Nowa, kompaktowa centrala wentylacyjna

Firma Bartosz wprowadziła do oferty nową, kompaktową centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła VEN-Ka. Rekuperator VEN-Ka to kompaktowe urządzenie przeznaczone do domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej do 200 m² (wydajność rekuperatora wynosi 500 m³/h).

Nowa, kompaktowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła

W centrali zastosowano wymiennik spiralno-przeciwprądowy Bartosz, który pozwala odzyskać do 85% ciepła ze zużytego powietrza usuwanego z pomieszczeń i ogrzać nim świeże powietrze, nawiewane do domu. Już jedna godzina wystarczy, aby wymienić 100% powietrza w domu, nie tracąc skumulowanego w nim ciepła! Ciche, energooszczędne wentylatory typu EC minimalizują koszty eksploatacji.

Rekuperator VEN-Ka posiada wbudowany automatyczny by-pass (obejście wymiennika), umożliwiający wentylację bez odzysku ciepła. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza latem. Otwierając wieczorem by-pass wpuszczamy do domu chłodniejsze nocne powietrze. Rekuperator wyposażono też w system optymalizacji odzysku, który dostosowuje pracę urządzenia do panujących warunków, tak aby uzyskać zadane parametry. Zastosowana automatyka pozwala na programowanie parametrów pracy wentylacji za pomocą panelu użytkownika, umieszczonego w dogodnym miejscu w domu.

REKLAMA


Gabaryty i kompaktowa zabudowa centrali VEN-Ka umożliwiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach. Łatwy dostęp, dzięki drzwiczkom rewizyjnym i możliwość demontażu kaset filtracyjnych oraz sekcji wymiennika umożliwia sprawne przeprowadzenie czynności konserwacyjnych.

www.bartosz.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *