Lindab świętuje 60 rocznicę powstania firmy

  W dniu 6 lutego 2019 roku mija 60 rocznica powstania firmy Lindab – wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa na świecie. Od początku istnienia po dzień dzisiejszy Lindab opiera swoją działalność na bliskim kontakcie z klientami, płaskiej strukturze organizacyjnej, kompetentnych pracownikach i silnych wartościach.

  Lindab świętuje 60 rocznicę powstania firmy

  Produkty Lindab wyróżniają się najwyższą jakością surowców, stylowym designem, łatwością montażu i zastosowaniem zaawansowanych technologii. Innowacyjność oraz wysoka jakość produktów Lindab do dzisiaj pozostają kluczem do osiągnięcia pozycji lidera i sukcesu całej Grupy.

  Historia Lindab

  6 lutego 1959 roku, Lage Lindh razem z Valterem Peterssonem otworzyli w miejscowości Lidhult w Szwecji mały sklep z blachami. W tym samym roku, działalność została przeniesiona do Båstad na półwyspie Bjäre w południowej Szwecji, gdzie Lindab został zarejestrowany jako firma. Stały rozwój firmy spowodował, że w 1984r. Lindab zadebiutował na szwedzkiej giełdzie, a w 1992 roku również na duńskiej giełdzie. W 2001r. Lindab został wykupiony z giełdy przez Ratos AB razem ze Skandia Liv i Sjätte AP-fonden za pośrednictwem przedsiębiorstwa Lindab Intressenter AB. Spółka dominująca zmieniła nazwę na Lindab International AB w maju 2006 roku. W dniu 1 grudnia 2006 roku Lindab powrócił na giełdę w Sztokholmie i od tego momentu jest stale na niej obecny.
  Poprzez kolejne przejęcia, do grupy dołączały kolejne marki. Przez dziesiątki lat firma rozszerzała swoją produkcję o kompleksowe rozwiązania dla wentylacji i klimatu wewnętrznego, systemy dachowe i elewacyjne a także kompletne prefabrykowane stalowe systemy budowlane oraz oprogramowanie.
  W roku 2017 systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie uzyskały prestiżowy certyfikat Eurovent.

  Firma Lindab dzisiaj jest obecna w ponad 125 lokalizacjach w 32 krajach na świecie i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Największe zakłady produkcyjne Lindab znajdują się w Grevie – Szwecja, w Pradze – Czechy oraz w Wieruchowie – Polska.

  Wszystkim naszym Klientom, Pracownikom i Partnerom dziękujemy za 60 lat owocnej współpracy!

  Poprzedni artykułKamery termowizyjne – zasada działania
  Następny artykułUniwersalne zaciskarki Viega Pressgun – komfortowa praca, nawet w trudno dostępnych miejscach

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj