Kolektory słoneczne


 • Przewody w instalacjach solarnych

  Przewody w instalacjach solarnych

  Na etapie wyboru przewodów do instalacji solarnej bierze się pod uwagę przynajmniej kilka czynników. Przede wszystkim ważna jest wielkość instalacji solarnej. To właśnie z niej wynika natężenie czynnika grzewczego, a co za tym idzie, średnica przewodów. Kompleksowa instalacja solarna to zespół dobranych urządzeń, takich jak kolektory słoneczne, panele sterująco-zabezpieczające i pojemnościowe zasobniki wody użytkowej lub…

 • Grupa pompowa dla bezpieczeństwa instalacji solarnej

  Grupa pompowa dla bezpieczeństwa instalacji solarnej

  Systemy solarne to już niemalże standard. Na kompleksową i funkcjonalną instalację solarną składa się szereg elementów i urządzeń. Zawory, zestawy i grupy solarne firmy Ferro zapewnią stabilną, a co najważniejsze, bezpieczną pracę całego systemu.

 • Zestaw specjalny kolektorów Vaillant do programu dofinansowania NFOŚiGW

  Zestaw specjalny kolektorów Vaillant do programu dofinansowania NFOŚiGW

  Vaillant przygotował specjalny pakiet dotacyjny, dostosowany do wymagań określonych przez program dofinansowania NFOŚiGW. Oferta została stworzona z myślą o uproszczeniu i usprawnieniu procedury uzyskiwania dotacji w ramach programu.

 • Kolektory rurowo-próżniowe firmy Hoven

  Kolektory rurowo-próżniowe firmy Hoven

  Zestaw solarny oparty na kolektorach rurowo-próżniowych firmy Hoven to nie tylko wysoka wydajność energetyczna, ale również trwałość, komfort użytkowania i estetyczny wygląd.

 • Wymienniki marki Kospel do systemów solarnych

  Wymienniki marki Kospel do systemów solarnych

  Wykorzystując pierwszą w Polsce w pełni zautomatyzowaną linię technologiczną do emaliowania proszkowego zbiorników, firma Kospel wdrożyła do oferty kolejną gamę produktów – wymienniki do systemów solarnych TERMO SOLAR.

 • Kolektory słoneczne SKW oraz SKC firmy FAKRO

  Kolektory słoneczne SKW oraz SKC firmy FAKRO

  Realizując proekologiczny kurs rozwoju firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty kolektory słoneczne. Zamieniają one promieniowanie słoneczne w czystą, darmową energię, którą można wykorzystać w gospodarstwie domowym. Firma FAKRO posiada w ofercie dwa typy kolektorów: SKW oraz SKC, różniące się jedynie zastosowanym kołnierzem uszczelniającym.

 • Płaski kolektor cieczowy KS2000 Hewalex

  Płaski kolektor cieczowy KS2000 Hewalex

  Obecnie, w dobie nieustannie wzrastających cen za energię konwencjonalną, obserwuje się coraz większe zainteresowanie słoneczną techniką grzewczą. Dużą szansą na powiększenie udziału tego ekologicznego źródła w globalnej produkcji energii stwarzają dotacje na zakup i montaż instalacji słonecznych.

 • Kolektory Fondital

  Kolektory Fondital

  Odpowiednio dobrane kolektory słoneczne mogą skutecznie wspomóc system grzewczy, a w miesiącach letnich w 100 proc. ogrzać wodę użytkową. W ofercie firmy Fondital znajdziemy zarówno kolektory płaskie, jak i rurowe.

 • Kolektor rurowo-próżniowy ORLAN PR 2.19

  Kolektor rurowo-próżniowy ORLAN PR 2.19

  Innowacyjna technologia produkcji szklanej rury – specjalne właściwości i grubość szkła czyni go wysoce odpornym na warunki atmosferyczne np. grad. Obudowa kolektora wykonana ze stali nierdzewnej. Kolektor cechuje wysoka sprawność optyczna ηO = 83,6 % przez co produkt jest bezkonkurencyjny na rynku.

 • Promocja kolektorów słonecznych

  Promocja kolektorów słonecznych

  STIEBEL ELTRON proponuje kompletne instalacje solarne do przygotowania ciepłej wody. Kolektory słoneczne SOL 27 plus C34 w brązowej ramie to urządzenia nowej generacji. Posiadają aluminiowy absorber pokryty próżniowo aktywną i trwałą 3-warstwową powłoką Miro-Therm. Uniwersalne ramy konstrukcyjne pozwalają na montaż na każdym rodzaju dachu, niezależnie od pokrycia.


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 1/2024