Logano S112 – nowy kocioł na paliwo stałe

Oferta firmy Buderus powiększyła się o nowy model stalowego kotła na paliwo stałe. Logano S112 został wyposażony w wbudowaną wężownicę schładzającą. Dzięki temu kocioł ten może pracować zarówno w systemach grzewczych układu otwartego, jak i w układach zamkniętych.

logano s112 nowy kociol na paliwo stale - Logano S112 - nowy kocioł na paliwo stałe

Dużą zaleta tego kotła jest łatwość obsługi oraz eksploatacji podłączonej do niego instalacji grzewczej. Zawdzięczamy to między innymi możliwościom sterowania pompą ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania przy współpracy z termostatem pokojowym.

Górne drzwiczki umieszczone pod katem 45 stopni ułatwiają załadunek paliwa, a opatentowany mechanizm rusztu obrotowego usprawnia usuwanie popiołu. Wentylator wyciągowy, będący standardowym elementem wyposażenia kotła, gwarantuje większą tolerancję na niski ciąg kominowy i sprawia, że do kotłowni nie wydostanie się dym podczas załadunku paliwa. Dostęp do kanałów konwekcyjnych i komory spalania od góry oraz usuwanie popiołu od przodu kotła skracają czas, który trzeba poświęcić na czyszczenie. Moc kotła możemy kontrolować dzięki dolnemu spalaniu. Ta cecha sprawia również, że czas pracy Logano S112 na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym.

Ceramiczna komora dopalania gazów oraz trójciągowy wymiennik obniżający temperaturę spalin skutecznie przyczyniają się do wzrostu sprawności urządzenia.

Do wyboru mamy trzy wersje kotła Logano S112 o mocy 15, 20 i 25 kW. Potwierdzeniem deklarowanej mocy jest Certyfikat przyznany urządzeniu przez Instytut Energetyki w Łodzi. Producent zaś udziela na kotły Logano S112 5 lat gwarancji.

Źródło: Buderus

 

test
Poprzedni artykułOchrona cieplna instalacji HVAC
Następny artykułPompy Wilo – komfort montażu i minimalizacja czasu pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here