Nowe energooszczędne pompy obiegowe EFEKTA i MAXIMA

LFP Sp. z o.o. rozszerzyła ofertę o kolejne innowacyjne produkty – pompy obiegowe sterowane elektronicznie EFEKTA i MAXIMA.

Sterowana elektronicznie pompa obiegowa MAXIMA Sterowana elektronicznie pompa obiegowa MAXIMA

Pompy przeznaczone są do zapewnienia obiegu wody w systemach grzewczych. Ich działanie pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła, zapewniając jednocześnie stałą temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach. Pompa MAXIMA idealnie sprawdza się w instalacji ze zmiennym, natomiast pompa EFEKTA ze stałym natężeniem przepływu.

Dzięki zastosowaniu technologii ECM, wykorzystującej zasady działania silnika komutowanego elektronicznie, pompy mogą obniżyć pobór mocy nawet do 9 wat. Parametry hydrauliczne pomp mogą zostać precyzyjnie dostosowane do potrzeb danej instalacji dzięki bezstopniowej regulacji zakresu pracy pompy (poprzez pokrętło umieszczone na korpusie silnika).

Sterowana elektronicznie pompa obiegowa EFEKTA Sterowana elektronicznie pompa obiegowa EFEKTA

Ponadto pompa MAXIMA automatycznie wykrywa zmiany przepływu w instalacji i dostosowuje swoją wysokość podnoszenia do aktualnie wymaganego poziomu, co pozwala na dodatkowe istotne oszczędności energii elektrycznej. Pokrętłem regulacyjnym, umieszczonym na korpusie pompy MAXIMA, wybieramy zatem wstępnie zakres pracy pompy, a następnie pompa sama kontroluje przepływ i wysokość podnoszenia w wybranym przedziale, w związku z mierzoną różnicą ciśnienia Δp.

Pompy charakteryzują się wysoką sprawnością, a ich stosowanie przyczynia się do znacznego obniżenia zużycia energii elektrycznej. Pompa MAXIMA zużywa o ok. 70% energii elektrycznej mniej w porównaniu ze zwykłą pompą obiegową. Koszty zużycia energii przez pompę EFEKTA są niższe ok. 65% w porównaniu ze zwykłą pompą obiegową.

 

 

Przekrój pompy MAXIMA Przekrój pompy MAXIMA

Więcej informacji na stronie www.lfp.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *