Kondensacyjne, modulowane nagrzewnice gazowe serii G

W bieżącym roku firma FLOWAIR, wyłączny dystrybutor nagrzewnic gazowych Robur na Polskę, poszerzyła swoją ofertę o nagrzewnice kondensacyjne serii G z modulowaną mocą palnika.

Kondensacyjne, modulowane nagrzewnice gazowe serii G

Kondensacja

Technika kondensacyjna jest coraz bardziej popularna w świecie nagrzewnic gazowych. Kondensacja umożliwia zwiększenie wydajności gazowych nagrzewnic powietrza, maksymalnie wykorzystując ciepło spalania.
W kondensacyjnej nagrzewnicy gazowej, ciepło spalin oddawane jest do nadmuchiwanego powietrza dzięki specjalnym wymiennikom ciepła, które umożliwiają wykorzystanie ciepła utajonego. Wykorzystanie ciepła utajonego zwiększa wydajność urządzenia bez dodatkowych kosztów oraz ogranicza zanieczyszczenia środowiska.
Kondensacyjne nagrzewnice gazowe Robur charakteryzują się wysoką wydajnością, porównywalną z wydajnością najlepszych kotłów kondensacyjnych. W porównaniu do wspomnianych kotłów zaletą nagrzewnic serii G jest brak czynnika pośredniego, niska inercja termiczna oraz brak instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, co czyni je najtańszym systemem w inwestycji i w eksploatacji.

Modulacja

W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami jednostopniowymi, nagrzewnice gazowe serii G oferują większą wygodę użytkowania dzięki systemowi regulacji mocy grzewczej – modulowanej pracy palnika.
Potrzebna energia dostarczana jest przez nagrzewnice równomiernie i odpowiednio do poszczególnych stref pomieszczenia. Każda nagrzewnica zapewnia odpowiednią moc grzewczą proporcjonalnie do zapotrzebowania na ciepło. Sterowanie w ten sposób zapewnia o wiele większą sprawność całego systemu grzewczego i utrzymuje stałą wymaganą temperaturę w każdych warunkach pracy.
Nagrzewnice serii G modulują w zakresie od 100 % do 30 %, co wraz z zastosowaniem kondensacji pozwala uzyskać sprawność rzędu 105 %.

REKLAMA


www.flowair.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *