Nowa zaciskarka Viega Pressgun – większa wydajność, wyższy komfort pracy

Wysokiej jakości zaciskarka jest najważniejszym narzędziem dla instalatora pracującego w technice zaprasowywania. Kluczowe cechy takiego urządzenia to efektywność, niezawodność oraz komfort obsługi. Nowe modele Pressgun firmy Viega oferują fachowcom jeszcze więcej korzyści, w tym bardziej wydajne akumulatory, wyjątkowo ergonomiczną konstrukcję i obracane nawet o 270° mocowanie szczęk zaciskowych.

Nowe zaciskarki Viega Pressgun 6, Pressgun Picco 6 i Pressgun 6B są niezwykle wytrzymałe, a dzięki zmodyfikowanej, smukłej konstrukcji obudowy doskonale leżą w ręce podczas pracy.
Nowe zaciskarki Viega Pressgun 6, Pressgun Picco 6 i Pressgun 6B są niezwykle wytrzymałe, a dzięki zmodyfikowanej, smukłej konstrukcji obudowy doskonale leżą w ręce podczas pracy.

Zaciskarki z serii Pressgun od lat są dobrze znane instalatorom i cenione ze względu na wysoką jakość i funkcjonalność, dzięki której doskonale sprawdzają się na placu budowy. Teraz firma Viega całkowicie przeprojektowała swoje urządzenia, by montaż systemów zaprasowywanych przebiegał jeszcze szybciej, sprawniej i wygodniej. Nowa oferta dostępna na polskim rynku obejmuje trzy modele do różnorodnych zastosowań: standardowy Pressgun 6, kompaktowy Pressgun Picco 6 oraz Pressgun 6B, przeznaczony do pracy w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych.

Stworzone z myślą o instalatorach

Zaciskarki Pressgun 6 i Pressgun Picco 6 są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale dzięki zmodyfikowanej, smukłej konstrukcji obudowy doskonale leżą w ręce podczas pracy. Zastosowane w nich akumulatory 18 V o ulepszonej technologii ogniw mają o 25% większą pojemność od tych z poprzedniej generacji, przy tej samej wielkości. Pozwala to na wykonanie większej ilości zaprasowań bez kolejnego ładowania. Mocowanie szczęk zaciskowych w nowych zaciskarkach Viega obraca się o 270°, co niezwykle ułatwia instalatorowi pracę w trudno dostępnych miejscach. Czytelny wyświetlacz dostarcza bardzo pomocnych informacji o poziomie naładowania akumulatora, stanie serwisowym i liczbie zaprasowań.

REKLAMA

Do wszystkich systemów zaprasowywanych Viega

Pressgun 6 to niezawodne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie do rutynowych zadań związanych z montażem instalacji w technice zaprasowywania. Zapewnia siłę zacisku 32 kN, co jest wystarczające dla wszystkich złączek zaprasowywanych Profipress, Sanpress, Sanpress Inox i Prestabo o średnicach od 12 do 108 mm oraz stalowych kształtek Megapress o wymiarach od 3/8 do 2 cali. W przypadku systemów tworzywowych możemy wykonywać połączenia w zakresie od 12 do 63 mm.

Kompaktowy Pressgun Picco 6 o sile zacisku 24 kN jest pełnowartościową alternatywą, a zarazem wydajnym i poręcznym narzędziem przy montażu mniejszych instalacji. Nadaje się do połączeń w zakresie od 12 do 35 mm (Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, Prestabo), od 3/8 do 3/4 cala (Megapress) i od 12 do 40 mm (systemy z tworzywa sztucznego). Waga urządzenia wynosi jedynie 2,6 kg, co jest istotne zwłaszcza przy montażu fragmentów instalacji znajdujących się ponad głową.

Specjalista od trudnych warunków

Nawet najnowocześniejsze akumulatory czasami nie są w stanie wytrzymać ekstremalnych warunków pogodowych. Przy mocno ujemnych temperaturach ich pojemność wyraźnie się zmniejsza, a podczas upałów mogą się przegrzewać. Z tego powodu firma Viega wprowadziła do swojej oferty dodatkowy model Pressgun 6B. To całkowicie zmodernizowana zaciskarka, podłączana do zasilania sieciowego. Charakteryzuje się niezwykle wytrzymałymi podzespołami mechanicznymi i wyjątkowo łatwą obsługą. Obracane o 180° mocowanie szczęk zaciskowych ułatwia wykonywanie połączeń nawet w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Pressgun 6B waży jedynie 3 kg, ale dzięki sile nacisku 32 kN proces zaprasowywania złączki trwa zaledwie 5 sekund. Dopasowane szczęki zaciskowe pasują do wszystkich metalowych systemów firmy Viega w zakresie średnic od 12 do 108 mm, systemów z tworzyw sztucznych (od 12 do 63 mm) oraz złączek Megapress i Megapresss XL o wymiarach od 3/8 do 2 cali.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *