Klimatyzacja do domu lub mieszkania – ile kosztuje

Klimatyzacja to coraz bardziej pożądane udogodnienie w naszym domu lub mieszkaniu. Wysokie temperatury latem wraz z słońcem są bardzo pożądane podczas wakacji. W przypadku roboczego tygodnia, kiedy po całym dniu w pracy wracamy do domu, każdy ma ochotę na odpoczynek w zimniejszym pomieszczeniu. Właśnie dlatego coraz to większą popularnością cieszy się montaż klimatyzacji w domu.

Klimatyzacja do domu lub mieszkania - ile kosztuje

W jakim celu montuje się klimatyzację w domu?

Powodów, dla których ludzie montują klimatyzator w domu jest wiele. Jednym z nich jest komfort termiczny, który się wtedy otrzymuje. Jest on niezbędny do odpoczynku oraz pracy. W przypadku osób, które mają problemy z sercem lub układem oddechowym, upały mogą być bardzo niebezpieczne. Wtedy klimatyzacja jest zalecana. Klimatyzator oprócz chłodzenia może również ogrzać pomieszczenie. Jest to szczególnie pomocne zimą, kiedy w krótkim czasie chcemy podnieść temperaturę w pokoju.

Kolejnym powodem, dla którego ludzie montują klimatyzację w domu jest poprawienie jakości powietrza. Nowoczesne urządzenia posiadają szereg czujników, które pokazują wilgotność powietrza, jego temperaturę lub zanieczyszczenia w pomieszczeniu. Warto wspomnieć, że pracujący klimatyzator pobiera świeże powietrze z zewnątrz. W okresie letnim jak i zimowym okna są otwierane rzadko ze względu na panującą na dworze temperaturę. Klimatyzator zapewnia wtedy stały dopływ świeżego powietrza. W mieszkaniach, które mieszczą się w wysokich wieżowcach jego montaż jest wręcz wskazany, ze względu na utrudnione otwieranie okien.

REKLAMA

Inną kwestią, o której warto wspomnieć jest znaczna poprawa jakości snu. Pewnie każdy z nas kiedyś miał okazję zasypiać w pomieszczeniu, w którym temperatura powietrza była wysoka. Jest to niesamowicie ciężkie, a na dodatek sam sen staje się niezbyt przyjemny. Pocenie się oraz budzenie się ze względu na chęć napicia się czegoś nie pozwoli nam odpowiednio się wyspać. Posiadając klimatyzację, możemy ustawić satysfakcjonującą nas temperaturę. Większość urządzeń posiada również tryb nocny, który powoduje, że urządzenie pracuje dużo ciszej.

Ile kosztuje klimatyzacja do domu?

Koszty klimatyzacji w domu są zależne od wielu czynników. W przypadku klimatyzacji do domu 100m2 powinniśmy pomyśleć o klimatyzatorze typu multi-split, który pozwala na podłączenie do jednej sprężarki większej ilości parowników. W przypadku osób, które planują założenie klimatyzacji w kilku pokojach, takie rozwiązanie będzie najlepsze. Jeżeli jednak planowane jest chłodzenie tylko salonu, to można zastosować klimatyzator typu split. Koszt podstawowego modelu to około 2000 zł. Jeżeli jednak planujesz założenie parownika w każdym pokoju, musisz liczyć się z wydatkiem oscylującym w okolicach 10000 zł ze względu na wykonanie odpowiedniego projektu oraz kupno klimatyzatora o wysokiej mocy.

Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania?

Klimatyzacja do mieszkania 60m2 będzie znacznie tańsza niż w przypadku domu jednorodzinnego. Do ochłodzenia salonu, który średnio ma 25m2 powierzchni wystarczy podstawowy klimatyzator o mocy w okolicach 3,5kW, który można kupić za około 2000 zł. Klimatyzator typu multi-split będzie kosztował minimum 4000 zł. Pozwoli on jednak na chłodzenie wielu pokoi, o czym wspominaliśmy w akapicie wyżej. Jednak łączny koszt montażu klimatyzacji w mieszkaniu nie powinien przekroczyć 6000 zł. Biorąc pod uwagę komfort jaki daje klimatyzator, jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Czy klimatyzacja się opłaca?

Mając przed sobą decyzję o tym, czy w mieszkaniu lub domu chcemy założyć decyzję, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pomijając komfort jaki możemy otrzymać dzięki klimatyzacji, musimy zwrócić uwagę na to, jak często będziemy włączać klimatyzację oraz jakie są ceny prądu w miejscu, w którym mieszkamy. Od dawien dawna wiadomo, że klimatyzatory nie należą do najtańszych w eksploatacji urządzeń, ze względu na to ile prądu pobierają. Jeżeli jednak wiemy, że jesteśmy w stanie zapłacić za to, warto zdecydować się na montaż klimatyzacji. W przypadku słonecznych, letnich dni, które coraz częściej występują w Polsce, zainwestujemy w pewnym stopniu w swoje zdrowie. Klimatyzacja zapewni nam dużo lepszą jakość snu oraz komfort przebywania w danym otoczeniu. Będzie ona również pomocna, w przypadku problemów zdrowotnych. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup klimatyzacji, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Pracownicy firmy Chłodnictwo Klimatyzacja Nowak pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego rozwiązania, które sprosta Pańskim oczekiwaniom. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz posiadane referencje, tylko pokazują, że to właśnie tym specjalistom warto powierzyć montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu lub domu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze