Największa inwestycja wykorzystująca odnawialne źródła energii w Polsce

Nowo budowane Osiedle Podolany w Poznaniu kusi mieszkańców nie tylko ciekawą architekturą, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami na poziomie instalacyjnym. Inwestycję wyróżnia system grzewczy najnowszej generacji z odnawialnych źródeł energii, ze stacją przesyłową, a także pompami ciepła WPF 66 dostarczonymi przez firmę Stiebel Eltron.

najwieksza-inwestycja-wykorzystujaca-odnawialne-zrodla-energii-w-polsce

Budowa osiedla mieszkaniowego Podolany rozpoczęła się w 2010 roku, jej zakończenie zostało zaplanowane na rok 2013. Inwestycja obejmuje 6 budynków mieszkalnych, w których łącznie znajdują się 284 mieszkania. Oprócz lokali mieszkalnych w kompleksie znajduje się także hotel. Innowacyjne rozwiązania, takie jak infrastruktura telekomunikacyjna – światłowód w każdym mieszkaniu – oraz system grzewczy korzystający z odnawialnych źródeł energii dostarczony przez firmę Stiebel Eltron powodują, że Osiedle Podolany w Poznaniu jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Co więcej, udział koncernu Stiebel Eltron GmbH w budowie obiektu jest obecnie największą inwestycją przedsiębiorstwa zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zapotrzebowanie cieplne budynków na Osiedlu Podolany wynosi 3,4 MW. Zaprojektowano zatem cztery węzły po 12 pomp ciepła WPF 66 firmy Stiebel Eltron, 4 zbiorniki buforowe SBP 1500 E oraz 4 zasobniki ciepłej wody SB 1002 AC + 4x FCR 28/270. Tak przygotowana instalacja będzie dostarczać energię cieplną oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową dla całego obiektu. Pompy WPF 66 firmy Stiebel Eltron pracować będą w oparciu o sondy pionowe: 280 odwiertów po 200 mb każdy.

REKLAMA


Źródło: Stiebel Eltron

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *