4 powody, dla których warto wybrać pompę ciepła

Ekologiczne systemy grzewcze to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących OZE wynika przede wszystkim z tańszej eksploatacji i większej troski o środowisko naturalne. Przedstawiamy 4 powody, dla których warto wybrać akurat pompę ciepła.

Pompa ciepła ALEZIO M V200.

1.Ekonomiczne rozwiązanie

Planując remont zakładający zwiększenie energooszczędności budynku poprzez zmianę sposobu ogrzewania, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie powietrznej pompy ciepła, której konstrukcja daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. Jej zaletą jest szybki i łatwy montaż oraz smukła budowa urządzenia. Tego typu system pozwoli ograniczyć wysokość rachunków oraz zagwarantuje domownikom wysoki komfort użytkowania. Korzystając z odnawialnych źródeł energii otrzymujemy niedrogie ogrzewanie, a także możemy skorzystać z programów wspierających rozwój OZE w Polsce. Poza wydatkiem na zakup pompy ciepła nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją tych urządzeń grzewczych – płaci się jedynie za zasilanie urządzenia prądem. Pozostałym paliwem napędzającym ich pracę jest powietrze. Sama pompa ciepła obniża koszty ogrzewania – w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego o ponad 50%.

2. Z myślą o ekologii

Decydując się na budowę nowego domu warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, m.in. przepisy, mające na celu zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie wpływu na środowisko naturalne systemów grzewczych. Nie dziwi, więc rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Dobrym rozwiązaniem dla domów starszego typu jest powietrzna pompa ciepła. Może być ona instalowana w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których już istnieje system grzewczy. Nie wymaga też ingerencji w otoczenie. Technologia spalania paliw kopalnych w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz systemy oczyszczania spalin powodują, że spaliny wydobywające się z tych zakładów w czasie produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe, niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.

REKLAMA

3.Komfortowe użytkowanie

Dzięki temu, że pompa ciepła nie wymaga specjalistycznej kotłowni, system gwarantuje oszczędność miejsca i dowolną aranżację pomieszczenia technicznego. Takim urządzeniem, które spełnia te standardy jest pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna formuła gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją hydrauliczną, do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze.

4.Prosta obsługa

Nowoczesne urządzenia grzewcze takie jak pompy ciepła odpowiednio dobrane do powierzchni i charakterystyki obiektu są praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na wygodę użytkowania. Powietrzna pompa ciepła Strateo marki De Dietrich pracuje w sposób dyskretny i bardzo wydajny. Zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach oraz dzięki zintegrowanemu podgrzewaczowi c.w.u. dba o stały dostęp do ciepłej wody. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, a sterowanie sprowadza się jedynie do ustawienia żądanych temperatur w pomieszczeniach za pomocą dedykowanych regulatorów pokojowych. Z poziomu konsoli sterowniczej urządzenia De Dietrich możliwe jest ustalenie harmonogramów pracy pompy ciepła. System można też zaprogramować za pomocą dodatkowego modułu De Dietrich oraz dedykowanej aplikacji w smartfonie. Powszechnie wykorzystywane do celów grzewczych pompy ciepła mogą także latem z powodzeniem efektywnie chłodzić pomieszczenia lub ogrzewać wodę w basenie

www.dedietrich.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *