Nowy odpowietrznik AFRISO PrimoVent – sprawdź korzyści systemu Aquastop!

  Obecność powietrza w instalacji grzewczej często skutkuje jej nieprawidłowym działaniem. Warunkiem bezproblemowego funkcjonowania instalacji jest jej dokładne odpowietrzenie.

  nowy odpowietrznik afriso primovent 657x1024 - Nowy odpowietrznik AFRISO PrimoVent – sprawdź korzyści systemu Aquastop!

  Istotne jest wyposażenie instalacji w urządzenia automatyczne, które mogą samoistnie usunąć nagromadzone tam powietrze. Żeby jeszcze lepiej odpowietrzać instalację, warto wykorzystać odpowietrzniki automatyczne AFRISO PrimoVent, które wyposażono w nowy system Aquastop. Na czym polega działanie tych odpowietrzników? Czym charakteryzuje się system Aquastop? Zazwyczaj spotykane instalacje składają się z układu rur oraz urządzeń, którymi tłoczona jest woda lub inne medium grzewcze. Wspominano już, iż jednym z warunków ekonomicznego i poprawnego działania instalacji jest jej skuteczne odpowietrzenie. Należy pamiętać również o tym, że obecność powietrza w instalacji może poskutkować niepożądanymi hałasami pochodzącymi z jej wnętrza. Odpowietrzniki automatyczne są odpowiedzialne za usuwanie powietrza z zamkniętych instalacji grzewczych, które są zgodne z normą Pn-EN 12828. W momencie, kiedy dochodzi do spuszczania wody lub innego medium z instalacji, odpowietrznik automatyczny funkcjonuje na zasadzie zaworu napowietrzającego.

  Natomiast zawór stopowy umożliwia odłączenie odpowietrznika od instalacji bez konieczności uprzedniego jej opróżnienia. Jaka jest charakterystyka odpowietrznika automatycznego AFRISO PrimoVent? Został zaprojektowany w taki sposób, żeby smukła konstrukcja skutkowała niższymi stratami ciepła. Kompaktowe wymiary odpowietrznika automatycznego AFRISO PrimoVent pozwalają aplikować urządzenie nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Kształt pływaka znajdującego się w odpowietrzniku zapewnia minimalny efekt kapilarny, który zabezpiecza przed wytworzeniem się poduszki powietrznej. Dzięki temu wyeliminowano gwałtowne skoki pływaka, grożące jego zacinaniem się i w efekcie nieprawidłowym działaniem.

  nowy odpowietrznik afriso primovent2 - Nowy odpowietrznik AFRISO PrimoVent – sprawdź korzyści systemu Aquastop!

  W odpowietrzniku automatycznym AFRISO PrimoVent pływak jest bezpośrednio połączony z mechanizmem sprężynowym, który zapewnia niezawodne zamykanie i otwieranie zaworu. W odpowietrzniku automatycznym AFRISO PrimoVent zastosowano dwukierunkowe odpowietrzanie. Dzięki temu oddzielone powietrze uchodzi przez centralny otwór pływaka, a woda odpływa niezależnie po ścianach bocznych. Otwór odpowietrzający poprzez swoją konstrukcję zapewnia najwyższą wydajność odpowietrzania. Czym charakteryzuje się system Aquastop, zastosowany w nowej generacji odpowietrznika automatycznego AFRISO PrimoVent? Jego podstawowym zadaniem jest dodatkowe zabezpieczenie przed wyciekiem wody z instalacji. Do takiej sytuacji może dojść na przykład wówczas, gdy otwór wentylacyjny odpowietrznika utraci dotychczasową szczelność przez nadmierne zabrudzenie.

  W systemie Aquastop AFRISO zastosowano specjalne uszczelki, które podczas nasiąkania wodą wynikającego z potencjalnego wycieku zwiększają swoją objętość. Wówczas następuje zamknięcie zaworu powietrznego odpowietrznika automatycznego AFRISO PrimoVent i zlikwidowanie ryzyka wydostania się wody na zewnątrz. Przez to można dodatkowo ochronić instalację i jej bezpośrednie otoczenie przed niekontrolowanym zalaniem. Przed wysłaniem do klienta odpowietrzniki automatyczne AFRISO PrimoVent z systemem Aquastop są poddawane testom szczelności i właściwego funkcjonowania, co gwarantuje ich bezproblemowe działanie. Odpowietrzniki automatyczne AFRISO PrimoVent z systemem Aquastop można stosować do wody i mieszanin wody oraz glikolu, przy czym zawartość glikolu może wynosić maksymalnie 50%.

  www.aquastop.afriso.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here