Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECEfloor – precyzja rozwiązań w zasięgu ręki

Wodne ogrzewanie podłogowe, dzięki niekwestionowanym zaletom, coraz częściej wykorzystywane jest w budownictwie mieszkaniowym. Aby system dobrze funkcjonował i spełniał oczekiwania inwestorów warto stosować urządzenia, które zapewnią prawidłowy przepływ ciepła, będąc jednocześnie bezpieczne dla użytkowników. Firma TECE, lider w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, wprowadził do swojej oferty innowacyjny rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECEfloor zintegrowany z termostatycznym zaworem trójdrogowym i pompą, który doskonale spełnia wszystkie te kryteria.

Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECEfloor z zintegrowaną pompą oraz termostatycznym zaworem trójdrogowym jest przeznaczony do przygotowywania wody o odpowiedniej temperaturze, a następnie jej rozdział do poszczególnych pętli ogrzewania podłogowego zastosowanych w budynku. Rozwiązanie to jest jednym z najlepiej dopracowanych pod względem konstrukcyjnym i wytrzymałościowym wśród dostępnych na polskim rynku systemów ogrzewania podłogowego.

Elastyczne rozwiązanie – szerokie spektrum zastosowań

Nowość produktowa firmy TECE, rozdzielacz ogrzewania podłogowego zintegrowany z pompą oraz termostatycznym zaworem trójdrogowym, jest kompletnym, zmontowanym fabrycznie urządzeniem, w którym dokręcenia wymagają jedynie zawory kulkowe. Przeznaczony do montażu system składa się z rozdzielacza mosiężnego systemu TECEfloor z przepływomierzami oraz mieszacza z termostatycznym zaworem trójdrogowym VTA 532 zintegrowanego z 3-biegową pompą HUPA15-4.0 oraz zabezpieczeniem przed przegrzaniem powyżej 55 st. C. Innowacyjny zawór termostatyczny umożliwia swobodne ustawienie temperatury wody po zmieszaniu. Niezaprzeczalną zaletą systemu TECEfloor jest niezwykle duża wydajność cieplna mieszacza, osiągająca OP 7600 W. Standardowe rozwiązania dostępne na rynku oferują wartości poniżej OP 5600 W. Wysokiej jakości materiały oraz pionierskie technologie zastosowane do produkcji nowego rozdzielacza ogrzewania podłogowego TECEfloor pozwoliły firmie TECE wytyczyć nowe standardy w tej dziedzinie. Niekwestionowanym atutem systemu TECEfloor jest również optymalny zakres ustawianych temperatur. Instalator z dużą precyzją może określić oczekiwaną wartość temperatury wody mieszcząca się w zakresie 35-50 st. C. Nie bez znaczenia jest też fakt, że rozdzielacz wyposażony jest w dodatkowy zawór nad pompą, dzięki czemu możliwa jest jej wymiana bez potrzeby zamykania przepływomierzy i powtórnej regulacji przepływów. Równie wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w najnowszym rozdzielaczu TECEfloor jest termistorowe zabezpieczenie przed przegrzaniem, które nie wymaga dodatkowej regulacji. Obsługę rozdzielacza ułatwia także, widoczna na korpusie zaworu, nastawa ze skalą wyrażoną w stopniach Celsjusza. Niezwykle dokładne przepływomierze gwarantują precyzyjną regulację temperatury wody w zakresie 0,5-3,0 l/min, idealną zwłaszcza dla budownictwa mieszkaniowego.

Rozdzielacz TECEfloor – funkcjonalny i prosty w obsłudze

Rozdzielacz ogrzewania podłogowego zintegrowany z pompą oraz termostatycznym zaworem trójdrogowym znajduje zastosowanie przy zasilaniu ogrzewania podłogowego od 3 do 10 odrębnych sekcji, obsługując powierzchnie do 110-120 m2. Elastyczność systemu TECEfloor sprawia, że doskonale współpracuje on również z kotłami kondensacyjnymi. Regulowany bypass pozwala na redukcję szumów przy zbyt mocnej pompie, jednocześnie odciążając ją, gdy automatyka zamyka poszczególne pętle grzewcze. Co istotne, dzięki dwóm termometrom, instalator ma pełny monitoring temperatury zasilania i powrotu z OP. Zastosowanie rozdzielacza TECEfloor wymaga jedynie zachowania różnicy 10 st. C pomiędzy źródłem ciepła a nastawą na zaworze VTA 532. Proces uruchamiania rozdzielacza poprzedzony jest napełnieniem i odpowietrzeniem wszystkich sekcji oraz odpowietrzeniem mieszacza, pompy i bypassu. Po zakończeniu tego etapu można rozpocząć procedurę uruchamiania rozdzielacza. Z zaworu termostatycznego należy zdjąć kołpak ochronny i za pomocą pokrętła ustawić temperaturę obliczeniową ogrzewania podłogowego. Po sprawdzeniu czy otwarte są wszystkie obiegi oraz zawory, można uruchomić pompę ciepła i pompę mieszacza, a na przepływomierzach ustalić wyliczone wartości przepływu. Po upływie kilku godzin na termometrach na rozdzielaczu widać będzie dokonujące się zmiany. W zależności od temperatur zewnętrznych nastawy na zaworze termostatycznym można co jakiś czas regulować. Dla większej wygody warto jednak zastosować kompleksowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym: analogowy EZC lub cyfrowy WLM2.

Zweryfikowana jakość

Rozwiązanie TECEfloor to nie tylko szerokie spektrum zastosowań, ale i bezpieczeństwo użytkowania. Firma TECE, jako producent kompleksowych systemów rurowych i łączeń, dysponuje własnym nowoczesnym laboratorium badawczym wyposażonym w profesjonalne urządzenia pomiarowe. W trosce o zachowanie jak najwyższych standardów rozwiązań TECEfloor każdy element gotowego asortymentu poddawany jest regularnym testom zmiennotemperaturowym. Tak duża precyzja już na etapie produkcji pozwala wykluczyć niekompatybilność poszczególnych części systemu i komfort wieloletniego użytkowania produktów marki TECE.

Rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECEfloor zintegrowany z pompą oraz termostatycznym zaworem trójdrogowym

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *