Najnowsze przepompownie, które każdy instalator powinien sprawdzić

Firma KESSEL wprowadziła do oferty ekonomiczną wersję kompaktowej przepompowni do ścieków szarych – Aqualift S Basic. Jest ona idealna do odprowadzania ścieków z pomieszczeń wyposażonych w umywalki, pralki, zmywarki i prysznice. Z kolei nowa przepompownia Aqualift S 100/200, przeznaczona do swobodnego ustawienia, to cicho pracująca wersja do zastosowania w budynkach mieszkalnych lub w małych firmach. W opcji z dwoma pompami jest idealna do instalacji za separatorem tłuszczu.

Najnowsze przepompownie, które każdy instalator powinien sprawdzić
Fot. 1. Przepompownia Aqualift S Basic wersja Mono z pompą GTF 600

Nowe przepompownie realizują zapotrzebowania zgłaszane przez wielu instalatorów.

Najnowocześniejsza przepompownia ścieków w wersji podstawowej

Aqualift S Basic dostępna jest w wersji jednopompowej Mono oraz dwupompowej Duo (pompy GTF 600 lub GTF 1250 z wirnikiem z wolnym przelotem 30 mm).
Wszystkie modele są sterowane za pomocą przełączników pływakowych, natomiast wersję Tronic wyposażono w jednostkę sterowania Basic z systemem samodiagnozy (SDS) i podtrzymaniem bateryjnym.

REKLAMA

Łatwa zabudowa

Przepompownia Aqualift S Basic wyposażona jest w zbiornik z tworzywa sztucznego o dużej pojemności, najnowocześniejsze pompy oraz szybkozłącza, umożliwiające demontaż pomp bez użycia narzędzi. Konstrukcja zbiornika umożliwia zarówno zabudowę wolnostojącą wewnątrz budynku, jak i montaż w gruncie poza budynkiem, z uwzględnieniem lokalnej głębokości przemarzania.

Zbiornik posiada z trzech stron płaszczyzny do wycięcia otworów na króćce dopływu ścieków Ø 110/160 mm, przewodu wentylacyjnego i kanału kablowego. Zwiększenie głębokości zabudowy można uzyskać stosując jedną lub dwie przedłużki, z których każda ma możliwość regulacji od 140 do 440 mm.

Odwadnianie przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce

Najnowsze przepompownie, które każdy instalator powinien sprawdzić
Fot. 2. Przepompownia Aqualift S 100 wersja Mono z jedną pompą GTF 600

Aqualift S 100/200 to wolnostojąca, gotowa do podłączenia przepompownia do ścieków bez fekaliów. W zależności od ilości napływających ścieków można wybrać zbiornik o pojemności 100 lub 200 litrów, którego wymiary pozwalają na wniesienie go do pomieszczenia przez standardowe drzwi o szerokości 80 cm.
Dzięki niewielkiej powierzchni potrzebnej do ustawienia na podłodze może zostać zamontowana w niewielkich pomieszczeniach, także po zakończeniu budowy, a w wersji Aqualift S 100 zainstalowana w istniejącej już studzience pompowej (80 x 80 cm). Nadaje się tym samym zarówno do klasycznego budownictwa mieszkaniowego, jak i do małych firm. Zastosowanie szybkozłączy jednoręcznych umożliwia szybką i łatwą do wykonania konserwację wszystkich wyjmowanych części, takich jak pokrywy, pompy, sondy i zawory zwrotne.

Dodasz pompę w dowolnym momencie

Wyposażona jest, w zależności od wariantu, w jedną lub w dwie wydajne pompy. Oba typy wydajnych i niezawodnych pomp z wirnikiem z wolnym przelotem tłoczą ścieki „szare”. Posiadają one izolację akustyczną, dzięki czemu ich praca jest wyjątkowo cicha. Można wybrać pompę o mocy 650 W lub silniejszą wersję – o mocy 1250 W. W przypadku zmiany warunków eksploatacji urządzenie Mono może zostać w każdej chwili przezbrojone w celu uzyskania wersji Duo z dwiema pompami, a w razie potrzeby może zostać także zainstalowana pompa innego typu.

Najnowsze przepompownie, które każdy instalator powinien sprawdzić
Fot. 3. Przepompownia Aqualift S 200 wersja Duo z dwiema pompami GTF 1250

Wariant Duo nowej przepompowni KESSEL z dwiema pompami jest idealny do stosowania wszędzie tam, gdzie odwadnianie obiektu nie może zostać przerwane. Dotyczy to szczególnie odwadniania separatorów tłuszczu przy użytkowaniu przemysłowym. Dużą zaletą są zintegrowane w urządzeniu boczne króćce dopływowe. Mogą one być używane jednocześnie jako zgodne z normą miejsce poboru próbek – wówczas nie jest konieczne oddzielne urządzenie do pobierania próbek. Duży otwór rewizyjny, który może również zostać otwarty za pomocą jednoręcznego szybkozłącza, umożliwia szybki i bezproblemowy dostęp.
W zależności od wymagań dostępne są rozwiązania ze zintegrowanym urządzeniem sterowniczym Tronic KESSEL i pneumatycznym rozpoznawaniem poziomu lub alternatywnie ze sterowaniem pływakowym. Wariant Tronic oferuje dodatkowo zintegrowaną możliwość generowania alarmu, gwarantującą najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Nowoczesne przepompownie, które nie potrzebują wiele miejsca i można je dobrać pod kątem indywidualnego zapotrzebowania, to z pewnością propozycja godna rozważenia przez każdego instalatora.

Gwarantowana premia

Warto też skorzystać z trwającego programu premiowego, który nagradza instalatorów za montaż wybranych urządzeń KESSEL z systemu małej infrastruktury do odprowadzania ścieków. Obie wersje przepompowni znajdują się w programie promocyjnym, który trwa do końca września tego roku. Wystarczy wejść na stronę www.kessel.pl/promocja i zarejestrować się, aby móc od razu cieszyć się z gwarantowanej premii.

www.kessel.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *