Nowe wodomierze FERRO w ofercie 2021

FERRO zmienia i poszerza dostępną w swoim portfolio ofertę wodomierzy. Dwa nowe modele z linii SJ PLUS zastępują starsze rozwiązania z serii CDSD. Kolejne dwie propozycje tworzą nową linię SJ PLUS PLI. Te ostatnie przystosowane są do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów.

Nowe wodomierze FERRO w ofercie 2021

Rozliczanie się za zużytą wodę za pomocą wskazań wodomierza to jeden z lepszych sposobów na precyzyjne obliczenie należności za to medium. Polskie prawo na tyle restrykcyjnie podchodzi do tematu tych urządzeń, że reguluje kwestie związane z zasadami ich wymiany, a także przeglądu i legalizacji. Wodomierz – choć niewielki – działać musi dokładnie i bez zarzutu, przy okazji uniemożliwiając ewentualne nadużycia w zakresie rozliczeń.

Nowe propozycje od FERRO

Te funkcje idealnie pełnią wodomierze marki FERRO. Urządzenia do pomiaru zużywanej wody od lat stanowią część oferty firmy. Aktualne zmiany w portfolio marki dotyczą zastąpienia starszej generacji wodomierzy CDSD nowymi modelami z linii SJ PLUS.

REKLAMA

Ferro zdecydowało się także na stworzenie kolejnej linii tego typu urządzeń – SJ PLUS PLI. Znajdą się w niej urządzenia przystosowane do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów. Nowością wśród propozycji FERRO jest również nadajnik kontaktronowy impulsów do wodomierzy z kontaktronem zatopionym w żywicy z linii SJ PLUS PLI.

Nowa seria SJ PLUS wyróżnia się atrakcyjnym designem, a także podwyższoną klasą metrologiczną w porównaniu do modeli CDSD. Wśród innych zalet nowych wodomierzy FERRO warto wymienić odporność na działanie pola magnetycznego, hermetyczne liczydło oraz praktyczną możliwość montażu w pionie lub  poziomie. Wysoką jakość nowych urządzeń potwierdza Certyfikat Badania Typu WE (zgodność z dyrektywą MID) i atest PZH.  

Najważniejsze parametry wodomierzy SJ PLUS

Nowa linia SJ PLUS to dwa modele wodomierzy jednostrumieniowych suchobieżnych (do wody ciepłej i zimnej). Linia SJ PLUS PLI to natomiast dwa modele jednostrumieniowe suchobieżne (do wody ciepłej i zimnej) przystosowane do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów. Wśród ich najważniejszych cech warto wymienić:
– zabezpieczenie przed oddziaływaniem zewnętrznego pola magnetycznego,
– maksymalne ciśnienie robocze (MAP) na poziomie 1,6 MPa (16 bar),
– podwyższoną klasę metrologiczną H-R80 V-R63,
– montaż poziomy lub pionowy,
– hermetyczne liczydło,
– przystosowanie do zabudowy w instalacjach wewnątrz budynków.

Nowe wodomierze FERRO w ofercie 2021
Nadajnik kontaktronowy impulsów do wodomierzy SJ PLUS PLI

Różnice między modelami dotyczą temperatury roboczej, która dla urządzeń przeznaczonych do pomiaru wody ciepłej wynosi maksymalnie 90°C, a dla wody zimnej – maksymalnie 50°C.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *