą być łączone między sobą, jak również systemowo zespalane z oknami dachowymi FAKRO w dowolnych konfiguracjach. Wielką zaletą jest możliwość montażu kolektorów w dachu za pomocą standardowych kołnierzy do okien dachowych FAKRO, które zapewniają szczelne połączenie z pokryciem dachowym. Kolektorów SKC nie można zespalać z oknami, jednak zastosowanie specjalnych kołnierzy umożliwia ich montaż ściśle obok siebie w odległości 3 mm, co pozwala na pełniejsze pokrycie połaci dachowej tymi kolektorami.
  Montaż w dachu a nie ponad pokryciem dachowym polepsza parametry izolacyjne i sprawnościowe kolektorów. Ponadto takie rozwiązanie sprawia, że solary idealnie wtapiają się w bryłę całego budynku, co poprawia estetykę całego dachu. W ofercie FAKRO znajduje się kilka kompletnych zestawów solarnych o różnej wydajności. W zależności od zapotrzebowania na można dobrać odpowiedni zestaw.

   

  ww.fakro.pl

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułKotły kondensacyjne montowane „kaskadowo”
  Następny artykułSeria dekoracyjnych grzejników DK – marki Biasi

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here