Firma Fluke wprowadziła na polski rynek nową serię kamer termowizyjnych o wysokiej wydajności – Fluke Ti200, Fluke Ti300 oraz Fluke Ti400. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowany system łączności oraz automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp™, który do wskazania dokładnego miejsca pomiaru wykorzystuje laser.
Kamery Fluke Ti200, Ti300 i Ti400, jako jedyne na rynku, wyposażone są w automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp™.
Przed pomiarem temperatury wykonywany jest laserowy pomiar odległości do mierzonego obiektu.
REKLAMA
Na jego podstawie system automatycznie reguluje ostrość.
Wystarczy skierować laser na obiekt, który chcemy skontrolować i nacisnąć spust – otrzymujemy obraz o idealnej ostrości. Działanie metodą „wyceluj i zmierz” znacznie ułatwia i przyspiesza pracę użytkownika przy równoczesnym utrzymaniu najwyższej dokładności pomiarów.
Wszystkie trzy modele przeznaczone są do zastosowań w diagnostyce instalacji elektrycznych, branży przemysłowej i budowlanej. Różnią się możliwościami pomiarowymi oraz parametrami optyki i wyświetlacza. Najbardziej zaawansowany model Fluke Ti400 umożliwia pomiary temperatury w zakresie od -20°C do +1200°C , wyposażony jest w detektor o matrycy 320×240 px. Modele Ti300 i Ti200 umożliwiają pomiary temperatury w zakresie od -20°C do +650°C, a ich matryce mają rozdzielczość odpowiednio 240 x 180 px oraz 200 x 150 px. Największą jakość i czytelność obrazów zapewnia użyta w tych modelach, opatentowana przez Fluke technologia IR-Fusion™. Pozwala ona na nakładanie obrazów termicznych z widzialnymi w trybach: obraz w obrazie (PIP), AutoBlend™, czyli przenikanie obrazów termicznego i widzialnego, alarm temperatury – na obrazie widzialnym zaznaczone są tylko elementy o zbyt wysokiej/ niskiej temperaturze, wyświetlanie pełnego obrazu termicznego.
Nowe kamery Fluke współpracują bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS. Specjalnie przygotowana aplikacja mobilna Fluke SmartView® jest dostępna bezpłatnie w App Store. Tak jak jej odpowiednik dla komputerów PC, umożliwia ona tworzenie raportów z badań pomiarowych oraz analizę zapisanych obrazów. Dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych, efekty pomiarów i raporty można natychmiastowo, bezpośrednio z miejsca pracy przesłać do zleceniodawcy lub przełożonego. Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 współpracują też z systemem Fluke CNX™. System CNX łączy bezprzewodowo mierniki napięcia, prądu oraz temperatury i pozwala na przekazywanie wyników pomiarów czasie rzeczywistym do urządzenia głównego. Urządzeniem centralnym może być komputer, multimetr lub właśnie kamera termowizyjna. Na ekranie kamery mogą być wyświetlane (i zapisywane wraz z mapą cieplną) dane pomiarowe z maksymalnie 5 modułów równocześnie. Wyniki pomiarów można również przechowywać w pamięci flash urządzenia lub na karcie micro SD. Kamery posiadają też złącza USB pozwalające na bezpośrednie transferowanie danych do komputera.
Modele Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 zostały zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę pracy. Są poręczne – można je obsługiwać jedną ręką. Kamery wyposażone są w dotykowy ekran o rozdzielczości 640×480. Intuicyjne menu można obsługiwać zarówno za pomocą ekranu jak i klasycznych przycisków. Dodatkowym udogodnieniem są notatki głosowe – do każdego zapisanego obrazu można nagrać 60 sekundową notatkę. Eliminuje to konieczność sporządzania ręcznych zapisków i zapewnia powiązanie notatki z obrazem. Do wyników pomiarów można również dodawać adnotacje tekstowe oraz dodatkowe zdjęcia (funkcja IR-PhotoNotes™) np. otoczenia punktu pomiarowego. Urządzenia zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi ze wskaźnikiem poziomu naładowania. Akumulator pozwala na 4 godziny ciągłej pracy i jest łatwy do wymiany nawet w rękawicach ochronnych (w zestawie znajdują się dwa akumulatory). Tak, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich przyrządów Fluke, projektanci kamer zapewnili im odpowiednią wytrzymałość konstrukcji. Wszystkie 3 modele wytrzymują upadek z wysokości 2 metrów oraz są odporne na kurz i wodę (IP54).
Więcej informacji na www.fluke.pl/lasersharp, www.facebook.com/FlukePolska i http://www.youtube.com/user/FlukeEuropePL
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.