Nowoczesne kamery IP, które zapewniają podgląd z każdego miejsca na świecie

  Monitoring wewnętrzny i zewnętrzny nieruchomości będzie na tyle skuteczny, na ile tworzące go komponenty będą zapewniały najlepszej jakości rejestrację obrazu. System monitoringu powinien spełniać wiele funkcji. Współcześnie coraz częściej stawia się na kamery IP, czyli nowoczesny monitoring sieciowy.

  nowoczesne kamery ip ktore zapewniaja podglad z kazdego miejsca na swiecie 1024x743 - Nowoczesne kamery IP, które zapewniają podgląd z każdego miejsca na świecie

  Kamery IP – czym są i w jaki sposób działają?

  Jeszcze do niedawna najczęściej kupowanymi wideorejestratorami były kamery analogowe. Do dzisiaj świetnie sprawdzają się w zaawansowanych systemach telewizji dozorowej CCTV. W zakresie zastosowań indywidualnych (np. instalacji monitoringu w domu jednorodzinnym) prym wiodą inne, nowsze urządzenia – kamery IP.

  Kamery IP to wideorejestratory sieciowe, które wykorzystują protokół internetowy (IP – ang. Internet Protocol). Niektóre definicje podają, że kamery IP są pewnego rodzaju połączeniem komputera z kamerą, jednakże nie jest to prawda. To nowoczesne wideorejestratory, które dzięki korzystaniu z sieci IP są w stanie umożliwiać uprawnionym użytkownikom bieżący podgląd wideo z dowolnego miejsca. Jedyne, co należy posiadać, to dostęp do sieci i skonfigurowane na danym urządzeniu (np. laptopie, tablecie, telefonie) oprogramowanie dostępu do kamer IP. W przeciwieństwie więc do kamer analogowych przedstawiane produkty dostarczają rejestrowany obraz w sposób zdalny. Oprócz możliwości uzyskania podglądu wideo z dowolnego miejsca na świecie rozwiązanie to wiąże się z szeregiem innych korzyści. Przede wszystkim liczy się wygoda i często brak konieczności zakupu bardziej zaawansowanych centrali alarmowych (płyt głównych), odpowiadających właśnie za komunikację poszczególnych urządzeń systemu zabezpieczeń i przesyłania danych na dysk. Pewnym mankamentem kamer IP jest uzależnienie od działania sieci i oprogramowania. Jakiekolwiek problemy na tych płaszczyznach będą mogły oznaczać kłopot z całkowicie prawidłowym działaniem wideorejestratorów. Rozwiązaniem może być zakup przewodowych kamer IP. Jeszcze inną rekomendowaną opcją będzie zakup kamer IP działających w technologii Power over Ethernet (PoE), dzięki której zasilanie elektryczne prowadzone jest przez kabel ethernetowy.

  Jaką kamerę IP wybrać? Obudowa i jakość obrazu

  Bez względu na to, czy wybiera się monitoring analogowy, kamerę IP bezprzewodową, przewodową, czy wideorejestratory PoE, w każdym wypadku należy zwrócić uwagę na podobne aspekty. Chcąc zainstalować kamerę na zewnątrz, trzeba wybierać tylko spośród specjalnych kamer do monitoringu zewnętrznego. Należy spojrzeć na rodzaj obudowy. Rekomendowana jest obudowa typu IP36, która zapewnia świetną odporność mechaniczną i duży stopień wodoszczelności. Jakość rejestrowanego obrazu jest determinowana głównie przez obiektyw kamery. Warto więc wybrać urządzenie, które rejestruje w rozdzielczości Full HD. Szczegółowe zobaczenie zarejestrowanej twarzy lub tablicy rejestracyjnej nie będzie stanowiło wówczas problemu.

  reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here