Kurtyny powietrzne – nowoczesne rozwiązania dla obiektów komercyjnych

Kurtyny powietrzne stanowią idealne rozwiązanie dla miejsc, w których istotne jest oddzielenie warunków panujących na zewnątrz od warunków panujących wewnątrz pomieszczenia.

Kurtyny powietrzne Nowoczesne rozwiązania dla obiektów komercyjnychKurtyny powietrzne Nowoczesne rozwiązania dla obiektów komercyjnych

Bardzo dobrze pełnią swoją funkcję w takich obiektach jak: galerie handlowe, supermarkety, restauracje, czy też budynki użyteczności publicznej, tworząc niewidzialną barierę przed przeciągami, owadami, kurzem, spalinami, oraz innymi zanieczyszczeniami.

Latem chronią przed napływem gorącego powietrza do wnętrza budynku oraz chronią przed utratą powietrza klimatyzowanego. Zimą eliminują przeciągi i zabezpieczają przed utratą ciepła.

W ofercie firmy Iglotech znajdują się kurtyny z nagrzewnicą wodną, elektryczną, a także kurtyny bez nagrzewnicy, tzw. kurtyny zimne.

Kurtyny powietrzne zimne

Kurtyny powietrzne Flowstar serii FM są kurtynami zimnymi, przeznaczonymi do montażu poziomego w wejściach, gdzie konieczny jest nawiew zimnego powietrza, np. w chłodniach. Kurtyny dostępne są w trzech wielkościach: 1000, 1210 oraz 1500 mm. Wysokość montażu do 4 m. Wszystkie modele dostarczane są w komplecie z pilotem sterującym.

FOT. 1. Kurtyna Flowstar FM.FOT. 1. Kurtyna Flowstar FM.

Kurtyny powietrzne z podgrzewaniem

Kurtyny OPTIMAL firmy 2VV są ekonomicznym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują kurtyny powietrznej z podgrzewaniem wodnym, elektrycznym lub wyłącznie z nawiewem. Może być ona dostarczana ze sterowaniem bezpośrednim, bądź elektronicznym, które pozwala na połączenie 6 kurtyn. Zastosowanie nowego rodzaju grzałki żarnikowej pozwala na oszczędność do 20% energii elektrycznej. Kurtyna powietrzna OPTIMAL dostarczana jest z prostym panelem sterowania, pozwalającym na łatwe ustawianie poziomu grzania i szybkości pracy wentylatora. Po połączeniu kurtyn, każda z nich może być aktywowana przez oddzielny czujnik drzwiowy. Panel sterowania może być użyty do ustawienia okresów czyszczenia kurtyny, sygnalizowanych poprzez diodę znajdującą się na panelu.

FOT. 2. Kurtyna Flowstar RM.FOT. 2. Kurtyna Flowstar RM.

Kurtyny w kompaktowej wersji

Ekonomicznym, wydajnym i kompaktowym rozwiązaniem jest zastosowanie kurtyny powietrznej Economic firmy 2VV. Ta kurtyna powietrzna może być stosowana z pełną wydajnością do tworzenia kurtyn w otworach drzwiowych, jak również jako skuteczny element grzewczy. Kurtyna ta jest idealna do zastosowań w małych sklepach, małych magazynach, instalacjach chłodniczych, instalacjach serwisowych, przedsionkach barów, biur itp.

FOT. 3. Kurtyna Optimal 2VV.FOT. 3. Kurtyna Optimal 2VV.

Kurtyny do zastosowań w najtrudniejszych warunkach

Do zastosowań w obszarach przemysłowych oraz do odgradzania obszarów o ostrych warunkach pracy, dedykowana jest kurtyna bramowa Indesse. Może być mocowana poziomo lub pionowo. Konstrukcja i natężenie przepływu kurtyny dostosowane zostały do powyższych zastosowań. Skutkuje to uzyskaniem długiego czasu użytkowania i niezawodnością urządzenia, które nie wymaga konserwacji i jest łatwe w obsłudze. Kurtyna powietrzna stosowana jest w szczególności do odgradzania dużych otworów, takich jak bramy hal magazynowych i produkcyjnych, hangarów, garaży, maszynowni czy baz samochodowych.

FOT. 4. Kurtyna Economic 2VV.FOT. 4. Kurtyna Economic 2VV.

Szczegółowe informacje dostępne są w oddziałach Iglotech oraz na stronie www.iglotech.com.pl.

Poprzedni artykułPomiary rezystancji uziemień – podstawowe zasady i przyrządy
Następny artykułJedź dokąd chcesz i rób, co Ci się podoba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here