Kuchnia, czyli kultywacja dobrego smaku – nowości w bateriach zlewozmywakowych FERRO

Apetyczna kolorystyka ścian, soczyste, żywe barwy mebli, naturalne materiały: drewno, kamień, surowy len skontrastowane z chłodną stalą, chromem czy szkłem – oto oddziałująca na nasze zmysły propozycja współczesnej kuchni.

Kuchnia - nowości w bateriach zlewozmywakowych FERRO

We wnętrzu przesyconym kolorami łatwo stworzymy dobry nastrój, który z pewnością udzieli się mieszkańcom i ich gościom. Kuchnia – niegdyś kojarzona wyłącznie z gotowaniem, domena zainteresowań pani domu, dziś pełni rozmaite funkcje. To poranne centrum dowodzenia przed wyprawą do szkoły i pracy, wieczorem staje się miejscem odpowiednim na długie Polaków rozmowy, strefą odpoczynku i radości. Mimo coraz szybszego tempa życia, który skłania nas do jadania poza domem, kuchnia powraca, jako miejsce celebrowania ważnego elementu sztuki życia – gotowania. I jako miejsce realizacji kulinarno – artystycznych wyzwań gospodarzy musi spełniać odpowiednie warunki. Pod okiem doświadczonego architekta wnętrz pomieszczenie będzie zaaranżowane nowocześnie i funkcjonalnie, z łatwym dostępem do wszystkich sprzętów i urządzeń, dobraną wysokością i proporcjami mebli oraz odpowiednim oświetleniem umożliwiającym pracę.

{jumi [plugins/content/jumi/design.html]}

REKLAMA


Otwarta kuchnia to kwestia nie tylko mody i tendencji do powiększenia powierzchni – to synonim gościnności. Urządzona ze smakiem staje się naturalnym przedłużeniem salonu i prawdziwą wizytówką domu. Tak zwana robocza przestrzeń obejmująca strefę zlewozmywaka, płyty grzewczej i innych niezbędnych urządzeń AGD nie musi być już ukryta. Współczesne sprzęty ciekawe wzorniczo, wykonane z trwałych i estetycznych materiałów, dobrze ze sobą skomponowane, mogą śmiało ubiegać się o miano sztuki użytkowej.

Bateria zlewozmywakowa FERRO
Bateria zlewozmywakowa FERRO
 

Ważną rolę w kreowaniu przestrzeni odgrywają detale. W kuchni pozbawionej typowych, zewnętrznych atrybutów szczególny nacisk położony zostanie na estetykę wykończenia. Przykładem są baterie zlewozmywakowe – od takiej armatury wymagamy już nie tylko funkcji użytkowych, ale w równym stopniu estetycznych. Armatura kuchenna, jako że jest jednym z najbardziej eksploatowanych urządzeń w kuchni, musi spełniać najsurowsze wymagania techniczne, a przy tym wyróżniać się wyglądem i pasować do preferowanego przez nas stylu pomieszczenia.

Baterie zlewozmywakowe z kolekcji FERRO niewątpliwie spełniają te wymagające kryteria. Charakteryzują się wysmukłą formą wylewek o klasycznych, pięknie wyprofilowanych łukach. Wyrastają z podstawy walca (Luga, Prato, Venezia, Spring, Torino), postumentu w kształcie prostopadłościanu (Bari), czy z uformowanej w kształcie litery “V” ciekawej bazy (Monza). Czasami nawet przypominają pochylającą się nad strumieniem łodygę kwiatu (Siena). Zachowując charakterystyczne elementy dla każdej z linii wzorniczych: motyw trójkąta (Modena), elipsy (Parma), czy prostokąta (Bari) prezentują lekkość, finezję rzeźby i są prawdziwą ozdobą każdego zlewozmywaka. Dostosowana do niego wysokość wylewki, swoboda manewrowania, i jak w przypadku baterii Padwa i Spring – praktyczna wyciągana rączka, zapewniają optymalną pracę, bez narażenia na uszkodzenie zmywanych naczyń i samej wylewki. Zaopatrzone w głowice ceramiczne z funkcją tłumienia hałasu pracują bezawaryjnie przez wiele lat. Poza Prato wszystkie modele to baterie jednouchwytowe. Takie rozwiązanie umożliwia oszczędne gospodarowanie wodą, gdyż sposób odkręcania kurka przekłada się na jej zużycie – tutaj wystarczy jeden ruch ręki, aby ustawić właściwą temperaturę i uzyskać żądaną ilość wody.

bateria kuchenna FERRO

Obecnie nowinką na rynku są baterie ze światłem, które podświetla strumień wody. Taką baterią proponowaną przez FERRO jest Teramo LED, która nie wymaga baterii ani innego zasilania, podobnie jak to ma miejsce w rączce natryskowej Lumina. Posiada ona imponujące rozmiary, wyjmowaną wylewkę ułatwiającą mycie dużych naczyń, oryginalny walcowato wykończony kran, upodabniający ją do lampy mieniącej się kolorami podświetlanej wody.

Najnowsze propozycje FERRO to również: Ravenna, bateria Teramo – z wyjmowaną wylewką zakończoną w formie kielicha kwiatu oraz Savona – prawdziwa indywidualistka, z chromowanym, dekoracyjnym wężem w oplocie wyjmowanej wylewki, ozdoba dumnie wznosząca się nad kuchenną wyspą.

Baterie kuchenne z kolekcji FERRO to subtelny minimalizm, lekkość, umiar, elegancja. Ułatwiają codzienne czynności, cieszą oko, tworzą dobrany tandem z dobrym gatunkowo zlewozmywakiem. Obserwując grę refleksów świetlnych na chromowanych powierzchniach trudno im odmówić jednego – są po prostu przykładem dobrego smaku.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze