Kompleksowe sterowanie systemem grzewczym Bosch EasyControl CT200

Bosch EasyControl CT200 poprzez bezprzewodową komunikację z elektronicznymi głowicami termostatycznymi na grzejnikach umożliwia sterowanie pracą kotła grzewczego i instalacją ogrzewania oraz ciepłej wody. Regulator o nowoczesnym designie zapewnia zwiększenie sezonowej efektywności energetycznej systemu ogrzewania nawet o 5%.

W ofercie Junkers-Bosch na uwagę zasługuje system sterowania pracą kotła grzewczego poprzez bezprzewodową komunikację między podłączonym do kotła regulatorem a elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi. Dzięki mobilnej aplikacji EasyControl, regulator Bosch EasyControl CT200 może obsłużyć aż 19 niezależnych stref z indywidualnymi programami czasowymi i 19 głowicami termostatycznymi w standardzie radiowym. Z jego pomocą możemy więc ustalić różne zakresy temperatur i harmonogramy ogrzewania nawet dla 19 pomieszczeń w domu. Nowy system daje też możliwość dostosowania pracy urządzeń grzewczych do pogody, poprzez podłączenie czujnika temperatury zewnętrznej do kotła lub poprzez wykorzystanie informacji pogodowych pobieranych z Internetu. W przypadku wszystkich kotłów Junkers-Bosch z magistralą EMS, Bosch EasyControl oferuje także możliwość programowania czasów podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Innowacyjny design i oszczędności

Nowatorski design regulatora CT200, dostępnego z frontem w kolorze białym lub czarnym, jest estetycznie spójny z wzornictwem kotłów kondensacyjnych Bosch Condens. Poprzez regulator wyposażony w dotykowy wyświetlacz z wbudowanym czujnikiem ruchu, który ogranicza zużycie energii elektrycznej, możemy w łatwy i intuicyjny sposób zarządzać zarządzać podstawowymi parametrami systemu grzewczego.

Pełne wykorzystanie możliwości systemu zapewnia aplikacja mobilna EasyControl dostępna na urządzenia mobilne (jedna instalacja może być zarządzana z poziomu aż 8 smartfonów czy tabletów). Współpraca z urządzeniami mobilnymi umożliwia również automatyczne wykrywanie obecności użytkowników w domu i automatyczne dostosowanie temperatury w pomieszczeniach.

Oszczędności inwestycyjne

Dzięki bezprzewodowej komunikacji regulatora CT200 z elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi nie musimy instalować w domu kilku obiegów grzewczych, co minimalizuje ilości materiałów i robocizny potrzebnych do wykonania instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Podczas pracy systemu na podstawie informacji o aktualnych i zaprogramowanych temperaturach w poszczególnych pomieszczeniach, regulator CT200 analizuje potrzeby cieplne budynku i przekazuje odpowiednią informację do kotła, umożliwiając modulację jego pracy i ograniczenie zużycia gazu.

W efekcie otrzymujemy większy komfort użytkowania systemu grzewczego, który jest doskonale dostosowany do naszych potrzeb. Optymalizacja podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz zwiększenie sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń nawet o +5% to kolejne zalety systemu EasyControl CT200 Bosch.

Poprzedni artykułZaprojektuj to sam – konfiguratory rozwiązań sanitarnych
Następny artykuł4 powody, dla których warto wybrać pompę ciepła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj