Komfortowa łazienka dla każdego

Współczesna łazienka powinna zapewniać komfort wszystkim użytkownikom, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Dlatego producenci starają się oferować rozwiązania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są również optymalnie dostosowane do potrzeb wszystkich generacji domowników. Łazienka bez barier to tylko jeden wymiar tego problemu. Drugą kwestią są funkcjonalne produkty, ułatwiające życie ludziom w każdym wieku. Na co jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i jak powinna wyglądać komfortowa łazienka?

komfortowa lazienka dla kazdego - Komfortowa łazienka dla każdegoFot. 1. Stelaż Eco Plus firmy Viega z płynną regulacją wysokości zawieszenia miski ustępowej (za pomocą jednego przycisku), pozwala wygodnie korzystać z niej zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.

Wanna czy prysznic?

Często pierwsze pytanie podczas planowania łazienki brzmi: wanna czy prysznic? W kontekście komfortowej łazienki dla wszystkich pokoleń odpowiedź jest prosta: i jedno i drugie. Zarówno wanna jak i prysznic spełniają specyficzne wymagania różnych generacji. Dla dzieci wanna jest jednocześnie miejscem do mycia i placem zabaw. Dorośli natomiast korzystają z niej kiedy chcą się odprężyć albo zregenerować ciało w przypadku dolegliwości zdrowotnych. Inni członkowie rodziny nie wyobrażają sobie z kolei poranka bez pobudzającego prysznica. Z wiekiem coraz ważniejszy staje się temat łazienki bez barier. Jeżeli cała strefa mokra zaaranżowana została na poziomie podłogi, nie tylko powiększa to optycznie przestrzeń, ale jest również inwestycją na przyszłość. Szczególnie, jeśli od samego początku pomyślano o miejscu do siedzenia pod prysznicem w formie wbudowanego siedziska lub klasycznego siedzenia rozkładanego montowanego na ścianie.

Wygodne korzystanie z WC

Kolejną kluczową kwestią podczas planowania łazienki jest umiejscowienie WC. Ważnym aspektem jest wysokość montażowa miski ustępowej, która ma zasadniczy wpływ na komfort użytkowania. Dzieciom jest zdecydowanie wygodniej, jeśli miska jest zawieszona niżej. Dorośli, a szczególnie osoby starsze, wolą gdy znajduje się ona nieco wyżej, ponieważ ułatwia to wstawanie. Dlatego firma Viega oferuje specjalny stelaż z serii Viega Eco Plus z możliwością indywidualnego dopasowania wysokości zawieszenia ceramiki. Za pomocą przycisku przesuwamy miskę o 8 cm w górę lub w dół, bez żadnej elektroniki.

Inteligentne rozwiązania łazienkowe

Podczas projektowania łazienki warto również zwrócić uwagę na produkty, które ułatwiają życie i podnoszą komfort. Dobrym przykładem są sterowane elektronicznie armatury wannowe z serii Multiplex Trio E firmy Viega, które czuwają nad właściwą temperaturą wody podczas napełniania wanny, a po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu wody automatycznie odcinają dalszy jej dopływ. Inne inteligentne rozwiązania mogą pozostawać niewidoczne dla oka, tak jak nowoczesne podtynkowe elementy instalacyjne, pozwalające dowolnie zaaranżować zabudowę bez żadnych kompromisów. Warto również zwrócić uwagę na bezdotykowe systemy uruchamiające spłukiwanie, które zdecydowanie podnoszą poziom higieny i komfort użytkowania np. Visign for More sensitive, których dodatkowym atutem jest unikalne wzornictwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here