Nagrzewnice wodne – czyli jak oszczędnie oraz skutecznie ogrzać powierzchnię średnio- i wielkogabarytową!

Ogrzewanie dużych i wysokich obiektów jest energochłonne ze względu na dużą objętość powietrza, które należy ogrzać. Poza tym ciepłe powietrze będzie szybko migrować do strefy przysufitowej, co będzie szczególnie odczuwalne w przypadku ogrzewania wysokich obiektów charakteryzujących się dużym zapotrzebowaniem cieplnym. Nagrzewnice wodne mogą okazać się rozwiązaniem problemu.

Nagrzewnice wodne Reventon

Stosowanie w dużych i wysokich obiektach tradycyjnych grzejników o względnie niskich mocach grzewczych, generuje wysokie koszty eksploatacyjne. Firma Reventon, jako producent wysokiej jakości aparatów grzewczo-wentylacyjnych podsuwa nam rozwiązanie, jakim jest zastosowanie nagrzewnic wodnych, które przy bardzo kompaktowych wymiarach osiągają moce nawet do 70 kW. Dzięki dodatkowej automatyce moc urządzeń może być modulowana w szerokim zakresie, co pozwala w pełni dostosować pracę nagrzewnic do aktualnie panujących warunków w obiekcie. Co więcej, nagrzewnice wodne Reventon wyposażone są w tackę na skropliny i mogą służyć także do chłodzenia pomieszczeń.

nagrzewnice wodne czyli jak oszczednie oraz skutecznie ogrzac powierzchnie srednio i wielkogabarytowa1 - Nagrzewnice wodne – czyli jak oszczędnie oraz skutecznie ogrzać powierzchnię średnio- i wielkogabarytową!
Fot. 1. Nagrzewnica Seria HC standard.

Nagrzewnice wodne Reventon zasilane są wodą grzewczą, co przy dzisiejszych trendach oraz cenach prądu elektrycznego, umożliwia znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych w stosunku do urządzeń wyposażonych w grzałki bądź żarniki. Producent proponuje nagrzewnice serii HC w obudowie ze spienionego polipropylenu, która nie ulega degradacji, serię S – dla zwolenników stalowej obudowy oraz serię FARMER z powłoką LCE, która idealnie nadaje się do pracy w agresywnym środowisku.
nagrzewnice wodne czyli jak oszczednie oraz skutecznie ogrzac powierzchnie srednio i wielkogabarytowa2 - Nagrzewnice wodne – czyli jak oszczędnie oraz skutecznie ogrzać powierzchnię średnio- i wielkogabarytową!
Fot. 2. Nagrzewnica Seria HC z konfuzorem.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w urządzeniach grzewczych marki Reventon zapewnia im wysoką wydajność, a zarazem komfort użytkowania. Design urządzeń nadaje aparatom atrakcyjny wygląd, co umożliwi wkomponowanie się urządzeń Reventon do każdego wnętrza. Precyzja i dokładność wykonania produktu gwarantują trwałość urządzenia na wiele lat. Energooszczędne, 3-biegowe wentylatory o stopniu ochrony IP 54, spełniają europejskiej normy ErP 2015.
nagrzewnice wodne czyli jak oszczednie oraz skutecznie ogrzac powierzchnie srednio i wielkogabarytowa3 - Nagrzewnice wodne – czyli jak oszczędnie oraz skutecznie ogrzać powierzchnię średnio- i wielkogabarytową!
Fot. 3. Nagrzewnica Seria HC z nawiewnikiem 360 st.

W ofercie producenta – firmy Reventon – znajdują się również kurtyny powietrzne wodne i elektryczne oraz wentylatory przemysłowe tłoczące i ssące, dostępne w różnych wariantach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here