Można inaczej. Poznaj budownictwo ekologiczne z JW+A

  Zrównoważone budownictwo nigdy nie było tak ważne jak dziś. Odpowiedzialni inwestorzy coraz większą uwagę zwracają na ekologię i energooszczędność stosowanych rozwiązań. Takie podejście wspiera marka JW+A, która od lat promuje rozsądne korzystanie z zasobów naszej planety. Firma doradza, jak ekonomicznie projektować, budować i eksploatować obiekty architektoniczne, aby były one przyjazne dla środowiska i wygodne dla użytkowników.

  mozna inaczej poznaj budownictwo ekologiczne z jwa1 - Można inaczej. Poznaj budownictwo ekologiczne z JW+A

  Zrównoważone budownictwo nigdy nie było tak ważne jak dziś. Odpowiedzialni inwestorzy coraz większą uwagę zwracają na ekologię i energooszczędność stosowanych rozwiązań. Takie podejście wspiera marka JW+A, która od lat promuje rozsądne korzystanie z zasobów naszej planety. Firma doradza, jak ekonomicznie projektować, budować i eksploatować obiekty architektoniczne, aby były one przyjazne dla środowiska i wygodne dla użytkowników.

  JW+A – eksperci od zielonego budownictwa

  JW+A to zespół profesjonalistów, zajmujących się zrównoważonym i ekologicznym budownictwem. Do grona Klientów firmy należą przede wszystkim projektanci, wykonawcy, właściciele oraz zarządcy budynków, którym zależy na obniżaniu kosztów eksploatacji obiektów i ograniczaniu ich negatywnego wpływu na środowisko. Efektem doradztwa JW+A jest także optymalizacja rozwiązań inwestycyjnych oraz wzrost jakości środowiska wewnątrz budynków.

  Doradztwo na najwyższym poziomie

  Jednym z głównych obszarów działalności JW+A jest doradztwo w zakresie wielokryterialnych certyfikatów dla budynków, takich jak LEED, BREEAM i WELL. Mogą one zostać przyznane zarówno obiektom nowym, jak i już istniejącym.

  W przypadku budynków nowopowstających pracownicy JW+A służą pomocą na etapie projektowania i wznoszenia konstrukcji, koordynując wdrażanie wymogów danej certyfikacji. Monitorują postępy oraz dbają o skompletowanie niezbędnej dokumentacji. Istniejące obiekty wymagają natomiast analizy i oceny tego, w jakim stopniu spełniają kryteria wybranego certyfikatu. Następnie przygotowywane są rekomendacje, które pomagają poprawić efektywność operacyjną i zarządzanie budynkiem.

  Zakres działania JW+A dotyczy również wsparcia dla właścicieli i zarządców budynków w utrzymaniu przyznanych certyfikatów.

  Certyfikaty LEED

  JW+A doradza w zakresie certyfikacji LEED w systemie przeznaczonym:

  • dla obiektów projektowanych (BD+C),
  • dla wnętrz komercyjnych (ID+C),
  • dla obiektów istniejących (O+M).

  LEED stanowi najszerzej stosowany system certyfikacji ekologicznej architektury na świecie. Obejmuje większość rodzajów budynków – komercyjnych, mieszkaniowych czy użyteczności publicznej. Dostarcza narzędzia do projektowania wydajnych, ekonomicznych i zdrowych obiektów przekładających się na satysfakcję ich użytkowników, korzyści finansowe oraz środowiskowe.

  Certyfikaty BREEAM

  JW+A świadczy także usługi w zakresie doradztwa dotyczącego certyfikacji BREEAM w systemie przeznaczonym dla:

  • obiektów projektowanych – International New Construction,
  • obiektów istniejących – In-Use International.

  BREEAM to system oceny budynków, po który sięgają deweloperzy, inwestorzy oraz najemcy w celu obniżania kosztów eksploatacji budynku, podnoszenia komfortu jego użytkowników oraz ograniczenia śladu węglowego.

  Certyfikaty WELL i Fitwel

  Oba rodzaje certyfikatów, w których uzyskaniu pomaga JW+A – WELL oraz Fitwel – skupiają się na określeniu wpływu przebywaniu w budynku na zdrowie, komfort i dobrostan ich użytkowników. W naszym kręgu kulturowym człowiek spędza 90% swojego czasu w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego tak ważne jest stosowanie rozwiązań pozytywnie wpływających na kondycję, jakość snu oraz nastrój.

  Analizy i commissioning

  JW+A podejmuje się także licznych analiz i ekspertyz, które mają na celu wsparcie procesu projektowania budynków. Ocenie może być poddany na przykład wpływ budynku na środowisko, koszty eksploatacji obiektu, komfort i samopoczucie jego użytkowników, dostępność światła dziennego czy zanieczyszczenie światłem sztucznym.

  Zespół projektowy JW+A służy pomocą nie tylko w procesach certyfikacyjnych, ale także w ramach procesu commissionigu, czyli niezależnego nadzoru nad powstawaniem budynku i uruchomieniem systemów odpowiedzialnych za zużywanie energii.

  Audyt energetyczny

  JW+A oferuje wykonanie audytu energetycznego na podstawie autorskiej metodologii opartej na analizie danych oraz dedykowanym oprogramowaniu. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

  Audyt energetyczny przeprowadzany przez JW+A to wieloetapowa procedura optymalizacji zużycia energii oraz kosztów jej zakupu. Dzięki takiemu dokumentowi w każdym budynku można wyeliminować pewne nieprawidłowości i poprawić wydajność energetyczną. Audyt pomaga dobrać właściwe sposoby oszczędzania energii, zmniejszyć koszty operacyjne, a także zredukować ślad węglowy.

  Zespół specjalistów JW+A świadczy usługę audytowania w budynkach o zróżnicowanej wielkości i funkcji. Co istotne, za każdym razem zakres działań dostosowywany jest do specyfiki obiektu i potrzeb Klienta. W zależności od zakresu wsparcia audyt może obejmować 3 różne poziomy zaangażowania:

  1. Audyt efektywności operacyjnej.
  2. Szczegółowy audyt systemów.
  3. Zarządzanie zużyciem energii.

  Właściwy poziom eksperci wybierają w porozumieniu z Klientem oraz w oparciu o benchmarking, czyli porównanie analizowanego budynku do podobnych obiektów referencyjnych.

  JW+A – pionier na polskim rynku

  Firma JW+A jest absolutnym pionierem na polskim rynku doradztwa energetycznego i zielonego budownictwa. Od chwili powstania w 2007 roku specjalizuje się w certyfikacji ekologicznej i promuje odpowiedzialną eksploatację surowców naturalnych. Na samym początku uzyskała certyfikację LEED AP, którą uzupełniła o akredytację BREEAM AP w 2015 roku (International Assesor w 2013 i In-Use Auditor w 2014). Zespół specjalistów JW+A ma na swoim koncie pracę w renomowanych firmach architektonicznych i konsultingowych zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, czy też współpracę z Małopolską Okręgową Izbą Architektów.

  Zaufaj fachowcom z JW+A

  JW+A to grono specjalistów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy nad kilkudziesięcioma inwestycjami LEED i BREEAM. Marka należy do organizacji zrzeszających ekspertów  zielonego budownictwa. Jest między innymi członkiem Amerykańskiej Rady Budownictwa Zrównoważonego, brytyjskiej instytucji BRE oraz Polskiej Rady Budownictwa Zrównoważonego. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady lub opinii i zależy Ci na tym, by Twój budynek był przyjazny dla użytkowników, środowiska, a także dla Twojego portfela, skontaktuj się z JW+A. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here