Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i

Idealny klimat o każdej porze roku

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i
Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i
  •  Lepsza jakość powietrza i zdrowie Twojej rodziny – technologia jonizacji i funkcja iClean oczyszczają powietrze z bakterii i pleśni
  • Klimat dopasowany do potrzeb każdego domownika – funkcja grzania i chłodzenia
  • Niezawodność i efektywna praca – trzystopniowe zarządzanie energią
  • Oszczędność budżetu – tryb ECO to redukcja zużycia energii nawet o 20% w porównaniu do trybu konwencjonalnego

Climate 4000i to uniwersalny klimatyzator przeznaczony do szerokiego spektrum zastosowań. Urządzenie dostępne będzie w 3 wariantach mocy: 2,6; 3,5; 5,2 kW, które przy standardowych warunkach chłodzenia, pozwalają na obsługę pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Klimatyzator przeznaczony jest do stosowania w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz w obiektach użyteczności publicznej np. biuro czy sklep.
Urządzenie ma klasę efektywności energetycznej A++ zarówno w trybie chłodzenia jak i ogrzewania.
Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy, którą można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

REKLAMA

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i
Klimatyzator Bosch Climate 4000i

Efektywna praca w każdej porze roku

Climate 4000i wyposażony jest w nowoczesne filtry powietrza, tryby pracy oszczędzające energię i przystosowany do pracy całorocznej.
Urządzenie nie tylko chłodzi pomieszczenia, ale sprawdza się także jako dodatkowe źródło ogrzewania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jednostka zewnętrzna wyposażona jest w grzałki tacy ociekowej i karteru sprężarki. Grzałka tacy skroplin wspomaga funkcję odmrażania. Ogrzewanie karteru sprężarki zapewnia płynne uruchomienie i eksploatację jednostki w zimie, przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających nawet -21°C.

Oszczędność budżetu

Urządzenie wyposażone jest w funkcje wspierające oszczędzanie energii.
Tryb ECO uruchamia ekonomiczną pracę klimatyzatora i pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin.
Funkcja Gear powoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej. Do wyboru są trzy stopnie zarządzanie energią: 100%,  75% oraz 50%.
Climate 4000i utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu na poziomie minimum 8°C i zapobiega wychładzaniu domu.

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i

Lepsza jakość powietrza

Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne a także  szkodliwe gazy oraz zapachy.
Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby. Eliminuje bakterie poprzez rozpuszczenie ich ściany komórkowej.
Filtr HD (wysokiej gęstości) może oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenie ma funkcję samooczyszczenia (iClean). Technologia i-Clean  automatycznie zamrażając a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła.
Kolejnym elementem dbającym o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze staje się czyste i zdrowe.

Klimat dopasowany do potrzeb domownika

W jednostce wewnętrznej i pilocie zdalnego sterownia ukryto szereg funkcji, które pomogą spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkownika.
Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. Dzięki tej funkcji można skierować strumień powietrza dokładnie tam, gdzie tego oczekujesz. 
Funkcja Follow Me – temperatura dostosowana jest do pomieszczenia, w którym znajduje się pilot a nie klimatyzator.
Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru – Wind Avoid Me. Tryb ten dostosowuje kierunek nawiewu za pomocą pilota i pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem.
Wszystkie główne funkcje można zmienić, modyfikując programy pilota. Można zaprojektować swoje najwygodniejsze ustawienia i usunąć te, które nie będą używane.

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i
Klimatyzator Bosch Climate 4000i

Inteligentna obsługa z dowolnego miejsca

Moduł IP Gateway, dostępny jako osprzęt dodatkowy, umożliwia sterowanie Climate 4000i z aplikacji Bosch HomeCom Easy.
Przejrzysty interfejs aplikacji umożliwia przegląd temperatury zewnętrznej lub pokojowej, trybu pracy, parametrów technicznych i komunikatów błędu.

www.bosch.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze