Kotły kondensacyjne De Dietrich

Czynników wpływających na jakość i sprawność kotłów kondensacyjnych jest bardzo wiele. Przy wyborze konkretnego urządzenia warto posiłkować się również opinią o producencie i jego doświadczeniem w produkcji kotłów kondensacyjnych.

kotly kondensacyjne de dietrich - Kotły kondensacyjne De DietrichFot. 1. Kocioł kondensacyjny MCR3 PLUS. Fot. De Dietrich

– Firma De Dietrich produkowała kotły kondensacyjne na długo przed wprowadzeniem Dyrektywy ErP. Wieloletnie doświadczenie spowodowało, że nasze urządzenia są naprawdę solidne i mają sprawność dużo wyższą od minimalnej określonej Dyrektywą – mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich Technika Grzewcza.

Nowość – MCR Home

kotly kondensacyjne de dietrich1 - Kotły kondensacyjne De DietrichFot. 2. Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny MCR Home. Fot. De Dietrich

W tym roku firma De Dietrich wprowadziła do sprzedaży 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny – MCR Home. Jest lekki – waży 26 kg – i ma kompaktową konstrukcję: 395 x 700 x 297 mm. Kocioł jest dedykowany szczególnie niedużym domom i klientom, którzy ze względu na cenę i prostotę urządzenia wybierali dotąd klasyczne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania.
MCR Home posiada nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, z 5-letnią gwarancją. Nowa konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i zmniejszony hałas. Pokrywa palnika, zaprojektowana zgodnie z koncepcją „zimnych drzwi”, dzięki której temperatura pokrywy nie przekracza 30°C, pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Sprawia, że straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem. MCR Home posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30 % obciążenia osiąga sprawność do 108,6 %.

MCR3 PLUS

Kocioł MCR3 PLUS jest dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Został wyposażony w elektroniczną pompę modulowaną klasy A i spełnia wymóg Dyrektywy ErP. Ma zwartą konstrukcję, jest bardzo lekki i cichy (praca 40 dB). MCR3 PLUS posiada kompaktowy wymiennik o wysokiej sprawności odlewany jako monoblok ze stopu aluminiowo-krzemowego, wolny od naprężeń termicznych i mechanicznych, a także odporny na osadzanie się kamienia ktłowego. Producent zapewnia 8-letnią gwarancję na wymiennik. Kocioł osiąga sprawność do 109,2% i jest ekologiczny – emisja NOx 60 mg/kWh. MCR3 PLUS jest sprzedawany w pakietach z podgrzewaczem ze stali nierdzewnej o pojemności 100, 130 lub 150 litrów umieszczonym pod kotłem lub z wysokowydajnym warstwowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 lub 130 l do ustawienia pod kotłem. Każdy pakiet oprócz 8-letniej gwarancji na wymiennik zapewnia również 8-letnią gwarancję a podgrzewacz.

Innovens MCA

Kocioł Innovens MCA wyróżnia się szeregiem zaawansowanych rozwiązań technologicznych i użytkowych, jak ultrareaktywny wymiennik ciepła ze stopu aluminium i krzemu czy konsola Diematic iSystem, która umożliwia współpracę kotła z systemami solarnymi i pompą ciepła oraz współpracuje z systemem zarządzania inteligentnego budynku.
Innovens MCA w wersji jednofunkcyjnej dostępny jest w mocach 15 kW, 25 kW i 35 kW i w pakietach z podgrzewaczami: emaliowanym, o pojemności 100, 150 i 200 litrów umieszczonym pod kotłem, chronionym przez anodę magnezową lub emaliowanym, o pojemności 60 litrów, umieszczanym z lewej lub z prawej strony kotła, chronionym antykorozyjnie przez „Titan Active System” (anodę niezużywającą się).
W kotle w wersji dwufunkcyjnej zamontowany jest podgrzewacz składający się z 3 zasobników warstwowych ze stali nierdzewnej, całkowicie zaizolowanych i zamontowanych szeregowo, podłączony do wymiennika płytowego i pompy ciepła, o pojemności całkowitej 40 litrów, zintegrowany z kotłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here